Curlies - O kapele | Bandzone.cz

Curlies punk-rock / Praha

Sledovat

Bandzone.cz Tip týdne

01. května 2017
Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Pochodem vchod (TOHLE JE O ZDRAVÍ 2017)
  Tohle je o zdraví
 • Sousedka (TOHLE JE O ZDRAVÍ 2017)
  Tohle je o zdraví
 • Tohle je o zdraví (TOHLE JE O ZDRAVÍ 2017)
  Tohle je o zdraví
 • Kámoš (TOHLE JE O ZDRAVÍ 2017)
  Tohle je o zdraví
 • Je mi jedno (Jsme nahraný 2011)
  Nezařazeno
 • Takhle to nejde (SINGL 2015)
  Takhle to nejde
 • Osmý div je z východu (Jsme nahraný 2011)
  Nezařazeno
 • Víly (Dobrý den, těší mě... 2012)
  Dobrý den, těší mě...
 • Já nejsem romantik (Dobrý den, těší mě... 2012)
  Dobrý den, těší mě...
 • Život je takovej (Dobrý den, těší mě... 2012)
  Dobrý den, těší mě...
 • Nebe Peklo Ráj (EP 2014)
  Zase sme tady
 • Zase sme tady (EP 2014)
  Zase sme tady
 • Žiju poprve (Dobrý den, těší mě... 2012)
  Dobrý den, těší mě...
 • 149Km - SPLIT Sticx&Curlies (STOPROCENTNĚ 2013)
  Nezařazeno
 • Lakomá (EP 2014)
  Zase sme tady
 • Tisíc nápadů (Dobrý den, těší mě... 2012)
  Dobrý den, těší mě...
 • Lidi se nezmění (Dobrý den, těší mě... 2012)
  Dobrý den, těší mě...
 • Jsem napůl (Jsme nahraný 2011)
  Nezařazeno

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv
Nástrojové obsazení: Baskytara, Doprovodný zpěv
Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Doprovodný zpěv, Dudy

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Bio a historie

 

"Cirkus-punková kapela spojená s legendárním zvukem skotských dud dobývá pódia."

 

 

Složení:

Marek Bláha................... kytara, zpěv

Michal Straka................. skotské dudy, zpěv

Matýsek Šimon.................. basa, zpěv

Matěj Franz........................ bicí

Jak to všechno začalo:

Jak už to tak bývá, na začátku se potkali dva, Ti Nejkudrnatější – Marek Bláha a Michal Straka. Přeskočila hudební jiskra a začalo se rozdmýchávat hudební snažení. Měnil se hudební styl, odcházely a přicházely nové tváře, zkracovaly se vlasy, žehlily se kudrliny a rostly i hudební ambice.

A tak se, z velké lásky k hudbě narodily CURLIES.

Léta páně 2011 došlo k osudovému setkání a kapela získala stálé obsazení. V únoru, před nahráváním dema ,,Jsme nahraný...‘‘ přichází občas téměř rytmický Lukáš Let a aniž by o tom téměř věděl, stává se součástí kapely, kterou jistí zpoza bicí soupravy. Na jaře Kudrnáči vyhlašují konkurz na nejširšího a nejsilnějšího baskytaristu, který suverénně vyhrává Marek Vít, pro identifikaci zvaný „Velký“ a kapela s ním rázem získává daleko větší pocit nejen hudebního bezpečí. „Malý“ Marek se pod pohrůžkou násilí nechává natrvalo přemluvit ke zpěvu, který se mu daří skloubit s el.kytarou. A aby Michal náhodou nemohl být přeslechnutý, přinesl do kapely vražednou zbraň, skotské dudy, neboli mrtvou ovečku, která bečí nesnesitelných 115 decibelů. Toto vše dohromady a možná ještě něco navíc specifikuje nový hudební směr – cirkus punk.

Proč zrovna cirkus-punk? Protože naše hudba je veselá, zvonivá, pohne i zatvrzelým škarohlídem, akordy mydlíme v takové rychlosti, že v pogu s námi ztratíte nejednu kalorii. Můžete ji poslouchat nehledě na věk a gender, stejně si Vás uloví.

První rok našeho nového života jsme zaútočili na letní festivalovou sezónu. Mezi hlavní úlovky patří Šternberský kopec, Žafest v Lovosicích, Zalesa , Broumovská kytara, Pidifest v Jistebníku, Festival keltské hudby v Roztokách u Prahy a Rock Nymburk.

V roce 2012 skupina vítězí v soutěži rádia Beat ,,Naděje Beatu’’. V únoru vychází profil skupiny na serveru Play.cz, v deníku PRÁVO a na serveru Novinky.cz. Kudrnáči dále přijímají pozvání a v rámci večera při předávání žánrových cen Anděl 2011 v pražské Akropoli předvádějí 4 nejnovější kousky ze své tvorby. Záznam z večera byl odvysílán v pořadu Music blok.

Ucelená nová tvorba spatřuje světlo světa 5. 6. 2012, kdy je vydáno debutové CD s názvem "Dobrý den, těší mě...", které bylo stvořeno ve studiu ExAvik Pavla Broma. CD je pokřtěno 15. 6. v pražském Rock Café a kapela následně vyráží na letní šňůru, kde šíří nový počin mezi nejen prostý lid napříč Českou republikou. To se celkem podařilo a tak se v následujících dvou letech Kudrnáči dostávají nejen na velká a veřejná pódia (Dejvické hudební léto, Žatecká Dočesná, ChodRock fest, …), ale nově i blíž mezi fanoušky (svatby, narozeniny, oslavy, atd.). Samozřejmě se budují další vztahy a pouta a někde se záhy stávají téměř stálicemi (pravidelné výlety za našimi bratry Sticx na Chodsko, GVP fest, Skotsko v Kostelíku ad. )

V roce 2014 přichází změna a s kapelou se loučí „Velký“ Marek. Místo nejširšího člena kapely po úspěšném hledání obsazuje nejmladší člen, Matýsek Šimon. Jaro je tedy ve znamení zkoušení, aranžování a následně přípravy nového materiálu…

Léto uteklo jako voda, kapela jede natáčet EP s názvem "Zase sme tady" do oblíbeného studia ExAvik. Postupně dochází k neschodám s bubeníkem Lukášem Letem, který záhy odchází a za bicí usedá nikdo jiný, než Roudnický rodák. (bubeník kapel Shit happens, kombajn, Louty) Jaroslav Rážek, kterému děkujeme za odehrání zbývalých koncertu.

Přichází rok 2015 a kapela vyhlašuje konkurz na nového bubeníka. Jako blesk z nebe přichází dlouhovlasý ostřílený motorkář, metalista -  Matěj Franz, který v kapele způsobuje zmatek ve schodě jmen.