Coffeebreak - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Coffeebreak funk-pop / Litvínov

„coffeebreak“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Roboti (live) 74 ×
  • Popcorn 201 ×
  • Dopoledne 1 321 ×
  • Song for Chipmunk 1 665 ×
  • Latino 1 351 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Saxofon

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Začátek působení skupiny Coffeebreak  se datuje na únor roku 2006. Zhruba během jednoho roku se skupina vyprofilovala do tělesa hrajícího na pomezí jazzu, funku a rocku. Po různých personálních změnách se dnešní stav ustálil na počtu třinácti členů.

Repertoár tvoří jak převzaté skladby hrané ve vlastních aranžích, tak autorské kousky.

"Je to seskupení absoluventů hudebních uměleckých škol a buranů neumětelů z ulice".

kontakt:

https://www.facebook.com/Coffeebreak.cz

(E-SHOP)

Bio a historie

Nina Schwarzová - zpěv

Jakub Vaňas - zpěv, el. kytara

Jiří Hieke - zpěv

Filip Ernst - bicí nástroje

Petra Kubošková - basová kytara

Patrik Malcovský - klávesy

Tomáš Lamač - klávesy

Miroslav Lamač - tenor saxofon

Michal Ťupa - alt saxofon

Vít Šimeček - trumpeta

Jan Soška - pozoun

Martin Janovský - perkuse

…a ti kteří už s námi nejsou, ale pomohli s budováním...

Martin Pasty Pastor, Dobra Šindelář, František Ansorge, MarcElla Kadlecová, Jaroslav Tchenda Čerych, František Ferry Smítka, Zdeněk Šebesta, David Gregor, Lucie Mairichová, Richard Ciesla, Antonín Dvořák, Cristina Zvěřinová, Karel Zvěřina, Daniel Vopelka, Jana Kubičinová.

Příběh Coffeebreak

Počátek působení skupiny se datuje od února roku 2006 kdy Jakub a Richard začali shánět spoluhráče, poté co jejich domovská skupina TESILOVÉ VLNY přestává díky několika okolnostem fungovat. Až na baskytaru se jim podaří poskládat band z litvínovských hudebních nadšenců, kteří se shodnou v tom co by chtěli hrát. Základní repertoár hned od začátku tvoří osvědčené jazzové a jazzrockové standardy, které doznají trocha změn v aranžích (dle dispozic hráčů). Po čase se na basskytaru přidává Dobra Šindelář a v červnu si poprvé společně zahrají před veřejností v kavárně Čechie (U Prcka) v Litvínově. S příchodem prázdnin dojde k přerušní činnosti (až na pár zkoušek) jelikož odjede Pasty za prací a poznáním nových krajů do ciziny. Na konci srpna přichází jako záskok bubeník Franta Ansorge a jak se ukáže, zůstane už jako regulerní člen, jelikož vrátivší se Pasty odchází za prací a studiem do Prahy. Také dojde na výměnu basskytaristy, z Mostu přijíždí zdatný player Tchenda (ex Ovečky). S novou rytmikou se tedy pustí do práce..
Na chvostě babího léta se mezi chlapci objeví i ženský element a to příchodem zpěvačky MarcElly, která postupem času získá svůj samostaný blok zpívaných věcí mezi jinak instrumentálními skladbami. MarcElla je bez diskuze eskvělá zpěvačka což přiláká širší obec posluchačstva, a nejednomu-nejedné běhá při jejím zpěvu mráz (nejen) po zádech. Navíc je to taky préty vómen a tak svou přítomností vylepšila vizuální stránku nastoupené jednotky.
Rok 2007 začal slibně a v podstatě byl celkem úspěšný až do konce září... v průběhu tohoto období band pravidelně koncertuje a obrušuje ostruhy. Začátkem podzimku se malinko vyhrotily problémy s barabančikem a tak nezbylo než aby byl odejit...aby toho nebylo málo na vlastní žádost odchází i MarcElla, takže opět 100% instrumentálně a to už s novým (velmi čerstvým) čtrnáctiletým bubeníkem Filipem, který svým expresivně swingovým projevem posunuje sound zase malinko do předu...trrrrdum. Bohužel (pro Coffe) s příchodem nového roku skvělý bass player Tchenda dostane lano od pražáků a neváhá se ho chytit..a hledá se basááák
...a protože svět je malej a hráčů na basu hodně, museli jsme se potkat. Na sklonku zimy po tajné volbě má Coffee Break nového člena.. je to pěkný Zvíře co tahá za tlustý struny (a má jich pět). Takže viva Karel. No a aby těch změn nebylo málo možná dojde i k obohacení soundu kapely o tóny pan Hammonda, které nám naservíruje (dojde-li tedy ke spolupráci) Petr Ernst..na zkoušce to znělo skvěle, tak se nechte překvapit.
Tak se nám Petr usadil v ansáblu (pravda někdy se nechá strhnout drajvem a poskakuje ve stoje) a pere do nás (nejen) Hammondův sound, panečku a že je to nářez. Karel už se taky ostřílel a od punkových vypalovaček už je jen krůček ke kráčející base, a možná zajede i na Slapy...abych to zkrátil, už je nás jako psů (a to už se na zkoušce objevil další man trumpetista Tonda), ale zatím na sebe neštěkáme. Jen já (Ferry) udržuji zdravé napětí a jsem stále s něčím nespokojen, ale někdo to dělat musí. Řekl bych že nám to docela hraje i když tam samozřejmě jsou nějaké ty mouchy, ale makáme na tom...(nakoupili jsme mucholapky)
Mít v kapele Antonína Dvořáka není rozhodně k zahození, při nejmenším to dobře zní...tím myslím samozřejmě nástroj na který hraje a tím je trubka. Vznikla nám tedy taková malá dechová sekce Richard & Tonda, je to ještě v plenkách, ale snad nám (vám) kluci vyrostou.
Letní paprsky prohřívaly hřbety návštěvníků plováren a naší zkušebnou (tak, tak, zkoušíme i v létě) opět zněly teplé sametové tóny Marcellina zpěvu. Ano vrátila se nám zpěvačka (sama o sobě prohlašuje že je jen host (ghost)), ale nic nebrání tomu oprášit starý repertoár, přidt k němu něco nových kousků a vyrazit oblažovat uši posluchačů (co se vrátili z plovárny a mají spálená záda).
Léto 2008 zdá se nás opustilo velmi rychle, rychleji než bývá běžné...taktéž Richard na sklonku září opustil řady svobodných a se svou dlouholetou přítelkyní Andreou si řekli "ano". No, my jim k tomu zahráli v restaurci Pod lesem a byl to prima večírek. Je pravda že někteří pod tíhou boje s bacily neodvedli 100%ní výkon, ale také je pravda že někteří zase více slavili...nebudem to rozmazávat.
Konec roku začíná být pravidelně časem pro personální obměny. Jj, Marcella na vlastní žádost díky zdravotním potížím opět opouští naše řady. Vracíme se tedy k našemu modelu instrumentální skupiny, i když Petr říká že by klidně něco zazpíval (má rád Bílou orchidej). A je to právě Petr kdo nám k Novému roku (2009) "nadělil" novou zpěvačku Lucii. I díky časové vytíženosti zukoušíme jen pár věcí, ale holka to se svým (školeným a školícím) hlasem umí, tak zdá se že by neměly být žádné zásadní překážky v postupu vpřed...KUPŘEDU LEVÁ.
Kdysi prohlásil jeden muzikant "když dechová sekce tak aspoň tříčlená" a tak se stalo i u Coffeebreaku. Řady bandu rozšířil mladý a nadějný, exelentně hrající saxofonista David Gregor. A zdá se že by mohl dorazit ještě jeden trumpetista a to už bude maso.Aby se všichni vešli do zkušebny snižují se stavy. Na vlastní žádost odchází jeden ze zakládajících členů "beglajt" kytarysta František Ferry Smítka. BACK TO THE STREET

