Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Diarrhoea death-violence / Opava

„Činnost kapely ukončena !“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Dia-death-grindová kabaretová smršť

Kontakt:

 

Haniss732 882458

Venssa - 603 928106

e-mail: diarrhoea.grind@seznam.cz 

           http://www.mediafire.com/?j2ztvdze2lx

http://www.facebook.com/pages/Diarrhoea/245336735524470

 

Haniss - kytara + zpěv

Hanes - kytara + hudba

Kelke   - basa

Venssa - zpěvy + texty

Ondrash - bicí

 


 

 

 

 

 

 

Bio a historie

 

Vznik kapely DIARRHOEA se dá datovat na přelom roku 2001 a 2002 , a to z popudu nyní již bývalého kytaristy Radka Petráše – Petlacha (ex.Tartaros) a bývalého bubeníka Davida Najbrta ( ex.L.O.N., nyní bicí v  S.S.O.G.E.), kteří začali tvořit v opojení nějaké pokusy a omyly – skladby. Během krátké doby na post zpěváka oslovují Michala Vencka – Venssa ( ex.L.O.N.). K  těmto třem se přidává druhý kytarista Jan Složil – Hanes ( ex.Bleeding Pain ), ten velkou měrou zasahuje do směrové tvorby kapely, do které se přibírá na post druhého zpěváka Zdeněk Mašlan – Kelke (ex.Bleeding Pain ) a jako posel vždy dobrých zpráv je do kapely vtažen basák Pavel Hrnčíř – Hrnec (ex.N.A.M.B., nyní zpěv v S.S.O.G.E.). V  tomto složení kapela  ,,komponuje‘‘  styl   dia-death-grind   a koncertuje na mnoha akcích.

Přichází rok 2003 a kapela se rozhodne pro natočení své první nahrávky a  to v třineckém BlueStudiu. Za podpory "analclubu - Vladana" vzniká nahrávka, která  vychází ve vlastním nákladu pod názvem    SHIT for YOU.   Obsahuje šestici skladeb  např. anal virginity... Z této nahrávky se nějaké kusy prodaly, nějaké rozdaly a to málo, co z toho zbylo, se propilo a nebo  …prostě pohoda…

Píše se rok 2005. Od vydání první nahrávky je to zhruba dva roky a kapela se prodírá skrz koncerty s ranními průjmy, kocovinou a flegmaticky nakládá s časem stráveným ve zkušebně. Opět pohoda. Až dojde k závěru, že má dost materiálu na další  nahrávku, která se jede pořídit do nahrávacího studia Unart  do městečka Slavičín. Pořízený počin dostává pracovní  a následně i konečný název   Ready for Anal Attack.   Obsahuje sedm skladeb např. inhuman Mudr., pennis plasticine,anal  A  vs. oral B, lidovku.  Kapela je s touto nahrávkou v mezích možností a svých schopností spokojena, tvoří obal, maká na zvuku a ráda by nahrávku vydala - rozdala.

Avšak? Jako pořádná hnačka (průjem) přichází odchod kytaristy Petlacha!  Kapela se s tímto odchodem vyrovnává velice těžce. Nahrávka se ukládá k ledu a nikdy se nedokončuje! V první polovině roku 2006,  kdy  to jde vše do kopru, odchází definitivně i basák Hrnec,což má za následek, že se mění post zpěváka Kelkeho na basáka. Ale není to nic platné! DIARRHOEA po těchto personálních změnách  odehrává snad jen jediný koncert a ví, že je  ztracena. Nakonec to v roce 2007, po akci Memoritall fest.II.,  definitivně balí!

Hello diaHell! Je tady den, ve který jsem již já osobně ani nedoufal. Je  květen 2009, lidé a věci se dali do pohybu - hla a pohnula se i DIARRHOEA, která se od řečí z restauračních zařízení, hospůdek a putyk pomalu a velice opatrně  vrhla dne 21.06.2009  tvořit nový Dia materiál.        

                            !   Zpět  ! 

Je pravdou,že k oficiální kapele nám stále ještě něco chybělo, neb jsme byli v sestavě kytara,basa a zpěv. Museli jsme tak  začít verbovat nové členy. Při diskuzích a debatách o tom, kde a koho sehnat na post druhého kytaristy, se nám při hledání do cesty připletl Haniss, kytarista z kapely Memoritall. Stalo se to v době, kdy kapela Memoritall prožívala existenční krizi, a tak netrvalo dlouho a byl s námi nový kytarista. Navíc, pro mě nepochopitelným způsobem, k nám neuvěřitelně rychle zapadl a na nové pozici se usadil jako vodník na vrbě a začal tvořit a tvořit ….

Začalo to být zajímavé, jelikož jsme stále neměli bubeníka, ale chuť hrát byla silnější a žádná překážka nebyla pro nás dosti velká. Rozhodli jsme se, že než se najde někdo, kdo by chtěl s námi hrát na bicí, budeme hrát s automatickým bubeníkem. Zkoušelo se a zkoušelo a k tomu jsme se stále učili, jak hrát s automatem a hlavně jak ho nastavit, aby byl co nejvěrnější (nemožný úkol při živém hraní s našimi finančními možnostmi ). Ale byla to dobrá doba na to, abychom se sehráli a ujasnili si, co vlastně chceme hrát … za dobu asi deseti měsíců jsme nazkoušeli osm skladeb. Při našem prvním nahrávání skladeb  vzniklo i naše video ze zkušebny. Je doplněno hudbou ze skladby No Way Out,  které můžete shlédnout na youtube.com. Netrvalo dlouho a měli jsme první koncert,  který se konal v Opavě dne 8 dubna 2010 v klubu Špek. Bylo to poprvé, co jsme hráli s automatem před lidmi, a bylo to jiné. Ale hrálo se a postupem času jsme to vyšperkovali  a po zbytek roku jsme koncertů s automatem stihli celkem  třináct. Během našeho putování po koncertech jsme narazili na bubeníka Ondru, který bubnoval v kapele Coronach, a tak jsme jej přesvědčovali, ať se přidá k naší DiarrhoeA. Ale bylo to marné, neb prohlásil, že jede za prací do zahraničí a až se vrátí, tak snad by to mohl zkusit... ale že nám nic neslibuje. Bylo to koncem roku 2010, kdy jsme se opět pokusili kontaktovat Ondráše, ať to jde s námi zkusit...  a zkouší s námi do teď!

Nyní hrajeme v sestavě:     Haness – kytara

                                                Haniss – kytara

                                                Kelke – basa

                                                Ondraš – bicí

                                                Venssa – zpěv

Začátkem roku 2011 jsme byli již v plné sestavě a mohli jsme definitivně vyřadit automat z pozice bubeníka a nahradit ho novým členem bubeníkem Ondrou. Bylo to dosti problematické - pochopit se - a začátky nebyly tak snadné, jak bychom všichni chtěli. Však  po vyléčení dětských nemocí se nám podařilo najít společnou řeč a postupy ve skládání skladeb, a tak jsme mohli secvičit skladby,  ještě toho roku odehrát  jedenáct koncertů a  naplánovat i natáčení naší nahrávky.

Je rok 2012 a my zkoušíme nové skladby a připravujeme se na nahrávání naší nahrávky, která bude obsahovat čtyři skladby a měla by být hotová na přelomu března a dubna. Tak nám držte palec, ať to klapne a někde na koncertě...

Hoj,Hoj Dia