Bad Fun - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Bad Fun power-crossover / Slavonice

„Motýl na ROCKZONE 105,9 FM !!!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Scream
Nástrojové obsazení: Growl
Nástrojové obsazení: Bicí

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Fascinující - Hravá - Brutální - Legenda z Mexika :-)  

Segmenti: 

Přemík: Kytara Prcek: Kytara Hrot: Basa Komár: Řev Voytcheck: Buben Miloshakk: Básníř

Segmenti v záloze: 

Bobek: Buben Dodáč: Kytara 

V našem profilu se snažíme zmínit a nezapomenout všechny, kteří nás kdy nějakým způsobem ovlivnili, se kterými jsme prožili skvělé zážitky nejen při koncertech a kteří nám kdy pomohli a lidičky bez kterých by prostě nebylo, to co bylo. Najdete je ve spřízněných a když se tu nenajdete a máte pocit že sem patříte, neznamená to, že bychom Vás tady nechtěli,  ale možná jsme Vás jenom ještě nenašli nebo zapomněli...dejte o sobě však určitě vědět! 

VELKÝ DÍK PATŘÍ VÁM VŠEM !!!

Bio a historie

Kde jsme se vyskytli ? Skupina BAD FUN jejíž kořeny sahají až do polistopadové éry nového věku naší země se zrodila na troskách skupiny Manslaughter Union v malebných jižních Čechách v pohraničním městečku Slavonice. Jádro souboru vytvořili Přemek s Dodáčem, kteří se přidali k Bobkovi a Hrotovi a dále zpěvák Jiřín. Od počátku se pánové zaměřovali zejména na to, aby jejich sound zněl protřeně a neskutečně syrově, nikdy si nebral servítky a vždy naplno proudil. Záhy však Dodáč s Jiřínem soubor opouštějí a jejich místa obsadil nejmenší a zároveň nejhlasitější člen kapely Prcek a dále telečský vymetač tanečních zábav Komár :-)

Skupina si vybudovala věhlas agresivně hlasitými zkouškami na slavonickém baráku a pak zejména svým prvním veřejným vystoupením v legendarním udergroundovém svatostánku - Rock In klubu v Dačicích. Právě tady došlo k prvnímu kontaktu tělesa s šokovaným publikem - vesele, syrově a nekompromisně jsme to do nich nasypali :) Zaujala taky velká síla Hrota, který přetrhl nejsilnější strunu na base a tak kapela odstartovala kariéru agresivních a vysmátejch drsoňů. Tento klub se stal logicky místem, kam se BAD FUN velmi rádi vždy vraceli. Na tomto koncertě zároveň proběhla vážná nabídka na nahrávku singl písně pro kompilaci vydávanou expertem Puchejřem.

BAD FUN tedy odjíždí do studia v Jindřichově Hradci, aby zde poprvé vsadil do pásu svou ojedinělou a nenapodobitelnou tvorbu.Jako první oficiální nahrávka byla vybrána Hlavologie, jejíž název nese také pozdější první placka kapely. Jedná se o velmi raritní záznam, neboť kompilační CD mělo vyjít v omezeném nákladu a mělo být dárkem pro návštěvníky festivalu Color of Fest v Plzni v Lochotínském amfiteátru. Není však dodnes známo, zda vůbec vyšlo !!! Tím se dostáváme k samotné účasti souboru, na tomto velkém a dobře obsazeném plzeňském festivalu, který BAD FUN celý bravurně zahajovali !!! a předehřáli podium dalším ,,rádoby'' hvězdám.

Následující rok probíhá ustálený program kapely, prezentující pravidelné společné koncertíky po celých jižních Čechách s dalšímy hudebními veličinami jako M.A.C. of MAD, Náš Děda, Extreme, Agony, Parricide, Ingrowing, Pork Soda, Reek of Shit, Insania, Themgoroth, Deflorace, Sorath, Nails in Head, Malformed Thougt a mnozí, mnozí další, které tímto BAD FUN mooc zdraví a má na tyto doby hezké vzpomínky :-) V této době se také dokončuje materiál pro první již zmiňovanou demo kazetu s názvem HLAVOLOGIE.

