boanerges - Novinky | Bandzone.cz

boanerges reggae-dub / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Urban Bushman promo
    Nezařazeno

Vinyl Urban Bushman

(Upraveno: )

Poslechněte si promo v našem přehrávači:

vinyl

V roce 2011 se (po jedenáctileté existenci) rozešla pražská reggae kapela Urban Bushman. Shodou okolností to bylo v okamžiku, kdy byla skoro kompletně nahrána nová deska. Nedokončená práce ale nezůstala ležet úplně ladem. Ve spolupráci s producentem Yukimurou jsme v jeho studiu Mustakillah pokračovali v práci na nahraných skladbách. Čtyři z nich jsme se nakonec rozhodli vydat na vinylu, který před několika dny opustil továrnu Loděnice. Deska má formát 12'.
Na první straně jsou k slyšení dvě verze temnějšího stepper riddimu, ve kterém je patrná naše záliba v klasické UK dubové scéně. První verze KAIROS (voc: Jáchym) je zhudebněnou podobou řeckých úryvků z Bible a latinského Apoštolského vyznání víry. Druhá PSALM 121 (voc: Watcha), jak už název napovídá, obsahuje Biblický poutní žalm číslo 121.
Druhá strana vinylu se nese v odlehčenějším duchu svižné písničky UNITE (voc: Lomesh) a hip-hopem ovlivněného kousku 1 COR 13 (voc: Watcha), který opět čerpá z Bible, tentokrát z dopisu apoštola Pavla do Korintu.
Vinyl je možné si koupit v record shopech phono.cz, v hus 23, Crossu, na akcích UFD, nebo objednávkou přes email (s osobním odběrem v Praze). K sehnání bude určitě i na koncertech kapely, která pod názvem (((boanerges))) vyrostla na troskách Urban Bushman.