Christoffer - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Christoffer metal / Brno

„Kapela není aktivní“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • 01. Symetrála hříchu (starší verze) 101 ×
  • 02. Lituji... 58 ×
  • 03. Apage, satanas! 80 ×
  • 04. Symetrála hříchu (definitivní verze) 64 ×
  • 05. Zvoňte, zvony 71 ×
  • 06. Zločin a trest 58 ×
  • 07. Labyrint duše (instrumentální verze) 46 ×
  • 08. S.P.J. (instrumentální verze) 33 ×
  • 09. Lituji... (instrumentální verze) 37 ×

Fanoušci: 3

Spřízněné kapely: 0

Žádné spřízněné kapely

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
1
Návštěv celkem
984
Poslechnuto skladeb
548
Profil registrován
21.6.2012

Členové

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Formace CHRISTOFFER vznikla někdy kolem přelomu let 1991/1992 v Brně a v sestavě, která se nikdy nezměnila:

Kolda – zpěv
Hugo – kytara
Vlašák – kytara
Hajdys – basa
Dědek – bicí.

Bio a historie

Skupina měla zkušebnu v garáži v Brně-Slatině, na ulici Vlárské, což byla docela unikátní metalová lokalita, neboť pár metrů odtud sídlili například bratři Lapčíci (skupina HAPPY DEATH), dále metalista Skala (měl X originálních cédéček, který jsme si od něj bezostyšně kopírovali a v jejich smyslu hráli: Death, Pestilence, Slayer...) anebo v naší zkušebně působili též kupříkladu členové později velmi známé brněnské formace DUST (Šíva, Bejk...). Neopomenutelnou dominantou našeho tehdejšího hraní byla rovněž blízká slatinská Restaurace U Vedrů, kde nám nalili úplně vždy a kde jsme vytvořili celou řadu různých myšlenek pojících se s kapelou.

Z hlediska žánru, CHRISTOFFER hrál prostě metal. Zejména však death metal, říznutý ovšem různými dalšími vlivy jako thrash, heavy, výjimečně i cosi jiného á la jazz atp. Nicméně zpěv byl vždy death metalový, totiž growling, nikdy jsme nezpívali čistě. Texty byly vždy výhradně české, zhruba tak půl na půl je skládal jak zpěvák Kolda, tak já.

CHRISTOFFER nikdy veřejně nevystoupil, stihl však nahrát v roce 1993 dvě várky demosnímků, které můžete slyšet v přehrávači BZ - oba jsou dohromady označeny příznačně jako Demo 1993.

Na přelomu let 1993/1994 skupina přestává zkoušet, a to z důvodu blížící se maturity všech zúčastněných členů. Nová zkušebna na Staré osadě při výpadovce na Vinohrady – mezitím jsme měli chvíli společnou zkušebnu s již zmíněnými HAPPY DEATH - tak neměla dlouhého trvání, kapela už nenatočila žádný nový song a svoji historii zkrátka poslala do propadliště dějin. Po úspěšně složených zkouškách z dospělosti se totiž členové rozcházejí různým směrem a Christoffer definitivně končí.

Hmmm, s dnešním BZ profilem možná ne tak úplně...

P.S.: Někteří bývalí členové CHRISTOFFERu se později uplatnili v žánrově odlišných skupinách, např. ANIMAL FARM nebo již zmíněný DUST.