IMP - Úvod | Bandzone.cz

IMP indie-rock'n'roll / Rakovník

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Ručičky
  IMP
 • Stále stejná
  IMP
 • Tak vidíš ..
  IMP
 • Maniodepresiva
  IMP

Kontakty

Novinky

RUČIČKY

(Upraveno: )

Youtube Video WR48VTCyhZ4Youtube Video WR48VTCyhZ4

Text - Rachel Duchková

Klip - David Daenemark

Hudba - IMP

„Loutkohra je efektivní a rychlé řešení,“ říká David Daenemark

IMP odstartoval skvělým klipem

RAKOVNÍK. „Ručičky hodin chrastí, můj bože já jsem v pasti...“ tak začíná text prvního singlu nového rakovnického hudebního projektu IMP (tedy Skřítek), pod nímž jsou autorsky podepsáni Zdeněk Kopřiva a Alena Bradáčová. A pokud si k písni pustíte klip, nepochybně budete v pasti i vy. Skřítkovy Ručičky jsou totiž povedené po všech stránkách.

Za prvé se z nich zaraduje každý, kdo hořce litoval, že se osobitý hluboký hlas Aleny Bradáčové ztratil z hudební scény poté, co opustila kapelu Z davu, a že si může její pěvecký břink a temperament vychutnat jen v muzikálu Šakalí léta. Alena Bradáčová konečně opět zpívá s kapelou.

Za druhé potěší každého, komu přišlo škoda, že Zdeněk Kopřiva (mimo jiné i kytarista kapely Zima) nechal svůj zajímavý sólový projekt Delay Delay žít jen na internetu bez ambicí mu dát i pódiovou podobu. Protože, jak se zdá, Skřítka tentokráte nenechá vegetovat jen kdesi v lesní noře a vypustí ho na cestu po klubech.

A za třetí se vám s velkým potěšením uleví, protože se vám před očima rozehrává dílo, za které jeho autorovi Davidu Daenemarkovi s chutí zatleskáte ve stoje. A budete přitom burácet upřímné: Skvělé! David ve videoklipu rozpohyboval papírovou loutku, roztočil kalendářní dny, nechal přetékat sklenici vodky a v jednoduchých, povětšinou papírových kulisách s vlastními ilustracemi výborně dokreslil atmosféru nekončící bezvýchodnosti z textu od Ráchel Duchkové. Mladý režisér Daenemark ukázal silnou stránku svojí tvorby. Stránku, v níž má jistotu a převyšuje laťku amatéra.

V tom, jak bude klip vypadat, nechali „skřítci“ Davidovi volné ruce. „Neměl jsem v tom žádný diktát. Dostal jsem hotovou hudbu a k ní zcela podle svého dělal klip. Není klasicky animovaný, kdy by se snímalo okénko po okénku, je to loutkohra s jednou malou papírovou loutkou. Bylo to dáno tím, že měl klip vzniknout poměrně rychle. Věděl jsem o tom měsíc nebo dva dopředu, ale čekal jsem na výslednou mixáž hudby. Loutkohra tedy byla poměrně snadné, efektivní a rychlé řešení,“ říká David.

Klip vznikal jednoduše – jedna kamera, jeden člověk a jedna loutka voděná na provázcích. Veškeré rekvizity si vytvořil sám. „Celé mi to zabralo asi týden permanentní práce. Sice se v písni slova poměrně opakují, ale nevyužívám žádnou smyčku, kterou bych stále točil dokola. Záběry se opakují, jsou stejné, ale pokaždé je to určitý úsek záběru. V klipu jsem si zaexperimentoval s obrazem, i když to není experiment, co se týče techniky, protože v metodách, které jsem použil, není nic nového a objevného. Pro mě, ani obecně. Ale mně to přijde jako experiment,“ přibližuje autor. Spolupráci s dalšími kapelami se rozhodně nevyhýbá. „Ale záleží, co je to za kapelu a jak moc mi bude diktovat,“ uzavírá.

Markéta Hartlová

Zobrazit všechny novinky

Nově přidané fotky

Zobrazit všechny galerie

Nově přidané videa

Zobrazit všechna videa

Poslední názory

Bez profilu

Filip

Ahoj parto! Měli bychom s naší kapelou zájem o mastering. Máme smícháno a dostali jsme tip na Zdeňka. Můžu poprosit o kontakt na něj? Filip - famousigroove@email.cz

Zobrazit všechny názory