Dlažební Kostka - O kapele | Bandzone.cz

Dlažební Kostka punk-rock / Hodkovice nad Mohelkou

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Nejsme Vy!
  Nezařazeno
 • Ty to víš
  Nezařazeno
 • Terorista
  Nezařazeno
 • Proč?
  Nezařazeno
 • Politik
  Nezařazeno
 • Food Not Bombs
  Nezařazeno
 • Vochlasta
  Nezařazeno
 • Barikády (zkušební verze)
  Nezařazeno
 • Minulost (zkušební verze)
  Nezařazeno

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv
Nástrojové obsazení: Bicí, Zpěv
Nástrojové obsazení: Baskytara, Zpěv
Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Bio a historie

Basa                                     Archív

El.Kytara                              Bobeš

El.kytara                              Férák

Bicí                                       Řádek

----------------------------------

Řev                                      Všici

 

 

Toto je momentálně aktuální sestava kapely. Od r.2003 se změnilo úplně všechno co šlo, každej totiž začal na jinej nástroj než hraje teď. Bylo to spíš  jen tak pro prdel,nikdo z nás na nic neuměl a neznal ani akord. Časem sme tomu začali přicházet na kloub a snažili se o to aby to trochu znělo, ale nebylo lehký sehnat nějakou zkušebnu ,tak sme neměli pravidelný zkoušky a přes zimu sme nehráli vůbec. Kapela se téměř rozpadla a zbyl jen basák(Archiv) a bubenec (Řádek) ale v r.2007 se připojil na kytaru Bobeš a kapela začala od píky. Po pár hospodskejch akcích a "otevřených zkouškách" po necelých 2 letech dřiny ve třech se do  kapely vrátil původní bubeník Férák, kterej to rozjel na druhou elektriku. Rokem 2009 sme konečně začali trochu koncertovat a hrát vlastní repertoár, kterej se snažíme ještě dopilovávat a rozšiřovat. V roce 2010 se pokusíme něco nahrát něčim jinym než telefony a foťáky ,aby se to dalo poslouchat a né jako součastný nahrávky. Taky se pokusíme uspořádat nějaký akce s dalšíma kapelama, aby punkovejch koncertů bylo čim dál tím víc, protože punku není nikdy dost. Zdarec Řádek

                           RECENZE od Medvěda

Dlažební Kostka - To je dost!!!!!

Sic už je to skoro rok stará záležitost, ale rozhodl jsem se, že tuhle tak na půl recenzi kamarádům z Hodkovic nad Mohelkou věnuji. Ferák - kytara, Řádek - bicí, Bobeš - kytara, Archív - basa, zpívaj tak celkově všichni.Tak to je hodkovická sebranka, se kterou se mi už párkrát povedlo dost slušně zapařit, a hlavně právě s Ferákem a Archívem pak byly ty následky hodně drsný a šlo už i kolikrát o zdraví jako například na loňském festu Punk Rebel Poděčely, ze kterýho jsem se léčil ještě tejden :-) Jednou jsme taky jeli společně do Liberce do Casty na N.V.Ú, to byl myslím rok 2007, nebo tak nějak. Si vzpomínám, jak jsme v té zimě na Libereckým vlakáči jezdili po schodech na ceduli s nápisem "nástupiště", pili u TESCA zelenou z chodníku a vůbec se to celý neslo v obrovský anarchii a bordelu. Pak nám tuším u toho taky asistovali benga, který tepali hlavně kamaráda Malovce a ták... Oni celkově všichni pankáči z Hodkovic (a že tam maj početnou bandu), jsou jak utržení ze řetězu a já na každý setkání s nima vždycky vzpomínám ještě nějakej pátek po jeho prožití a vzpomínky, které si vždycky odnesu, se mi na dlouhou dobu zarejou do podvědomí. Například ta z Liberce, kde si taky vybavuju, jak jsem ještě po jeho opuštění tak cca půl roku měl za krkem nějakou strašně nepříjemnou vyrážku, kterou jsem si pravděpodobně "uhnal" právě na tom vlakáči. Tenkrát to byl dost nepříjemnej voser. Tahle kapela z kraje, kde tečou Svijany, už je na "scéně" nějakej ten pátek a to od roku 2003. Tudíž už stálo zato něco vydat, aby taky jejich početná fanouškovská základna měla co poslouchat. No a právě v půli července loňského roku přišlo na svět demo "To je dost!!!!!", které se jim opravdu povedlo, a já právě, že ho teď poslouchám, tak jsem si říkal, že vám ho taky představím a popovídám vám trochu víc o týhle Sebrance. A když říkám Sebrance, tak myslím Sebranku s velkým "S"!!! V Hodkovicích a okolí v případě jejího punkového hnutí opravdu nenanajdeš takzvaný ty "vyumělkovaný a víkendový" punx. Ty lidi tam tím punkem opravdu žijou hezkou řádku let, pořádaj společně třeba s liberečákama všemožné akce, zakládaj kapely atd... Dlažební Kostka je právě taky jednou z nich. Co se týče jejich muziky, tak Řádek, Ferák a spol si s tím dvakrát hlavu nelámou a co je napadne, tak to zhudebněj a natextujou... Když tady slyšíte třeba text na hákoše, policajty, nebo politiky, tak si řeknete, že je to zase "nějaká póza" a že tyhle texty, co všechno kritizujou, tak jsou pouze "ohraná klišé". V jejich případě to například na ty hákoše a fízly klišé nejsou, páč muzikanti si s nimi opravdu něco prožili, a třeba hákoši z Turnova by o tom mohli docela slušně poreferovat :-)))

