Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Debaras grunge-rock / Poděbrady, Praha, Děčín, Vrchlabí

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Seznámili jsme  Ve španělským sále, kde měli PRACHÁČI a naše GOVERNMENT posezení u francouzského vína a my jim zanášeli jídlo za peníze NÁRODA. Tam to všechno začalo. Poté nás osvítila osoba, kterou nazýváme E.T. Ta nám dodala inspiraci k hudbě a textu. A začala ta pravá rock and rollová SVOBODA. Občas do zkušebny místo E.T., kterej nás již nenavštěvuje zavítá SPIDERMAN, kterej nás dokope k nové tvorbě a ke zkoušení. A to je ten pravej DEBARAS.

www.debaras.tym.cz

Bio a historie

Zprvu nás ovlivnila neuvěřitelná, nudná kapela ve Španělském sále, hrající především dechovou hudbu. Řekli jsme si, že když mohou hrát oni před lidmi, tak my můžeme taky. Carlos již měl hudební vlohy ke kytaře, horys po svém otci zdědil chtíč k bicím, no a na Wincka zbyla basová kytara. Dále nás ovlivnila ZUŠ Poděbrady kam Horys s Winckem nastoupili. Ovšem na naše umění zde zřejmě příliš nevzpomínají. Odmítali jsme vystupovat v jazzových souborech ZUŠ. Po zakoupení nástrojů za tvrdě vydělané peníze obsluhováním těch prachatejch ocasů jsme zakoupili nástroje nižších kategorií a značek a mohli začít zkoušet. A zde se dostáváme k osobě, která nejvíce ovlivnila náš hudební život a tou je Milan Funda. Zařídil a vyklidil nám zkušebnu a hlavně nás naučil ít pravej rock and rollovej život a pohybovat se v hudební branži. Také nás seznámil se skvělým a všestranným muzikantem a později naším druhým kytaristou Káďou, což je také jedna z osob která nás velmi ovlivnila. Ovšem ten neprojevil více chtíče, udržet Debaras po odletu karla pohromadě a jeho působení v kapele Debaras tímto končí. Poděkování také patří: skalním anouškům, Janě Podolákové a HŠ Poděbrady, Karlovi Novákovi, rodinám, členům M-Sound (bagr, pavel), cele rodině Milana Fundy, Trafco v čele s Vořechem, hotelu Bílá růže za inspiraci a jestli jsme na někoho zapomněli, tak se omlouváme, ale víme o vás a pijeme na vaše zdraví.