Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Compromysh pop-rock / Příbram

„Kapela se uložila k neznámo dlouhému spánku...“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Compromysh - Balada- ...mezi vším (2017) 908 ×
  • Compromysh - Úděl vojáka II - ukázka- ...mezi vším (2017) 630 ×
  • Compromysh - Automat na štěstí- ...mezi vším (2017) 598 ×
  • Compromysh - Úděl vojáka- Životní cesta (2013) 1 784 ×
  • Compromysh - Black day and Black night- Životní cesta (2013) 1 320 ×
  • Compromysh - Havranní song- Životní cesta (2013) 250 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Baskytara

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Pop-rocková kapela Compromysh

Aktuální složení kapely:

Bodom - kytara, zpěv
Ladys - kytara, zpěv
Sobík - bicí, zpěv
Tomíno - basa, zpěv

Bio a historie

Kapela vznikla v roce 2005 z formace, která nesla název CompromisPB. Nově vzniklou kapelu Compromysh pak tvoří tři bráchové. Tomíno ( basová kytara), Ladys ( kytara), Pírek ( bicí) a v začátcích také člen současné kapely Snadno na dno Pedro. Během prvního roku hraní stihli kluci zároveň vydat demo, které obsahovalo 15 songů a neslo název Za zdí. Názvy songů jako je Politika, Korupce, Za zdí, Konto chudých, Noviny a další dali jasně najevo, že kluci nemají v plánu se nechat něčím rozhodit a jsou plně rozhodnuti hrát si svůj styl. V roce 2006 došlo k náhlému ukončení kapelní tvorby a zdálo se, že kapela Compromysh tímto oznámí svůj definitivní konec. A dlouho se zdálo, že kapela se na podia opravdu nevrátí. Nakonec se však rozhodli splnit poslední přání svého otce a začít znovu hrát.

V roce 2009 tak ukončili svojí čtyřletou pauzu a na plno se začli věnovat pilování starých a tvorbě nových písniček. A že to se svým návratem mysleli zcela vážně dokazuje i vydání jejich prvního oficialního videoklipu, který natočili v roce 2010 a sice k písničce Holka od vedle, která se tím katapultovala do pozice jednoho z největších hitů v historii kapely. Koncertní termíny se začali plnit a kluci si plnili své sny vystupováním po boku kapel jejíž jména každoročně zdobí line-upy předních českých festivalů jmenovitě např. Argema, Rybičky 48, Mandrage, Totální nasazení, Civilní obrana a řadou dalších. Svojí pílí to dotáhli dokonce na vítězství v anketě o Příbramského Otíka.

Zatímco rok 2010 věnovali kluci naplno koncertům v roce 2011 se rozhodli uzavřít se do studia a naplno pracovat na novém CD. Na jeho tvorbě se rozhodli neponechat nic náhodě a pro nahrávání si zvolili Sound Art studio v jehož prostorách se připravovala mimo jiné i alba Terezy Kerndlové a pod taktovkou Dana Škráška začali připravovat set list pro budoucí album. Na rozdíl od dema Za zdí se kluci žánrově trochu přesunuli a tak trochu protipolitické songy vystřídal nádech romantiky a životních strastí. Zda to byl krok správným směrem mohli fanoušci kapely posoudit již 18.3.2012 a to v příbramském klubu Šachta kde se album s příhodným názvem Životní cesta křtilo. A aby těch novinek v kapele nebylo málo na křtu zároveň došlo k představení nového hosta, který s kluky bude vystupovat a doplňovat jejich písně klavírem a druhou kytarou, Brandona. Nicméně během roku 2012 se kapela s Brandonem rozloučila a kluci opět dovystupovali koncerty ve třech.

V létě roku 2013 se kapela znovu rozrostla o nového stálého člena, Bodoma, který hraje další kytaru a hostující zpěvačku Eleanor. V tomto seskupení kapela vyráží na tour s názvem Životní cesta a vytváří opět nové songy na nové CD, které je ale zatím ve fázi příprav. Poslední den roku 2014 kapela vydává klip na písničku Mejdan a tím chce poděkovat fanouškům za podporu během uplynulého roku, protože se skládá z fotek poslaných od nich.

Rok 2015 je rokem výročním, protože kapela slaví 10 let. Přímo při koncertu poslední víkend v srpnu, kdy oslavuje "dekádu" společně s kapelou Snadno na dno, se loučí bubeník Pírek, kterého střídá na jeho postu Jiří Soběslavský, alias Sobík. Začátek roku 2016 přínáší pro kapelu nový poznatek v podobě společného songu Pro Vás s kapelou 008, který vychází 28.2 a následně po té, obě kapely jedou na společné Tour, které nese "překvapivý" název Pro Vás!

Společné Tour se dojelo a kapela se pouští do nových songů, aby v září jela nahrávat 5 songů do studia ExAvik v Klatovech. První písničku, kterou kapela vypouští pro lidi je Automat na štěstí, která má být první vlaštovkou k nadcházejícímu CD, které ponese název ...mezi vším!

Leden roku 2017 je pro kapelu ve znamení nahrávání. Nahrává se zbytek CD a mezitím se připravují koncerty, připravuje se playlist na koncerty a spojená je s tím i nová image pro kapelu a nové logo. Název "...mezi vším" je opravdu mezi vším. Směs pomalých i rychlých písní. Písní k zamyšlení i pro pobavení. Zkrátka Compromysh ...mezi vším!

18. listopadu v music klubu Šachta v Příbrami za přítomnosti 3 sudiček Ivy Cvikové ml., Radky Stupkové a Báry Tlučhořové je CD pokřtěno. Kapela si na tento koncert pozvala i 2 původní členy Pírka a Pedra. 

13 let od založení kapely a od 30.3.2018 kapela vyráží na Tour Enlisted s kapelou Sækədʒəwiːə, kdy se vrací po 13 letech jako hostující baskytarista Pedro. Tour obsahuje 13 koncertů za měsíc v Česku, na Moravě i ve Slezsku.