Corposant - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Corposant progressive-metalcore / Brno

„Nic neděláme...“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Borders- Consequences (2015) 2 692 ×
  • Passenger- Consequences (2015) 1 728 ×
  • Deception- Consequences (2015) 1 474 ×
  • Consequences- Consequences (2015) 1 319 ×
  • My Hard Reborn- My Hard Reborn (2011) 13 378 ×
  • Payments To Life- My Hard Reborn (2011) 7 048 ×
  • Woken up- My Hard Reborn (2011) 5 240 ×
  • 54453526134- My Hard Reborn (2011) 4 750 ×
  • In Vadis Anus- My Hard Reborn (2011) 2 164 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Baskytara, Doprovodný zpěv
Nástrojové obsazení: Zpěv, Scream
Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv
Nástrojové obsazení: Bicí, Syntezátor / Sampler
Nástrojové obsazení: Growl, Scream
Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Bio a historie

Progresivní metalcorové seskupení Corposant vzniklo v roce 2005. Od té doby kapela odehrála přes 100 koncertů převážně na Moravě, ale i v Čechách a na Slovensku. V roce 2008 vzniklo svépomocí DEMO08, jehož koncertní edici mohli lidé zdarma získat na koncertech. O rok později vzniklo na zkušebně demo s názvem Mussacra, které obsahovalo songy This Cold Monday a In Vadis Anus, jehož remake byl umístěn později jako bonus track na novém EP My Hard Reborn (2011). V roce 2010 kapela přijala Jakuba Adámka (ex-Hechitera), který se ujal postu hlavních vokálů, díky čemuž se mohla hudební tvorba posunout více k progresivnějším vodám. Jednotliví členové se navzájem hudebně inspirují, ale obecně vzato je tvorba Corposant ovlivněna zahraničními metalcore kapelami, math-metalem a poslední dobou také djentem. Za největší úspěchy kapela považuje koncerty s kapelami Exit Ten, Casino Brawl, War From a Harloths Mouth, nebo My Autumn. Dále účast na Bandzone Showcase, nebo festivalu Rock For People. V srpnu 2011 kapela vydala sedmitrackové EP "My Hard Reborn", které bylo natočeno v Lipovském studiu ŠOPA a masterováno Tomášem Raclavským. V listopadu roku 2011 se kapela zúčastnila soutěže mladých kapel ProRock, kterou vyhrála. Za zmínku stojí jistě stálost členů kapely (kapela hraje po celou dobu v původním složení) a stabilní tvorba žánrově nevyhraněných songů, které jsou obrazem přijímání nových vlivů a experimentování se soudobou muzikou. Začátkem roku 2015 vyšlo nové EP Consequences a koncem stejného roku kapela přivítala novou posilu, Pavla Svačinu (ex Shadow Area), který se zhostil dalšího vokálu, díky čemuž dostala dosavadní, ale i připravovaná tvorba nový náboj a stala se tak ještě mnohem pestřejší.