Ve studiu MEGASOUND v Havlíčkově Brodě vzniká úžasná nahrávka, která se nesmazatelně zapisuje do dějin hudby vůbec. Nahrávka zachycuje skupinu na vrcholu své tvorby, a reprezentuje spojením drsné tváře, hravé melodiky hudby a poutavých textů, naprosto ojedinělý počin. Autorem základních kamenů většiny skladeb je Bobek a jeho multi-instrumentální dovednosti doslova cákají z každého tónu. Texty má pak na svědomí kromě Komára náš kamarád, básník a travič kapely ,,Sedmispáč'' Miloshakk :-) Songy jako Motýl chcíp nebo Městem lze beze studu označit jako legendární, neboť všude kde zazněly, roztancovavaly i mrtvoly.

Skupina dále pilně koncertuje a v její songy znějí i v rádiu Haná, kde v pořadu hitparáda Hard N Heavy figuruje skladba Městem, dokonce cele tři týdny !!! Komár dokonce navštěvuje rádio osobně a zde vzniká další krásný raritní záznam rozhovoru z moderátorkou Katkou ,,Kvítkem''  Fanoušci mají možnost vidět BAD FUN  v Telči, kde zahříváme podium české black metalové legendě TöRR, kteří poté odehrávají svůj koncert na Bobkovy bicí !!!  BAD FUN ma za sebou také první zahraniční vystoupení a to v německém Suhlu, kde jsme vřele přijati a skvěle paříme. 

Bohužel poté následuje období, které je ve znamení personální změny za bicími nástroji, když nás po předchozích vleklých neshodách opouští Bobek. Během jednoho z našich vystoupení odchází uprostřed produkce prostě pryč z jeviště. Velmi bolestnou ztrátu, kapela postupně přežívá a pečlivě hledá odpovídající náhradu.Nestane se jím nikdo jiný než Voytcheck, který mimo jiné snižuje průměrný věk kapely a zároveň přináší do BAD FUN novou tolik potřebnou vlnu energie a také nové o generaci mladší fanoušky !!!

Nová tvorba jde sice pomaleji, než by bylo zdrávo, avšak nové věci znějí ještě drsněji a brutálněji než předchozí počiny. Nekompromisní dynamika škopků se snoubí s brutálními melodickými riffy, vypjatým řevem a jako celek působí naprosto zničujícím způsobem - něco jako když smícháte tequilu s redbullem !!! Skupina nabitá novým materiálem a elánem se poté rozhodne pro natočení dalšího snímku, který tentokrát vzniká v našem domečku, za asistence našeho bývalého člena Dodáče, který nám zajišťuje nahrávání. Placka nese jméno MEXIKO a mapuje tvorbu tohoto jedinečného souboru z let po Bobkovi. Tento nový matroš kapela prezentuje na svých častých koncertních vystoupeních, mimo jiné i na,,Kawarne'' a to jsou opravdu velmi vypečené akcičky.

Zubem času pak v souboru došlo ke spontální umělecky-hnijící pauze, kdy těleso krátce dokonce hibernovalo. Nicméně - nebylo však zcela ticho po pěšině. Zásluhou Hrota a Vojtchecka, kteří, narozdíl od zbytku souboru nechtěli hnít a nechat vyčpět své neskonalé hudební talenty. A tak se postupně objevily na scéně totálně šílené a neuchopitelné monstra, jež nesou jména NihilFull Time Job. Později se začali BAD FUN opět příležitostně scházet a zase se pomalu sehrávat a tak postupně proběhlo i pár veřejných vystoupení.

Oslava hranatých narozenin našeho Miloshakka, kde jsme po té větší pauze zase parádně zaduli, byla v životě kapely klíčová. Tehdy nás to v podstatě přimělo k tomu tu káru táhnout dál. Takže krátce na to hrajeme kolaudační křest našeho milovaného Los Barákos v novém kabátě a později další a další vystoupení, třeba na Čarodejnickém rejdění v Telči. Super akce se též konala v dačickém RestArtu kde vystupujeme opět po letech mimo jiné i společně z dnes již kultovním souborem Insania. Zásluhou aktivit a super promotion našeho Prcka se v poslední době více rozjelo i pořádání těchto hudebních akcí. A tak se opět hlásíme ze...slavonické Kawarny, kde si to už pořádáme sami. Taky se po dlooohých letech dostalo na nové české texty...a to je teda na nás už jako dost pokrok.

Doba je holt teď jaká je - moc hrát se nedá a proto a nebo právě přesto BUď-me Fajn :)