16.10.2009 Všichni litujeme, že s námi Ferry už nehraje. Moc nám chybí jeho štiplavé poznámky jak je to všechno na ho... Dále nás také mrzí, že už nemusíme tahat jeho kytarový Fender aparát (težší je už snad jen mé Hartke, poznámka komentátora). Umí na něj nádherný "detektivkový" doprovod ze 70. let a naše rytmika tím znatelně utrpěla. O to víc teď brousí struny ostřílený kapelník Kuba. Také naše dechová sekce se rozrostla o vynikajícího trumpetistu srdcaře Víťu. Přál bych Vám slyšet jak to klukům teď fouká :-) Z tohoto důvodu právě natáčíme několik vlastních věcí převážně z pera Herr Kapelmaistera.

25.01.2010 Nahrávání se nám kapku protahuje, ale v rámci klídku a kvality je vše v naprostém pořádku. Děkujeme zvukaří a kritikovi Rosťovii Gregorovi, u kterého téměř za hubičku naše první autorké album točíme.

13.02.2010 Coffebreak značně posílil vynikající trumpetista a milovník života Michal Lamač. Stal se tak přirozeným šlechtitelem naší dechové sekce, jejíž stálý členové jsou Richard, Tonda a Michal. Jako příležitostní hosté se k nám přidávají Víťa a David.

Dalším významným a dosud nejmenovaným článkem našeho seskupení je skvělá Cristina Termerová. Ve velice krátké době se stala naprosto platným a důležitým členem, což dokazuje při každém vystoupení. Slova slova slova, přijďte se podívat a poslechnout si nejbližší koncert tělesa Coffeebreak.

9.3.2011 Coffebreak hraje více a více svého repertoáru, autorem je převážně kapelník Jakub Staněk. Dechová sekce se ustálila v sestavě Míra, Richard, Michal, Tony, Daniel. Rytmický diktát určuje nejpřesnější Filip Ernst. Těšíme se na Vás na nejbližším koncertu.

16.11.2017 Už dlouhou dobu ustálená sestava (Nina, Kuba, Kuba, Filip, Péťa, Patrik, Tomáš, Míra, Michal, Víťa, Honza a Martin) Coffeebreaku nezahálí. V dílně je několik dalších vlastních počinů, které se těší, až spatří světla ramp na pódiích a uslyší bouřlivý potlesk návštěvníků našich koncertů. Mezitím pilujeme již vypilované, aby to bylo vše ještě vypilovanější a mazlíme již vymazlené, aby to bylo ještě vymazlenější :-)

leden 2018 Naše řady rozšířil další zpěv a to nejen ledajaký...Jirka Hieke (kterého znáte z LoveMakers) rozšířil už tak perfektní sekci vokálů, takže ta je ještě perfektnější :-) Songy jsme tedy okořenili nejen o další hlas, ale taky o další hlas, tímpádem máme o rozměr víc (jsme trojrozměrní?) a zní to ale pekelně dobře!

2019 / 2020 Pokračujeme v tvorbě vlastních skladeb, jsme vidět a slyšet :-)