COVERS for Lovers - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

COVERS for Lovers pop-punk / Praha

„NOVÝ SONG TAK JAK? (2020)“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.


Členové

Nástrojové obsazení: Baskytara, Zpěv

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Band Members:

Billie -  kytara, hlavní zpěv

Ondra - basová kytara, voc

Aleš - bicí

Richie - kytara, voc

Historie kapely Covers For Lovers

Není dlouhá. Tady bychom mohli skončit, ale také začít. Takže do toho. Pěkně popořádku.

1/ Prehistorie kapely (zlatý vosumdesátky)
V osmdesátých letech minulého století se nikdo ze
současných členů kapely nikde nepotkal a tudíž logicky
ani nemohl uvažovat o společném projektu.
2/ Historie kapely (divoký devadesátky)
V devadesátých letech Outsider Aleš začíná uvažovat
o možnosti, jak se zviditelnit na veřejnosti . Protože jeho rétorické, pěvecké či hudební schopnosti nejsou příliš valné, rozhodne se pro hru na bicí nástroje. To má hned dvě výhody. Předně hru na bicí nástroje čili buben a činely nelze přeslechnout a v závěru vystoupení  navíc dobrý bubeník dokáže upoutat pozornost nezanedbatelným odérem. Správná volba Aleši. Tak se zrodila myšlenka o založení kapely. Byl to pravda malý krok pro lidstvo, a zda to bude velký skok pro rockandroll se uvidí časem.
V devadesátých letech minulého století ani Carlos s Vondrou nezahálí. Sice každý zvlášť, ale oba zakládají své kapely, které později končí a nesmazatelným písmem se zapisují do dějin českého punk-rocku.
Na konci devadesátek se Carlos s Alešem potkají v jedné pražské kapele, ze které Aleš pro nedostatek času po nějaké době odchází. Co teď? Vondra s Alešem zůstávají bez hudebního tělesa. Nezbývá nic jiného než zasednout do oblíbené putyky osmé cenové skupiny na Jižňáku
a popřemýšlet.  No, když budou dlouho přemýšlet, určitě na něco přijdou (omlouvám se za citát textu kapely ZNC, ale prostě to tak bylo) Přemýšleli opravdu dlouho. Mnoho piva
a panáků obětovali na oltář zrodu myšlenky založit vlastní kapelu mnohokrát se kolo jukeboxu v Jižanském pajzlu Jistota otočilo, než jim to došlo… Never Forget Your Favourite Song!!! (it can be love song, who cares?!)
3/ Současnost (new age-nové století a tisíciletí)
Název kapely byl vcelku jasný od začátku. Věděli jsme co chceme dělat a z toho vznikl náš název. Ještě nám zbývalo sehnat třetího do party. Oslovili jsme tedy Carlose, se kterým se Outsider Aleš znal z dob, kdy ještě fungoval ve své předešlé kapele. Carlos po desátém pivu a osmé vodce bez protestu souhlasil a od té doby jsme si mohli říkat kapela.
4/ Covers For Lovers (future)
Po zkušenostech z fungování v různých kapelách a projektech už máme jasnou představu, jak by měla kapela fungovat .  Chceme hrát songy, které se nám líbí a, o kterých si myslíme, že by neměly zapadnout, zmizet  a vytratit se z povědomí.  Při výběru našeho repertoáru bychom rádi šli napříč dobou i hudebním stylem. To znamená, že od nás můžete očekávat, jak klasické punkovky, které jsou naší srdeční záležitostí, tak předělávky písní různých jiných hudebních žánrů, které nás buď v minulosti oslovily nebo oslovují právě teď.

5/ Covers For Lovers (New Age) Na jaře roku 2010 přichází do kapely oblíbený francouzský herec komediálních rolí :-) a kapela nabírá nový dech a začíná živě koncertovat.

6/ Covers For Lovers (Summer Time) V létě 2010 se kapela rozrůstá o dalšího člena. Stává se jím legendární Mr.Bža - potomek populárního kytarysty kalifornské punkové kapely, mexického původu :-)

7/ Na přelomu roku 2010/2011 přichází do kapely Billie Joke a kapela vydává první EP s názvem Do Not Cover! S polečně s ním vyráží na turné po boku s kapelou Totální nasazení

8/ Rok 2012 - vydáváme Dobrý zprávy a Tony se stává ofiko členem, jedeme tour Pokři si to!

9/ 2013 Aktuální sestavu doplnil Filip -Fífa. Tony a Mr. B už v kapele nefungují.

10/ 2017 Aktuální sestava: Aleš, Billie, Richie a Ondra. Singl Zázraky s.r.o. Turné s kapelami Civilní obrana a Náhodný výběr. 

Bio a historie