Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Charlie The Bomber rock-blues / Brno

„"koncerty, festivaly, soukromé akce, oslavy"“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Chicago- Jenom půl (1994) 66 ×
  • Jenom půl 35 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Kapela hraje ve složení:

Tom Jegr - kytary, zpěv

František Goliš Drápal - baskytara, zpěv

Petr Pedro Klim - bicí, zpěv

Darek Neuman - foukací harmonika

Michal Pospíšil - kytary

Bio a historie

Brněnská kapela Charlie The Bomber, představitel nejen bluesového žánru, vznikla koncem 80. let kolem Petra Hradečného (Lehká noha), kterého na počátku 90. let vystřídal Tom Jegr a její sestavou postupně prošlo dost skvělých hudebníků. Jmenovat můžeme třeba Romana Dragouna, Viléma Majtnera, Ivo Drnovského, Leopolda Dvořáčka, Richarda Laška, Mirka Frolicha Veselého.

Od roku 1991 vystupovala kapela převážně ve složení Tom Jegr, kytary, František Goliš Drápal, baskytara, zpěv, Darek Neumann, foukací harmonika, Petr Pedro Klim, bicí a zpěv. V roce 1992 natočila kapela demosnímek s její asi nejúspěšnější písní Jenom půl, která se 12 měsíců držela v Demoparádě Rádia Hády. Toto období vyvrcholilo v říjnu 1994 natočením skvěle naaranžované desky Jenom půl (brzy rozprodána a její druhý náklad vychází v roce 2011). Od roku 1996 se kapela na delší čas odmlčela a její členové se věnovali vlastním projektům.

Znovu se potkávají po 15 letech v roce 2011, a to jako předkapela na koncertě Nazareth (před stejnou kapelou v roce 1996 vystupovali naposledy). Ve stejném roce natáčí kapela své druhé album Šťastný dny přijdou a zase na čas mizí ze scény...

V roce 2019 začíná s Charlie The Bomber spolupracovat kytarista Michal Pospíšil, spoluautor některých písní. První veřejné vystoupení se koná 24.05.2019 na festivalu ROCK IN RIVIERA aneb nazpátek do devadesátek. Co bude dál...uvidíme!

Fanoušci: 3

Spřízněné kapely: 0

Žádné spřízněné kapely

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
5
Návštěv celkem
476
Poslechnuto skladeb
101
Profil registrován
22.5.2019