Čelem Vzad - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Čelem Vzad rock / Kamenice nad Lipou

„26.9.2020 Ždírec“

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Baskytara

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Vladimír Lhotský - Zpěv

Miloš Musil - Basa

Pavel Joza - Bicí

Oldřich Staněk - Kytara

 

Bio a historie

Kapelu Čelem vzad založil na jaře  roku 2008  v Kamenici nad Lipou Pavel Joza, Oldřich Staněk, Vojtěch Dubina a Milan Vracovský. Na podzim téhož roku sestavu doplnila  zpěvačka Michaela Medková.

  Po prvních vystoupení bylo jasné, že bude potřeba kapelu na některých postech posílit a začalo dlouhé, několikaleté hledání a zkoušení muzikantů. Šlo o to najít ty správné týmové hráče, kteří  budou  časově flexibilní, cítit podobně muziku, zvládnou svůj nástroj a budou ochotni se podřídit potřebám kapely. 

  V roce 2010 odešel Milan Vracovský a jeho místo zaujal Miroslav Pipek. Vojtu Dubinu po dohodě nahradil  kytarista  Václav Janů a na podzim  skončil  zakládající člen Olda Staněk a  na jeho místo přišel  Jiří Najfus.

 V roce 2011 pro nedostatek času opustil kapelu Mirek Pipek a na basovou kytaru začal hrát Oldřich Staněk, původní člen souboru. Kapela posílila ještě sestavu o jednu zpěvačku, Radku Štanglovou. Ke konci roku 2011  opustil kapelu po vzájemné domluvě Vašek Janů, ke hře na kytaru se vrátil Oldřich Staněk a na postu baskytaristy ještě pomohl  Milan Vracovský.

   Na podzim 2012 skončily obě  zpěvačky a do sestavy naskočila  Jana Šteflová a basy se chopil Petr Kovář.

  Na konci srpna 2013 došlo k vážnému úrazu kytaristy Jiřího Najfuse. Kapela měla nucené volno a v zimě tedy logicky došlo k další změně a kapela začala zkoušet v nové sestavě. Jiřího Najfuse nahradil  kytarista Oldřich Vácha, baskytaru si vzal na starost  Miloš Musil, konečně ten pravý člověk,  zpěv obstaral zkušený Jiří Bendl.

   V říjnu 2014 se vrátil do své jihlavské kapely Olda Vácha a zpěvák Jirka Bendl se rozhodl pokračovat dál jen ve svém vlastním projektu. Na post zpěvačky byla přijata charismatická Petra Mitas a po delším hledání koncem března 2015 obsadil volný post kytaristy Lubomír Scholz.  Ještě během léta 2015 se cesty kapely a Luboše rozešly. Kapela poprvé vystupovala jen s jednou kytarou, byla to  nová situace. Fungovalo to dobře, bohužel během roku zpěvačka oznámila svůj nucený odchod z důvodu těhotenství. Na podzim 2015 uvolněné místo zpěváka zaujal Lukáš Jelínek.

   Na přelomu let 2015/2016  kapela hledala druhého kytaristu, nakonec  na pár měsíců  toto místo  zaujal Marek Slabý.  Během léta přerušil svoji činnnost Oldřich Staněk, místo něj hru na kytaru ovládl  Jaroslav Novák. Kapela zaznamenala citelný vzestup popularity, ve stejné sestavě odehrála i rok 2017. 

   Do sezóny 2018 už tato sestava nenastoupila. Vrátil se  kytarista Oldřich Staněk, vystřídal zpět Jaroslava Nováka, k mikrofonu si stoupl po letech čekání vhodný zpěvák a sice Vladimír Lhotský. Okamžitě se zvýšil zájem o kapelu, která nyní hraje  téměř každý  víkend. 

     Rok 2019 odehrála kapela ve stejném složení.  

  Repertoár je od samého počátku zaměřený na českou rockovou muziku okořeněnou pár hity ze zahraničí. Doménou kapely jsou klasické venkovské či  pouťové zábavy.

 

Stávající členové rockové kapely Čelem vzad jsou :

 Vladimír Lhotský  - zpěv  ( Pavlov)

Oldřich Staněk  - kytara, zpěv  ( Jihlava )

Miloš Musil - basová kytara, zpěv  ( Jihlava )

Pavel Joza - bicí  ( Kamenice nad Lipou )