Avenger - O kapele | Bandzone.cz

Avenger death-black / Volyně

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Rusínova bitva
  Mír v harému smrti
 • Mír
  Mír v harému smrti
 • Dark Metal
  Bohemian Dark Metal
 • Vstric dalkam
  Bohemian Dark Metal
 • Co nevymýtil čas
  MCMXCII - MMXII
 • Až do morku kostí
  Godless - Assuming the Throne of Immorality
 • Duševní chirurgie
  Bohemian Dark Metal
 • Neuchopitelné záblesky dokonalosti
  MCMXCII - MMXII
 • Za branami
  Fall of Devotion, Wrath and Blasphemy
 • Zrození múzy
  Feast of Anger, Joy of Despair
 • Rituál hněvu
  Feast of Anger, Joy of Despair
 • Godless
  Godless - Assuming the Throne of Immorality
 • Oslava vzteku
  Feast of Anger, Joy of Despair
 • Bloudící ve tmě (Pařát jubileum CD - Eternal voices of hell demo
  Nezařazeno
 • Xmass hunt
  MCMXCII - MMXII
 • Před bouří
  Godless - Assuming the Throne of Immorality
 • Vitriol
  Feast of Anger, Joy of Despair
 • V temnotách
  Godless - Assuming the Throne of Immorality
 • Nositelé viny (Pařát jubileum CD)
  Nezařazeno
 • Zlo, nenávist, válka
  Fall of Devotion, Wrath and Blasphemy
 • V okovech - (Pařát jubileum CD - Fall of devotion... CD)
  Fall of Devotion, Wrath and Blasphemy
 • Kořeny zla
  Shadows of the damned
 • Odvrácená tvář boha (Pařát jubileum CD - Shadows of the damned C
  Shadows of the damned
 • Na druhé straně propasti (The black zone demo)
  Nezařazeno
 • Servěte řetězy - (Pařát jubileum CD - The black zone demo)
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Concerts / booking / band contact:

email: ramus.avenger@tiscali.cz / hellsound666@gmail.com

phone: +420 603 507 925 (Ramus)

phone: +420 736 109 974 (Honza)

Facebook

Discography:

MINSTER OF MADNESS - demo
THE BLACK ZONE - demo
BLACK RAIN - BEZ OHNĚ, demo 1996, CD 2003
SHADOWS OF THE DAMNED - CD / LP 98 Breath of night, reedice 2001 Mercilless
FALL OF DEVOTION, WRATH AND BLASPHEMY CD / LP 1999 Breath of night, CD Deathgasm 2001, reedice 2011 Deathgasm
GODLESS CD / LP 2003 Deathgasm
LIVE AT OPEN HELL CD 2003
PROMO 2006 CD-R
LIVE IN VOLYNĚ DVD-R 2007
FEAST OF ANGER, JOY OF DESPAIR CD 2009
MINSTER OF MADNESS / THEBLACK ZONE LP dema 2009
FEAST OF ANGER, JOY OF DESPAIR LP 2010
BOHEMIAN DARK METAL CD / LP 2012
PAŘÁT JUBILEUM 20 let CD 2012

 

 

 

 

 

 

Bio a historie

1992
Za oficiální vznik kapely lze považovat leden 1992 tehdy ještě pod názvem ASTAROTH. Ale chceme-li zamířit k samotným kořenům kapely, musíme se vrátit ještě o nějaký čas zpět. Na začátku je hlavně zájem o tvrdou hudbu a duo Petr Rámus Mecák a Roman Eddie M. uvažuje o založení kapely pod vlivem tehdejších populárních nářezníků Fata Morgana, Törr, Master's Hammer, Krabator... V lednu 1992 doplňuje dvojici Rámusův nevlastní, tehdy dvanáctiletý bratr Honza Kapák. V únoru přichází čtvrtý člen Vláďa Ementál a sestava je následující: Honza - bicí, Rámus - kytara, Eddie - řev a Ementál - baskytara. Kapela dostává název Astaroth. V dubnu se objevuje druhý kytarista Míla Sajp F., v červenci odchází Eddie, protože zbytek kapely není spokojen s jeho hlasovým projevem. Nahrazuje ho Toust, který ale vydrží pouze měsíc a k mikrofonu se staví oba kytaristé. Dochází také ke přejmenování na AVERGER a v této formě dochází k prvnímu živému vystoupení 30.8. na Velké rockové noci. V zápětí odchází Sajp a zbývající trio absolvuje další vystoupení v listopadu v Kramolíně. (Sestava na konci roku: Rámus - kytara, zpěv, Honza - bicí, Ementál - basa).


1993
V lednu je ve zkušebně (jako zkušebna slouží pokoj Rámuse a Honzy) nahráno mínus první demo PANDEMONIUM, které se ale kvůli nekvalitnímu zvuku nešíří. V únoru přichází nový kytarista Zdeněk Krmič Z. a název se definitivně mění na AVENGER (z angl. mstitel). V květnu hraje čtyřčlenný AVENGER v Česticích s Rosanelou a Lazarethem, 26.6. v Něměticích, kde je dokonce pořízen dnes kultovní videozáznam! V červenci je nahráno nulté demo ETERNAL VOICES OF HELL, které se opět nešíří, i přes realizaci na tehdejší dobu klasického xerox obalu. Obě prehistorická dema vlastní pouze několik "skalních" fanoušků. Přes léto hraje AVENGER na několika festivalech, z nichž nejvydařenějším byl ten v Lipnici nad Sázavou. Repertoár na těchto akcích tvoří převážně vlastní skladby z demáčů, ale také převzaté věci od Krabator, Debustrol, Master's Hammer a dalších. (Sestava na konci roku: Rámus - kytara, zpěv, Honza - bicí, Krmič - kytara, Ementál - basa).


