BlueRej - O kapele | Bandzone.cz

BlueRej bluegrass-acoustic / Ostrava

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • BlueRej Demo 2011
    Nezařazeno
  • BlueRej - Metlička křivolaká
    Nezařazeno
  • BlueRej - Tam pojďme plout
    Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

16. ledna 2008 v 15.06 hod dorazil do emailových schránek dnešních členů kapely BlueRej následující vzkaz:

„Ahojte kamarádi bluegrásku, táborových ohňů, pivínka... Tak a je to tady: souhlasili a následně stvrdili tuto srdeční záležitost (bluegrásek s kontrabasem) pánové Honza, Luděk, Luboš, Vláďa a Jirka. Posledně jmenovaný by mohl vybrat něco ze starých receptů nebožtíka Modřiny a  samozřejmě každý dá nějaký nový tipťop typ... To nejhlavnější bychom doladili na prvém společném plenárním zasedání, na které vás tímto zvu. Udělali jste mi radost uličníci. Luboš“

S časovým odstupem lze konstatovat, že tento email se tak stal jakousi ustavující listinou nového ostravského bluegrassového sdružení.

 

Ustavující členové:                                      

Jiří Zapletal - kytara, zpěv                                                   

Jan Merun Meisel - mandolína, zpěv

Luboš Berline Sedlák - housle, zpěv

Vladimír Ceďák Sitko - banjo,  zpěv

Luděk Luigi Beneš - kontrabas (telef. 603418199)

více na:  http://www.bluerej.cz/

Přesto, že měli za sebou několik let společného hraní v úspěšné sestavě Modřina, rozhodli se k poněkud neobvyklému kroku. Po prvých ochutnávkách dali tomuto oživovacímu pokusu novou šanci, ale současně i novou hlavičku „BlueRej“.

 

Samotný název v sobě skrývá několik významů. Slovo „Blue“ souvisí jednoduše s oficiální barvou hudebního žánru. S druhou částí  „Rej“, to je následovně: Ono se mohlo se zdát, že hudebníci ze skupin Modřina a Tyrkys již nadobro zmizeli ve víru, nebo lépe v REJi dějin. Čekali však jen na příhodnou chvíli. Tou se stalo až vítězství technologického formátu Blu-RAY v roce 2008 a REUnion tak získal definitivně modrozelenou. PREJ si někdo myslí, že realizují pouze divých bláznů REJ, ale bez ohledu na skutečnost že Panta RHEI, tak je to stále baví.

 

Základem BlueRej repertoáru se staly nejoblíbenější kousky Modřiny. Ty jsou postupně doplňovány o písně stejné krevní skupiny a stále častěji jsou zařazovány i autorské kusy:

 

Poustevníku neváhej, usedni do Metličky křivolaké a Starou píseň s námi zazpívej. Pokud neznáš Panta rhei  tak to Pro tu chvíli  vůbec Nevadí. Společně Pojďme plout do míst, kde můžeme Boty zout  a nebo nás třeba Starý vlak proveze Městem snů a bude to jistě Podivná jízda. Pak můžeme navštívit Lokál  kde u pípy stojí sám David který dobře ví, že Dobrý sluha je špatný pán. A protože Má to tak být tak Netýrej mě zlá když vyvádím jak  Žabí král a s Modrou náladou trhám Černý flór po zdánlivě Zlém dni. Vždyť by to mohla být i Poslední párty! Nemá smysl Lovit sůj stín a tak Jedeme dál protože my nemáme Sílu to vzdát...

Toť namátkou pár titulů z dosud nenahraných alb bluegrassové skupiny BlueRej.

 

Holla hey!

 

Bio a historie