Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Letenský dixieland jazz-swing / Praha

„Synkop není nikdy dost!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Sweet Sue 483 ×
  • Ain't Misbehavin' 390 ×
  • All of me 430 ×
  • Crazy Rythm 341 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara, Kontrabas, Ukulele, Zpěv

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Bio a historie

Letenský dixieland vznikl v roce 2012, když se kapelník rozhodl, že konečně dá jméno kapele, se kterou již několik let hraje na svatbách svých kamarádů. Pro jméno nešel nijak daleko, zůstal na Letné, kde sám bydlí. Kapela hraje pravý neworelánský jazz, postavený zejména na improvizaci. Hraje známé i méně známé písně skladatelů George Gershvina, Fatse Wallera, Hoagy Carmichaela, Williama Christophera Handyho,písně z repertoáru orchestrů Louise Armstronga, Paula Whitemana, Duka Ellingtona, Glenna Millera a mnoha dalších. Často je doplňuje českými texty. Kapela je složena z předních českých jazzových muzikantů, kteří mají dlouholeté zkušenosti z významných orchestrů, jako například Originální pražský synkopický orchestr, The Hottentots Orchestra, Classic Jazz Colegium, Harlemania!, Cotton Gang, Aurora, Ukulele Swing Band a další. Kapela používá tradiční dixielandové nástroje - klarinet, saxofon, kornet, pozoun, banjo, kontrabas. Často s ní vystupují hosté na další nástroje, zejména ukulele, kytaru, piano nebo housle.