Ben Cristovao - O kapele | Bandzone.cz

Ben Cristovao pop-r&b / Praha

Sledovat

Bandzone.cz Tip týdne

30. června 2014
Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • KEMAMA
  Nezařazeno
 • Instagram
  Made In Czechoslovakia
 • Bad Girl
  Made In Czechoslovakia
 • Money
  Made In Czechoslovakia
 • Bomby
  Made In Czechoslovakia
 • Sweet Chilli
  Made In Czechoslovakia

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Ben Cristovao je rodákem z českého města Plzeň. Je zpěvák, textař, sportovec i herec. Jeho matka je z Čech, otec z Angoly. Ben je jedním z nejvýraznějších českých mainstreamových umělců, zpívá v češtině i angličtině.

Svou hudební kariéru započal v roce 2009, kdy se zúčastnil české pěvecké talentové soutěže. Předtím se věnoval na profesionální úrovni sportu - nejprve tenisu a poté snowboardingu. Zkušenosti získané z hudební soutěže jej motivovaly k dalšímu zaměření na svou sólovou pěveckou kariéru.

V roce 2010 vydal své debutové album Definitely Different, o rok později album Benny Cristo. V roce 2014 desku Made In Czechoslovakia, kterou pokřtil ve vyprodané pražské hale Forum Karlín (kapacita 4500 osob). V roce 2019 vydal EP Kontakt o šesti skladbách. V tom samém roce oslavil na hudební scéně 10 let a při této příležitosti uspořádal v Praze vlastní koncert v hale O2 arena, show navštívilo bezmála 15 000 lidí.

Ben spolupracuje na hudební scéně s širokým spektrem umělců od mainstreamové zpěváky a kapely až k alternativním hip hoperům z Čech i Slovenska. Celkem má na kontě 5 vydaných alb, které vzešly z valné části ze spolupráce s kanadskými producenty The Glowsticks v čele s Osama Verse-Atile.  Ben Cristovao je několik let aktivním veganem a zastáncem práv zvířat. Aktivně se účastní různých akcí a kampaní podporujících tuto myšlenku. Ben se zároveň věnuje několik let na profesionální úrovni brazilskému jiu-jitsu.

Bio a historie