Benga Show - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Benga Show ethno-dance music / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Bengashow- live z Divadla Archa 1 110 ×
  • Bamboleo- live z Divadla Archa 731 ×
  • Czardas medley- live z Divadla Archa 804 ×
  • Hop Hop Hop 627 ×
  • Volim te ludo znaj- live z Divadla Archa 614 ×
  • Un Amor- live z Divadla Archa 544 ×
  • Nane cocha- live z Divadla Archa 459 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Benga Show tvoří muzikanti, patřící už dlouho mezi romskou hudební elitu. Zpěvák a kytarista Vladimír „Žabák“ Demeter byl hlavní postavou kapely Bengas v dobách její největší slávy, stejně jako basista a kytarista Martin Sivák a mladý perkusista a bubeník Radek Sivák. Houslista Vojtěch Lavička byl a dodnes je prakticky u všech důležitých událostí romské kultury, ať už jsou to kultovní kapely Álom a Gipsy.cz nebo třeba hudba k filmu Roming, či účinkování na scéně Národního divadla. Další kytarista Emil Cína jako univerzální hráč vystřídal už minulosti několik kapel- Bengas, Romano Trajo a další.

Instrumentální dokonalost, lehkost, strhující rytmika, repertoirová pestrost, fantastické zpěvy a ryzí romský feeling jsou přednosti Benga Show. Díky tomu, že se členové kapely potkávali a potkávají se světovou romskou hudební elitou v rámci nejrůznějších mezinárodních festivalů, mají dokonalý přehled o romské hudbě v nejširším slova smyslu a dovedou to uplatnit ve svém repertoiru. Dokonale tak ovládají nejen místní, notoricky známé písničky, ale s bravurou zahrají španělské, ruské, maďarské nebo balkánské Romy a samozřejmě své autorské věci.   

Vláďa "žabák" Demeter- kytara, zpěv

Vojta Lavička- housle, zpěv

Martin Sivák- kytara, basa, zpěv

Emil Cína- kytara, zpěv

Radek Sivák- bicí, perkuse

Bio a historie