Black Velvet Suicide - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Black Velvet Suicide grunge-southern rock / České Budějovice

„Najdi si nás na FB a Spotify...“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Baskytara
Nástrojové obsazení: Kytara, Doprovodný zpěv
Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Zpěv, Kytara

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

PROFILS:

                                                            

                  Bandzone                                             Facebook                               Fotogalerie

BOOKING

email: Black.Velvet.Suicide@seznam.cz                                                           
mobil: 728 624 981

STAGEPLAN (stažení jpg.)

Bio a historie

Stručnější bio:
Kapela Black Velvet Suicide vznikla v roce 2009 v Českých Budějovicích. Nejdříve je ovlivnily hudební styly jako je crossover a grunge. V pozdější době se z nich však stali fanoušci southern rocku, southern metalu, blues rocku a stoner rocku. Oblíbenost těchto stylů se začala projevovat i v jejich pozdější tvorbě. 

BVS hráli již na mnoho akcích s mnoho skvělými kapelami jako například: Krucipüsk, Rattle Bucket, Skywalker, Smash Hit Combo, Pub Animals, Hentai Corporation a spoustou dalších...Jejich hudba si zakládá na energičnosti a osobitosti. Říká se o nich ale i to, že mají nejlepší grilovačky v kraji...

Obsáhlejší historie:

Na troskách kapely The Pilots vzniká v červenci roku 2009 kapela Black Velvet Suicide. Na pozici zpěváka přchází mlaďounký David Kapin, který do nové formace téměř ihned zapadá. Od září 2009 kapela začíná jezdit koncerty od Budějovic přes Plzeň a Prahu. V těchto dobách se kapela silně inspiruje kapelami jako jsou Audioslave, Soundgarden nebo RATM. V roce 2010 nahrávají BVS první Demo (Wild beauty ...) a hitem se stává song Fight for revenge a také Wild Beauty. Následuje opět dvouleté hraní koncertů a příprava nového materiálu. Tím se v roce 2012 stává EP From Human to Machine nahrané ve studiu Loco.

FHTM je podstatně tvrdší a crossoverovější než Demo. Tvrdší zasekávané kytary a melodický zpěv jsou úspěšnou kombinací a EP se stává vcelku oblíbeným.

V roce 2013 odchází z kapely basák Jan "Hárvy" Harvalík, který se podílel na obou dvou nahraných épéčkách. Kapela je zhruba půl roku ve fázi útlumu a příležitostné akce jim pomáhá odehrát na pozici basáka Pavel Strnad. Během tohoto období se Dave rozhoduje uchopit do ruky i kytaru a podílet se na tvorbě nových pecek. Začátkem roku 2014 se konečně podaří sehnat baskytaristu na "stálo". Není jím nikdo jiný, než Tomáš "Kráťa" Kratochvíl. Kapela se opět pouští do hraní koncertů, festivalů a různých akcí. 

V říjnu roku 2014 kapela nahrává ve Vyškově (studio Davos) svou třetí nahrávku Southern Solution. Nová hudba, která se objevuje na tomto EP je silně inspirována bluesrockem, stonerrockem, crossoverem, southernrockem a podobnými žánry. Kapela se vyžívá v hudbě amerického jihu. Inspirace kapelami jako Down, Pantera, Clutch, Lynyrd Skynyrd, Maylene ASOD, Corrossion of conformity je patrná. EP sklízí úspěch a kapela natáčí i první oficiální klip - My old friend Jack. Následuje i natáčení klipu č.2 - Brotherhood of broken soul.

V roce 2018 se rozhodlo o natočení prvního celého alba. To se odehrálo opět ve studiu Davos ve Vyškově. Vydání alba se stanovilo na několik termínů - konec září online stream servery, začátek října you tube a fyzické CD (křest vyšel na 6.10.). Album s názvem Welcome to the swamp je velmi pestrým kouskem - obsahuje tvrdé jižanské pasáže i countrybluesové temné balady. Nechybí i klasické rockově hravé riffy. Na začátku září se kapela odhodlala natočit klip k písni Those lands...

BVS hráli na mnoho akcích s mnoho skvělými kapelami jako například: Krucipusk, Rattle Bucket, Skywalker, Smash hit Combo, Pub Animals a spoustou dalších...

Jejich energický heavyrock nasáklý southern rockem nenechá nikoho v klidu sedět. Melodický zpěv a chytlavé kytarové vyhrávky zaujmou každého, kdo má k rockové muzice nějaký vztah. A taky se o nich říká, že mají nejlepší grilovačky!