Codex - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Codex folk-classical music / Přerov

„Medieval music“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • In Taberna 606 ×
  • Bretoňský pochod 537 ×
  • Mezi horami 434 ×
  • Platterspiel 357 ×
  • Quando El rei Nimrod 325 ×
  • Chanzonetta Tedescha 287 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Hudební sdružení Codex vzniklo na přelomu let 2000 - 2001 a pochází z královského města Přerova. Není tudíž žádným nováčkem mezi kapelami, které hrají středověkou hudbu. K interpretaci hudby používá výhradně repliky historických nástrojů, jako středověké dudy, šalmaje, platerspiely ...

V jejich repertoáru se skrývají nápěvy středověkých písní z oblastí Německa, Francie, Itálie. Dále písně irské, české,moravské,slovenské lidové ... Aranže všech skladeb vás přímo vtáhnou do historie, ale jako dnešního rockového posluchače. Ne nadarmo se jejich stylu začalo přezdívat ,, historický bigbít ".

 

Členové:

Oli Lukešová - středověké dudy, šalmaj,flétna,zpěv                                                                        

Marci Hlaváčková - platerspiel, tamburína, zpěv

Eva Liptáková - flétny,středověké dudy, platerspiel,zpěv

Jiří Skoček - cistra, zpěv

Jitka Žujová - housle, zpěv

Stanislav Flam Bárta - kotle, zpěv

 

Dále skupina spolupracuje s Lukášem Krejčím a Janem Čajníkem Krubou - djembe, bodhran, ostatní perkuse a zpěv.

 

Codex na internetu:

 

webpage

facebookpage

 

 

Kontakt:  Oli.codex@seznam.cz 

Bio a historie

společná

 

Pavel Roh -  jeden ze zakládajících členů kapely, hráč na rebec, navštívil před 12 lety německý Kaltenberg, kde viděl hrát skupinu Corvus Corax a jejich styl ho natolik uchvátil, že oslovil svého kamaráda šermíře Ivoše Hrbola Kopečka, aby mu byl nápomocen při hledání stejných nadšenců a šílenců do historie. Ten oslovil členky tehdejší skupiny Margareth Oli Lukešovou a Marci Hlaváčkovou, jestli by to nechtěly zkusit. Proč ne, spolu s Luďkem Holým, který hrál na djembe, Jolanou Stokláskovou a Janou Procházkovou začaly vznikat první skladby. Dále se připojil Dan Skala - kotle a Andrea Kafková -platerspiel a zpěv. V roce 2001 kapela natočila demo snímek se 4 písničkami a v roce 2003 vydala své první CD ,, S bubnem na  zajíce ". Skupina objížděla hrady, zámky, městké slavnosti.

V roce 2004 však přišla smutná zpráva, že zakladatel Codexu Pavel Roh podlehl zákeřné nemoci a na své svěřence dohlíží už jen z ,, muzikantského nebíčka ". Pro kapelu to byla obrovská rána, se kterou se však poprali se ctí a jak oni říkají :,, Pavel by na nás byl určitě pyšný!"

Hlavním leadrem kapely se stala Oli Lukešová, do teamu přišel Mira Nevrla - flétny, šalimo, Lenka Kučerová - housle, Kája Hlaváčková - platerspiel. V roce 2006 vydali v pořadí druhé CD ,, Pleteme bič!" o rok později natočili videoklip k písni ,,Mezi horami".

Prozatím posledním počinem kapely je další plnohodnotné CD z roku 2011 s názvem "Křest ohněm".