Crash Drums - O kapele | Bandzone.cz

Crash Drums experimental / Odry

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Bíločerná, CD Popojedem...(2012)
  Nezařazeno
 • Náměsíčná, CD Popojedem...(2012)
  Nezařazeno
 • Zbytečná, CD Popojedem...(2012)
  Nezařazeno
 • Neznámá, CD Popojedem...(2012)
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Mladá bubenická kapela, která hraje na všechny možné perkusivní bicí nástroje.

Členové:

Roman Petřík
Jan Pavelek
Michal Krhut
Jan Olšina
David Hrňa
Jakub Vrba
Ondřej Helis
Jakub Haubelt
Jan Pustějovský
Pavel Matěja

 

http://www.crashdrums.cz/

http://www.facebook.com/pages/Crash-Drums/126573480746433

http://www.youtube.com/user/CrashDrums1?feature=guide

http://crashdrums.rajce.idnes.cz/

Bio a historie

V roce 2009 vznikl úžasný a originální nápad vytvořit skupinu mladých bubeníků působících na ZUŠ Odry, kteří budou mít chuť tvořit a spolupracovat na vlastních skladbách a moderních zvukových podkladech s použitím netradičních a pestrých zvuků, loopů a melodií napříč hudebními žánry. Tato myšlenka se zrodila v hlavě našeho kamaráda, profesionálního bubeníka a pedagoga Romana Petříka, který se chopil invenční realizace projektu bubeníků.

Po prvních veřejných koncertech jsme se úspěšně začlenili do hudebního povědomí široké veřejnosti a stále vytvářeli nové nápady a skladby. Pozice bicích nástrojů se  v průběhu cvičení měnily, což vnímáme jako velmi příjemné zpestření a obohacení našich "hrátek" a domníváme se, že to neoceňujeme jen my, ale především publikum. Jde vidět, že se nebojíme experimentovat a rádi zkoušíme nové věci. 

V květnu 2011 přišla velká výzva ve formě rekonstrukce prostor na ZŠ Pohořské v Odrách. Doslova sami, ovšem za velmi ochotné a milé podpory vedení naší ZUŠ, jsme si vytvořili špičkovou zkušebnu a příjemné místo pro inspiraci v další experimentální tvorbě.

Měli jsme touhu posunout se dále, a tak po dlouhém zařizování, smlouvání, vyjednávání, trénování a dále při spolupráci s profesionálními muzikanty, producenty a nahrávacím studiem vzniklo naše debutové album "Popojedem..." - Kombinace živých bicích nástrojů a perkusí propojené s tanečními prvky elektro hudby.

Věříme, že při poslechu naší hudby budete mít natolik silný pocit a zážitek, jaký máme my při jejím tvoření, a nenecháte si nás ujít na živých koncertech, kde se předvedou nejen naše bicí nástroje, ale i basová kytara a další moderní zvuky klávesových nástrojů.