...a vůbec! - O kapele | Bandzone.cz

...a vůbec! rock-big-beat / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Back to the nature
  Nezařazeno
 • Před chvílí pršelo
  Bar Marie
 • Bar Marie (ochutnávka z alba Bar Marie)
  Bar Marie
 • 3+1 (ochutnávka z alba Bar Marie)
  Nezařazeno
 • Nevěrná (ochutnávka z alba Bar Marie)
  Nezařazeno
 • Tichá noc (vánoční singl) 2009
  Nezařazeno
 • Láska je vůl I.
  Nezařazeno
 • Žerem Zeppelíny
  Nezařazeno
 • Sháním dívku
  Nezařazeno
 • Tereza
  Nezařazeno
 • Error
  Nezařazeno
 • Rockerův noční zpěv
  Nezařazeno
 • Tramvajová revoluce
  Nezařazeno
 • Hej, vousatej pane
  Nezařazeno
 • Jednou
  Nezařazeno
 • Zazvonil telefón
  Nezařazeno
 • Láska je vůl II.
  Nezařazeno
 • Až ke mně přijdeš - Demo 2004
  Nezařazeno
 • Holka do hospohody - Demo 2003
  Nezařazeno
 • Cesta - Demo 2003
  Nezařazeno
 • Sfoukni svíčku
  Bar Marie

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

kapela zbavená pout hudební vzdělanosti

Pro podrobější info a obsáhlejší fotogalerii navštivte naše náš profil na Facebooku.

Současná sestava ...a vůbec! :

 Mirek Jech - zpěv, kytary, foukací harmonika

Lukáš Horský - basová kytara

Dan Dyk - bicí

Cyril Křeček - sólová kytara

Karel Šváb - saxofon

 

Diskografie:

S bubny a tympány (demo - 2004)

cena 50,-Kč (+ poštovné)

Nás to baví (2006 - Street records)

cena 250,-Kč (+ poštovné)

Bar Marie (2009 - Avik records)

cena 250,-Kč (+ poštovné)

Recenze aktuálního alba "Bar Marie" na portále WEBMAGAZIN.

Bio a historie

Něco málo z historie i současnosti ...a vůbec! :

Kapela ...a vůbec! ve svých začátcích hrála něco mezi akustickým rockem, folkrockem a hospodským mlácením do kytar. Rovněž zde můžeme zmínit označení jednoho z předních hudebních znalců a teoretiků skladatele a mecenáše umění Pieera Van Ecka: neohospodský šraml. Vznikla někdy v roce 2001 jako pohrobek dvou formací podobného ražení; Jechova Zefram Cochrane a Hupkova Y98. Hupka s Jechem si řekli, že do toho zkrátka říznou, nebudou se ani snažit postavit nějakou kapelu, nebudou ani moc zkoušet a budou prostě hrát a kdo se přidá, ten se přidá.

 Jako první se přidal Roman Míček na bonga a pak je v tom tak trochu hokej. Lidi přicházeli, zahráli si, odcházeli...  Neocenitelným přínosem byl příchod hráče na klávesy Štěpána Vodenky koncem roku 2003, člověka, který nejenže má vlastní klapky a umí na ně hrát oběma rukama, ale je zároveň schopným textařem a skladatelem. Tou dobou se přidal i první bubeník v historii kapely Pavel Geisler. Premiéra nové sestavy s bicíma se konala 27.4.2004 v hospodě Nad Viktorkou. Je pravdou, že se v kapele moc dlouho nezdržel, ale i tak byl jeho přínos značný. Nejenže natočil s ...a vůbec! druhé demo "S bubny a tympány" , ale především svým příchodem a odchodem zcela jasně ukázal pozůstalým hráčům, že s bícíma je to jaksi ono a bez nich že to zkrátka nepůjde. (Což ostatně Jech tvrdil už od začátku!) Tak začala etapa hledání bubeníka, který by vydržel, která vyústila ve vystopování, zlanaření, vypláchnutí mozku a následného ovládnutí Sváti Šutery, bicáka, který "hraje rovinu" a který kapele sedl jako příslovečná prdel na příslovečný hrnec. V batolecích dobách své existence vystupovala kapela jako host spřátelených formací XXL a P.R.D.I., první samostatný koncert se konal zřejmě někdy počátkem roku 2002 v pražském Havraním hnízdě. Od té doby hraje ...a vůbec! jednou, dvakrát měsíčně po pražských klubech a hospodách. Namátkou; Balbínova poetická hospůdka, Music Bar Černý Most, Kain, Rock Café, Vagón, Vikadlo, Souterrain atd... V roce 2004 se po odchodu Honzy Hupky, zakládajícího člena kapely, a ustálení sestavy posunul styl kapely už zcela jednoznačně k rocku, kam ostatně už od počátků směřoval.

 Na podzim roku 2005 začala kapela natáčet své první album Nás to baví (objednat si ho můžete na www.avubec.com - v sekci kšefty), které spatřilo světlo světa v červnu 2006 (vydal Street Records) a bylo pokřtěno s nemalou slávou v pražském klubu Vagón. V roce 2007 se pak kapela naplno věnovala natáčení svého druhého řadového alba v plzeňském studiu ExAvik. S koncem téhož roku opouští kapelu hráč na klávesové nástroje Štěpán Vodenka, kterému značná časová vytíženost v jeho vlastních projektech již nedovolovala věnovat se kapele "naplno". Jeho odchod se však nakonec ukázal pouze jako dočasný, protože v průběhu roku 2008 se dokapely opět vrací, tentokrát jako host. Tato skutečnost postavila kapelu do velmi zajímavé situace, kdy bylo potřeba připravit a nazkoušet vlastně dvě verze repertoáru - s klávesama  a bez nich...

Nicméně i s touto skutečností se kapela "poprala" a v roce 2008 pilně pokračovala v dokončování své druhé "řadovky", které se ovšem trochu pozdrželo, jednak z důvodu nedostatku volných frekvencí ve studiu a zároveň také vinou zranění basisty a bubeníka v létě téhož roku. Na podzim se pak kapela opět naplno vrhla do koncertování a příprav repertoáru z nového alba.

Druhé řadové album Bar Marie (objednávat můžete taktéž na www.avubec.com - v sekci kšefty) bylo dokončeno na začátku března 2009 (31.3. vydal Avik) a pokřtěno bylo 2.dubna za účasti milých kmotrů Petra Kůsy, Petra "Bubáka" Bubláka a Míry "Püszkota" Bradiče opět v pražském klubu Vagón.

Na začátku září 2009 doplňuje kapelu  hráč na klávesové nástroje Tomáš Stehlík, který nahradil hostujícího ex-člena Štěpána Vodenku (který, pravda, poslední dobou už ani moc nehostoval). Takto posílena se kapela vydává do plzeňského studia ExAvik, natočit základy pro třetí album...

Pak se kapela uložila do dvouletého zimního spánku, ze kterého procitla letos díky Šanci Muzikus 2014, kam se jen tak pro prdel přihlásila a postoupila do finále, z čehož se vyklubala účast na festivalu v Přeštěnicích. S obsazením  to za ty roky občasného hraní na vyložené škemrání přátel trochu zamíchalo a výsledný koktejl vypadá takto:

Mirek Jech - zpěv, kytary, foukací harmonika

Lukáš Horský - basová kytara

Dan Dyk - bicí

Cyril Křeček - sólová kytara

Karel Šváb - saxofon