Claymore - O kapele | Bandzone.cz

Claymore rock-rock'n'roll / Štětí

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Slečna závist
  Claymore
 • Claymore
  Claymore
 • Scotland the Brave
  Claymore
 • Vobláčky
  Claymore
 • Gravel Walk
  Claymore
 • Expressive
  Claymore
 • Spanilá jízda
  Claymore
 • Není to lehké (2011)
  Nezařazeno
 • Nové Skotsko (2011)
  Nezařazeno
 • Ach synku (2011)
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

SESTAVA:

Honza Růžek - zpěv...

 

Biogbítová jeviště brázdí již asi 20 let. .Do vojny působil v plzeňskékapele "LD rock" (Tublatanka revival) a v kapele BARBUS, tam však jen okrajově. Po vojně to byla kapela MYSTERY Blovice a po roce dostal lano do rozjetého BANDrock .Od 1.1.2000 už "natrvalo" BARBUS. V květnu 2011 ho oslovili muzikanti ,kteří "se fakt nedají odmítnout. Nej... kapela z celého regionu.To by odmítnul jen blázen".

 

Mirek "Šklíba" Peser - bicí... 

Všichni mí muzikantští přátelé jsou hudebně mrtví, nebo odkecaní … stárnu ve světě showbyznysu a cítím spolu s ostatními muzikantskými soukmenovci zkázu osobnosti… ALE její znovuzrození je možné zase jen hudbou, cvičením, chutí a vůlí … TAKŽE po posledním podrazu jdu do toho! Naposled!!!

Petr "Cukr" Novák - kytara... 

Své bigbeatové mládí a vlastně i stáří prožil s bubeníkem Mírou Peserem se kterým válčí již od 8. třídy ZŠ. Spolu stáli i zrodu vyhlášené bigbeatové scény v Štětí. Milovník cvičení a potápění a hrdý majitel cukrárny. Jeho motem je, že člověk se stále učí. Během působení v několika tanečních orchestrech se věnoval hudební aranži což hojně využil v kapele Navostro. A na stará kolena zažil i vyhazov z kapely, kterou spoluzakládal.

Jarda "Máťa" Matuška - basa...  

Ostřílený basák, který za svá hudební léta vystřídal mnohá taneční i netaneční uskupení a skupiny. Působil například v kapelách SAP, Biograf, Severní pomezí, Rhodesia nebo Navostro. Velký milovník historie, v čemž si notuje s webmasterem a doslova chodící encyklopedie vědomostí. Vášnivý střelec ze všeho, z čeho se střílet dá a to včetně lidí. A když se budete ptát, tak Vám jistě poví i o tom, že řidič, ten tvrdej chleba má…

Jirka "Pusa" Panchartek - klávesy, housle... 

Aktivní muzikant a houslový virtuos. Housle týrá už od svých 6ti let a nyní je vyučuje na ZUŠ v Roudnici n. Labem. Vystudoval konzervatoř v Teplicích a za svůj muzikantský život prošel mnoha orchestry a uskupeními, byly to např. Severočeská filharmonie, SAP, Relax, Rhodesia nebo Navostro. Kromě výuky houslí a hraní v kapele CLAYMORE spolupracuje s agenturou Macek Music Management Most, kde hraje v orchestru ing. Macka.

Michal Straka - dudy...

Kudrnatý narcis, hrající na skotské dudy, má hubené nohy a rád nosí sukni. Exkytarista, exklavírista kolaboroval k jedinému nástroji, který je oficiálně zaregistrovaný jak zbraň, čili na nich může chladit svou flegmatickou žáhu. Co se vojenské duše týče, hraje na více frontách, jako pipemajor v The 1st Czech Pipes and Drums a hráč na splašené trubky v punk rockové kapele Curlies. Zásadně vstává pozdě, zásadně chodí spát pozdě, zásadně chodí pozdě…pouze rytmus stíhá.

Jakub Kocián - dudy...

Člen tradičního skotského dudáckého bandu The 1st Czech Pipes and Drums. Společenský rebel a nudu nesnášející člověk, zajatec skotských dud a nadšený milovník skotské kultury.

Bio a historie

Kapela CLAYMORE vznikla na začátku roku 2011 po rozchodu členů kapely Navostro. S heslem "Show Must Go On" se čtveřice muzikantů rozhodla pokračovat v tvorbě a činnosti a navázat na své předchozí působení. Proto se i současná tvorba ponese v duchu  gaelic-rocku inspirovaného skotskou a irskou hudbou, okořeněného o specifický zvuk skotských dud. Členové kapely pocházejí ze Štětí, Roudnice nad Labem a Prahy. Zkušenost muzikantů a jejich letité působení na hudební scéně jistě zaručí kvalitní hudební zážitek. Fanoušci rocku a bigbítu z Litoměřicka, Roudnicka i širokého okolí je znají z působení mnoha, dnes již legendárních kapel regionu jako například Postmen,  S.A.P. nebo Rhodesia.