Blacksnake - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

Blacksnake heavy-metal / Podbořany

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Ostrov v moři - 2000
  Nezařazeno
 • Jsem to já - 2000
  Nezařazeno
 • Poslední odlet - 2000
  Nezařazeno
 • Víra - 2000
  Nezařazeno
 • Zlá doba - 2000
  Nezařazeno
 • Rohan - bez zpěvu - 2010
  Nezařazeno
 • Sahara - bez zpěvu - 2010
  Nezařazeno
 • Rocker - bez zpěvu - 2010
  Nezařazeno
 • Nevím - bez zpěvu - 2010
  Nezařazeno
 • Já chci se ptát těch králů (Vitacit) - živák Lounský kotel 24.6.
  Nezařazeno

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Baskytara

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Vznik kapely se datuje ode dne 20.10.1998, kdy se sešli Pavel Horský (basa), Petr Krob (bicí) a Tomáš Posner (kytara) ve zkušebně KD ve Vroutku (městečko u Podbořan, nedaleko Žatce). Ihned se začal realizovat nápad první skladby "Ostrov v Moři", na jejíž tóny byl zlákán náš další spoluhráč Pavel Bartuška (kytara, solo). Tento zlatý den byl v kalendáři uveden pod čísly 6.11.1998. Další repertoár se skládal z vlastních a převzatých skladeb, které se později z repertoáru odstranily. Nejhorší ovšem bylo pátrání po zpěvákovi. Vyzkoušeni byli jak pánové tak dámy a na post zpěváka byl vybrán Ondra Fleismann z Podbořan. První vstoupení pak proběhlo v Rock Clubu Žihle s kapelami Vopruz jablečného knedlíku a Status Presents.

Zlom pro kapelu nastal 1.6.1999, kdy se nám po Ondrově odchodu přihlásil na základě podaného inzerátu metalový slavík Alexandr Dužda, toho času z Lenešic u Loun.

Poté začala kapela prožívat krásné rockové zážitky před řvoucími davy :-))))

Duben 2000, studio Gallery Sound v Plané u Mariánských Lázní...........CD - Zlá doba

Poté se kapela po různých neshodech odmlčela (odchod kytaristy Tomáš Posnera) a to až do roku 2004, kdy se nečinnost již nedala vydržet a tak po dlouhých úvahách padlo rozhodnutí hrát coby revival metalových bardů VITACIT. Na post druhého kytaristy nastoupil vynikající hráč Jaroslav Novotný od Litoměřic, který musel po krátké době z osobních důvodů kapelu opustit. Na základě dalších inzerátů jeho místo obsadil Jan Šarocha z Klecan u Prahy (ex YERBA)

Další zlom nastal v roce 2008, kdy nás kvůli pracovním záležitostem opustil náš bubeník Petr Krob. Na jeho post se pak hlásilo dost bubeníků, ale žádný nevyhovoval představám kapely. V průběhu roku se na inzerát ozval vynikající bubeník Jaroslav Stejskal z Kraslic. Ten však odehrál jednu zkoušku a pro náhlé onemocnění nemohl s hraním nadále pokračovat.

Konec roku 2009. Návrat bubeníka Petra Kroba z pracovních cest, které mělo za následek jednání o dalších aktivitách revivalu. Prosinec 2009 - revival Vitacit končí svoji činnost a kapela se vrací k vlastní tvorbě a starému názvu BLACKSNAKE. Leden 2010 - první zkouška BLACKSNAKE po devíti letech.

1.8.2010 - odchod kytaristy Honzy Šarochy. Údajně zjistil, že nemá prostor pro své tvůrčí myšlenky a tak se  rozhodl kapelu opustit. Takže následuje hledání nového kytaristy, který bude zapálený pro hru.

Prosinec. 2010 - nástup kytaristy Dobroslava Denka. Byla domluvena měsíční zkušební doba, po které se Sláva rozhodne, zda zůstane nebo si půjde dál svoji cestou. Odchází v polovině ledna 2011 z důvodů čistě muzikantských, které se dají nazvat rozdílností v hudebním směru. Se Slávou se hrálo moc dobře.

27.2.2011 - nástup kytaristy Jindřicha "Bagy" Vocilky.

21.1.2012 - přibyli borci: zpěvák Jiří Alexa (Kadaň) a klávesák  Karel Poplstein (Podbořany)                                                           

25.2.2012 - odchod kytaristy Jindřicha "Bagyho" Vocilky.


25.3.2012 - ukončení činnosti kapely

 

 

 

 

 

 

 

Bio a historie

CD - Zlá doba (2000)