D.A.D. - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

D.A.D. metalcore-metal / Polná

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Ještě žijem...? Singl 2021!!!
  Nezařazeno
 • Blízko smrti - nové album KOMPROMISY (2010)
  Nezařazeno
 • Svět - nové album KOMPROMISY (2010)
  Nezařazeno
 • Kompromisy - nové album KOMPROMISY (2010)
  Nezařazeno
 • V kleci - nové album KOMPROMISY (2010)
  Nezařazeno
 • Prázdná mysl - nové album KOMPROMISY (2010)
  Nezařazeno
 • Kroky do prázdnoty - nové album KOMPROMISY (2010)
  Nezařazeno
 • Bez tváře - nové album KOMPROMISY (2010)
  Nezařazeno
 • Procitám (Best of 2008)
  Nezařazeno
 • ...víc než myslíš... (Loutky 2006)
  Nezařazeno
 • Naivní král (Loutky 2006)
  Nezařazeno
 • V naději (Loutky 2006)
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

467425162
dyza@seznam.cz - primární kontakt
+420602561640 - Dýža

Dodatečné info

Máme své stránky i na Facebooku - staňte se i tam našimi fanoušky:

Facebook D.A.D. 

 

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * 


logo 

  

23. 12. 2009 - NOVÁ DESKA "KOMPROMISY" VENKU - POZÍTŘÍ KŘEST

23.12.2009

Ano přátelé, kamarádi... Nová deska s nekompromisním názvem "kompromisy" je hotová a ještě vařící z lisovny, její oficiální datum vydání je sic stanoveno na 1. 1. 2010, nicméně všichni budete moci ochutnat 8 nových zářezů (+ 3 bonusy) již na křestu pozítří. Tj. na Vánočním mejdanu 25. 12. 2009 v jihlavském klubu Ponorka!
Za doprovodu kapel
Harmony Bay, Mimoritmus a Nupagadi, dále se speciálním hostem Jumbem ze spřátelené skupiny STRAIGHT, který desku poleje a navíc pro vás máme nachystáno jedno speciální překvapení ;-)
Celou desku si budete moci za krásných 100,- Kč odnést domů (normální vstupné bez CD je za 80,- Kč), navíc je k tomu nachystána řada dalších promo materiálu v podobě plakátu (který je součástí aktuálního vydání časopisu
Pařát) a kapesního kalendáříku (jež se letos podařilo udělati ve dvou provedeních)!
Stejnětak děláme na novém merchandise (trička, mikiny), které by se měli objevit začátkem roku!
Těšíme se na setkání!  za D.A.D. Jakub Es|manager

  24.7.2007 - Příprava nového materiálu

Od poslední aktualizace už nějaký ten čtvrtek uběhnul, a tak je na čase objasnit proč. Protože se nám nepodařilo dostat téměř na žádný z letních festivalů, jsme momentálně zalezlí ve zkušebně a připravujem nový materiál do studia. V tomhle parnu to není žádná sranda :-))  V každém případě na vás myslíme, takže by se tento týden měla obohatit sekce fotogalerie. Koncem srpna začínáme zase koncertovat, proto koukněte do koncertů, přibilo jich tam celkem dost. 
Užívejte si léto a na nejbližším našem koncertě vás rádi uvidíme. 
Tak forever metal-core přátelé... 


10.6.2007 - Česká rocková liga

Česká rocková liga je již za námi a s lítostí vám musíme oznámit, že do semifinále bohužel nepostupujeme. Kdo byl na akci v Hořepníku musí uznat, že postupující kapela byl tak trochu úlet od pánů z poroty. Tím nechceme říct, že bychom měli býti těmi šťastnými, ale podle našeho názoru i zjevně nadšeného publika měla vyhrát kapela Hyperion. Každopádně my se nedáme a příští rok to i přes znechucení průběhem soutěže zkusíme znovu.
Mějte se fajn...

5.6.2007 - Report

Nový report  z Ultimate festu vol. 8 na Rockmagu, hoďte oko zde.

  

  

Videoklip na skladbu ...víc než myslíš...