Docela bych se tam chtěl i v létě vypravit. Nejdřív se pojedu podívat na babičku do mého rodiště ve Frýdlantě v Čechách, pak se půjdu vyprasit s Kudlisem a Rybkou do Hada, a neděli si schovám pro návštěvu Hodkovic. Jo, to je dobrej nápad a něco s tím provedu :-) Ale taky, abych tady nežvatlal, jen o kapele a jejich perfektních lidech, tak taky zabrousím do pár skladeb z alba. Jako první tě hned rozesměje intro, kde legendární herec Jan Werich říká za zvuku hip hopu krásnou básničku o hákoších a zakončuje ji slovy: "Můžeš jich vzít přes dvacet, i když se to nerýmuje". :-))) To se opravdu povedlo. Následuje parodie na Landův song "Skinhead", kde místo "sláva Skinhead" je použit přesnější název pro fašos zmrdy "Bonehead". Další a jedna z mejch nejoblíbenějších je "Gambrihnus", kterej opravdu poslední roky stojí za velkou píču, a jak sami kluci zpívaj a je to pravda a já to taky říkám, že když jich dáš patnáct, tak jich zákonitě dvacet vychčiješ.

Ještě, že v tomhle kraji mají všude Svijany, a hlavně jedenáctka se jim povedla! Ať třeba si rád dám Plzeň,tak říkám, že tohle pivo ji může s přehledem vesele konkurovat a je to třeba právě v tom Českým ráji znát. A jenom u nás a široko v okolí ti,co lemtali Plzeň, tak přesedlali právě na Svijanskou jedenáctku. Já si taky ještě pamatuju, že kdysi to taky nestálo za nic moc, a hlavně ještě pár let po revoluci se tu široko daleko chlastal jenom Klášter a Nová Paka, no a postupem času právě na scénu přišly Svijany, které se u nás v top pivech už nějakej ten pátek držej na předním místě, a i Pražáci, co jezděj do našeho kraje na své honosné chalupy, si je chválej, a když jedou v neděli domů, tak si ještě táhnou do stověžatý bednu :-))) Takže, to jen tak naokraj. Jak již jsem říkal, tohle nebude tak úplně jen recenze a tak proto delší popovídání o pivu :-) Další dobře našlápla skladba se jmenuje "Pomáhat a chránit". Tady je možné právě zaslechnout "hlemzy" na naší "pracovitou" policii :-) Na nahrávce je dobře slyšet, že kapela je takříkajíc vyhraná a že se opravdu dobře doplňujou co se týče zpěvu a vůbec všeho. "Pátek", tak to je taky taková pohodovka. Však to znáte a začíná to většinou už ve středu (alespoň já to tak mám :-)))) ), kde už se v práci klepete, až příjde "vytouženej" pátek a vy (pokavaď nemáte noční nebo odpolední a nebo neděláte, jako někdy já o víkendech), si odpoledne po završení pracovního tejdne jdete sednou na to po zásluze potejdenní pivo. Jo, to je vždycky labůžo se zase po tejdnu ztřískat jak slon a v sobotu nanovo a v neděli jen tak z lehka, aby jste nebyli v práci vymletý jak papriky :-) Přesně o tomhle je ta skladba!

"Pojďte všichni, pojďte volit, každej svýho vola zvolit", to je refrém dalšího válu, kterej je taky velice povedenej. A přesně to vystihuje tu poslední dobou docela dost častou předvolební masáž, kde ti politici slibujou všelijaké nesplnitelné žvásty a snaží se tě tak přetáhnou na svou stranu, na jejímž konci je to, že jim dáš hlas a že je tak podpoříš, a co víc, že souhlasíš s úplnejma kravina.To ale vlastně všichni tady víte :-) Na celkové nahrávce se nachází vostrejch deset pecek a jednou z posledních je zřejmě hymna a úvodní song, kterej představuje kapelu "Dlažebka" - mimochodem taky dobře zahraná a provedená skladba. A ono celkově je to zdařilé a na poslech velice dobré. Ve skladbě "Punk's not dead!" mě zaujme hnedle v úvodu syrová kytara, pak už to šlape ve starejch kolejích... Poslední a tudíž desátou skladbou je "Facka pro nácka" a tou bych to taky uzavřel. Komentoval ji nebudu, však poslechněte sami. Závěrem: pokud by někdo náhodou chtěl sehnat tenhle "flák" o obsahu deseti pohodovejch songů, tak má možnost buďto u Garaga Records, a nebo rovnou u Dlažební Kostky na nějakém z jejich koncertů a to za lidových 50 kačen.

Takže zatím zdar a Punk's not dead! Medvěd

Stránky kapely na Bandzone