Bakchus - O kapele | Bandzone.cz

Bakchus world music-classical music / Křtiny

Profilový obrázek Bakchus
Playlist kapely
0:00 / 0:00

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Středověká hudba
Hořící pochodně, vůně pečeného masa, kejklíři, jokulátoři i děvečky tančící na stole v náručí samotného Bakcha, „který ohnivým nápojem do žil proniká a rozdmýchává tak lásky žár“.

Vše umocněno podmanivými melodiemi šalmají, dud, kamzičích rohů, jakož i ostatních středověkých nástrojů, jako jsou kvinterny, cistry a loutny v rukou čtyř hudců, kteří kráčí zeměmi od městských rynků k hradům a dávají lidem možnost nadýchnout se starých melodií líbezných písní a strhující rytmiky dávných tanců.

Uchu lahodící téměř zapomenutá nářečí, to vše a možná ještě něco navíc poodkrývá ze zašlých truhlic, misálů a kodexů svojí osobitou interpretací skupina Bakchus.
www.bakchus.eu

Bio a historie

Skupina středověké hudby Bakchus byla založena v roce 2006 a od té doby absolvovala stovky koncertů po velké části Evropy (Česká republika, Německo, Dánsko, Švýcarsko, Itálie, Rakousko, Francie, Slovensko, Slovinsko, Chorvatsko, Ukrajina, ...).


Je složena ze čtyř profesionálních hudebníků z Prahy a Brna s bohatými zkušenostmi i z jiných žánrů (klasická hudba, muzikály, jazz, ...).


Ve svém repertoáru má evropské písně a tance z 12.-16. století.
Její instrumentář je složen z replik dobových nástrojů (dudy, šalmaje, zvířecí rohy, kvinterna, loutna, fidula, harfa).

Skupina Bakchus se také podílí na natáčení televizních a filmových pořadů (Borgia, Cyril a Metoděj, Poutnice ...) a rozjlasových pořadů a her (David a Bat-šeba od Torgny Lingrena Pro Český rozhlas Vltava, ...)

Členové:

Richard Závada (cistra, dudy, šalmaje, loutna, kamzičí roh, zpěv) , umělecký vedoucí

Radek Seidl (šalmaje, kamzičí rohy, dudy, kvinterna, cistra, zpěv)

Vladimír Třebický (djembe, davul, perkuse, zpěv)

Václav Polívka (fidula, harfa, cink, zpěv)