16.05.2007

Ahoj lidi, na naše stránky jsme umístili náš nový videoklip "...víc než myslíš...", který je k shlédnutí i zde na bandzone. Máte možnost si ho také stáhnout, tak neváhejte a sosejte :-). Budeme se snažit co nejdříve také aktualizovat fotogalerii, takže bude na co koukat...Mějte se fajn.

  

  

Havlíčkův Brod se vydařil

12.05.2007

Děkujeme všem kteří včera přišli na koncert do Čechovky. Sešlo se vás tam dost a myslíme že se akce opravdu povedla. Jen škoda že jsme hráli první, no někdo to dělat musí :-)
Aktualizovali jsme sekci odkazy a přidali nějaké fotečky, určitě na ně mrkněte.

  

  

30.04.2007 - Postup v soutěži Česká rocková liga

 

No konečně :-)  Po dlouhém úsilí prosadit se ve vyhledávací soutěži ČRL jsme se konečně dočkali. Dostali jsme se do užšího kola výběru. Náš boj o postup do semifinále můžete vidět, když přijdete na  koncert 9.6.07 do Hořepníku.

 

 

  

 

Nové CD

 

 

Žánr: metalcore

Sestava:  Míra Pařík (kytara + zpěv)

                  Milan Pařík (bicí)

                  Milan Rosůlek (basa + zpěv)

                  David Bláha (kytara)

Web: www.dadcz.com

e-mail: dyza@dadcz.com

tel.: 602 561 640

Bio a historie


 
Psal se rok 1993 a v obci Kamenná u Polné se zrodila kapela D.A.D., v té době vystupující pod názvem Děti atomové doby. Jejich muzika byla ryze punková s texty zaměřenými proti rasismu, fašismu, za práva zvířat, ekologie a politiky tehdejší doby.

V této punkové éře jsme vydali tři kazety – Chemický útok (1993), Ve jménu peněz – live (1993) a Hanba lidí (1994). Tenkrát nahrány v sestavě: Dýža – bicí, Begy – kytara, Sopťa – basa a Nike – zpěv.V této sestavě hrála kapela do roku 1995, kdy odešel Sopťa a přišel Milan Hejný.

Rok 1996: odešel Nike a na jeho místo nastoupil Míra Pařík – zpěv, kytara. Hudba se ubírá jiným směrem a kapela nahrála svou čtvrtou kazetu – New life form, a odehrála desítky koncertů po klubech a festivalech po celé republice.
V roce 1998 vyšla páta kazeta s názvem - … and once we will get lost, tentokrát u firmy Epidemie records, na které se o produkci postaral Petr „Blackie“ Hošek (Root). Po dokončení práce ve studiu odešel Milan Hejný.
Rok 2001: Na trh přišlo debutové CD Shadows – vydané u firmičky Cecek records.Na toto CD vyšly zejména kladné kritiky. K CD bylo odehráno opět několik koncertů po celé republice.

Koncem roku 2002 přišel do kapely konečně po 4 letech hráč na basu Jarek Borůvka.
Na jaře roku 2003 kapela úspěšně oslavila v Havlíčkově Brodě v klubu Vagon 10. výročí vzniku kapely D.A.D.

Na podzim téhož roku opustil kapelu po 10 letech zakládající člen Pavel „Beggy“ Bečka z pracovních důvodů a nahradil ho mladík Tomáš Mikší z Polné.Za tento rok bylo opět odehráno několik klubových akcí.

V lednu 2004 navštívila kapela studio BB, kde nahrála CD Promo 2004, kde je 6 věcí nazpívaných již výhradně v mateřském jazyce. Toto CD slouží hlavně k propagačním účelům, ale je možné jej sehnat (viz. ceník). V únoru opustil kapelu basák Jarek, jehož cílem je založit si vlastní band. Po měsíci však nastoupil na jeho post Milan „Aspik“ Rosůlek.

Na jaře roku 2005 opouští kapelu po vzájemné dohodě druhý kytarista Tomáš Mikší a kapela tak od té doby hraje pouze v nekompromisní tříčlenné sestavě. Na projevu to nijak neubírá a naopak je tohoto "handicapu" využito ku prospěchu věci, hudba je dalo by se říci mnohem dravější a kapela se setkává s velice vřelím přijetím publika.

Všem našich fanouškům děkujeme za přízeň a někdy na viděnou na nějakém z našich koncertů.