1994
Na začátku roku je prakticky připraven nový materiál. Těsně před jeho nahráním odchází Zdeněk pro nedostatek volného času. Do studia HsE odjíždí pouze trio, aby tam 11.-12.3.1994 spáchalo první oficiální nahrávku s názvem MINSTER OF MADNESS. Jde o směsici brutálního death/black metalu s nelidským řevem. Po příjezdu ze studia je ze skupiny vyhozen baskytarista Vláďa. Zhruba v květnu ho nahrazuje Vašek L. Kvůli problémům se sestavou v roce 1994 ochabuje koncertní činnost, AVENGER hraje pouze jediný koncert 8.11. v Písku. AVENGER se také díky fanzinům dostává do podvědomí, vůbec první rozhovor vychází v UG plátku Dissection News, další rozhovory následují, mimo jiné také v uznávaném (a dnes již kultovním) Darkness Actual zine. (Sestava na konci roku: Rámus - kytara, zpěv, Honza - bicí, Venca L. - basa).


1995
S novým rokem finišuje příprava další nahrávky s tajemným názvem THE BLACK ZONE. Těsně před odjezdem do studia v únoru 1995 ale Vašek odchází. Nahrávání veškerých nástrojů tedy zbývá jen na Rámuse a Honzu. Nahrává se opět ve studiu HsE a hudba je více propracovanější a vedle standardního death/black metalu ala AVENGER lze vycítit též zásadní průsak ovlivnění thrash metalem. Skladba Jak kruté je čekání se objevuje na kompilaci Black Horns of Bohemia, která mapuje českou blackovou scénu a vydává ji Barbarud z kapely Maniac Butcher. Zbytek roku 1995 je obdobím hledání vhodných spoluhráčů, žel však bez většího úspěchu. Přichází sice Jarda Slayer V., ale protože neumí na basu prakticky nic a navíc je i časově zaneprázdněn, AVENGER lehce stagnuje. Nekoná se žádné vystoupení a nebýt několika rozhovorů a recenzí ve fanzinech (recenze vychází dokonce v Rusku), mohlo by se zdát, že AVENGER neexistuje. V tomto mezidobí Honza začíná připravovat svůj projekt BLACK RAIN. (Sestava na konci roku: Rámus - kytara, zpěv, Honza - bicí, Slayer - basa).


1996
BLACK RAIN začíná nabývat definitivní podoby v dubnu nahráváním v profi studiu Benas 19.-21.4.1996, kam odjíždí opět pouze Honza a Rámus. Oproti AVENGERu se vokálu ujímá Honza, čímž se mění charakter hudby směrem do blacku, jak už napovídá i název. Textově toto dílko tvoří monotématický příběh o zániku života na naší planetě. S vydáním této profikazety zakádá Rámus vydavatelství Rámus Records, již vydané tituly označuje zpětně RR001, RR002 a novinka dostává číslo 003. Vydání BLACK RAIN - BEZ OHNĚ se nesmírně vleče vinou firmy vyrábějící kazety a do distribuce přichází až v srpnu 1996. Na finálním coveru (titul je dílem známého kreslíře Jardy Deathera Bezruče) se podepisuje také tiskárna a nedá se říci, že by se nějak extra vydařil. Recenze ale novinku opět celkem berou. Díky rostoucí promotion se objevují rozhovory v zinech v USA, Malajsii a samozřejmě i doma. Poté je připravován zcela nový materiál pro další nahrávku AVENGERu. Ta je nahrána (opět ve dvou - Rámus - kytara, Honza -bicí, basa a zpěv) ve studiu Benas 26.-30.12.1996 a nese název SHADOWS OF THE DAMNED. Tentokrát se vokálu ujímá (jako u BR) už definitivně Honza, který tak dává hudbě zcela jiný charakter přiklánějící se k ortodoxnímu dark/black/death metalu. I během roku 1996 pokračuje hledání třetího do spolku hlavně kvůli živému hraní, žel bez úspěchu. Koncertní pauza tak trvá více než dva roky. (Sestava na konci roku: Rámus - kytara, Honza - bicí, basa, zpěv).


1997
Začátkem roku vychází SHADOWS OF THE DAMNED na originálních kazetách s perfektním barevným obalem (opět titulní cover kostela od Deathera, foto a textová stránka od H. Filipa). Na titulu se objevuje také nové, velmi vydařené logo. Pro absolutní nemožnost sehnat další spoluhráče se Rámus a Honza rozhodují hrát živě prozatím pouze sami bez bubeníka, kterého na několika koncertech nahrazuje kompaktní disk. Premiéra dvoučlenné skupiny se koná na Underground párty ve Strakonicích a vystoupení je vcelku vydařené, takže AVENGER pokračuje v koncertech s neživým bicmenem téměř do konce roku. Vychází poměrně hodně rozhovorů v zahraničí a zájem všelijakých UG maniaků z celého světa narůstá geometrickou řadou. Jedním z nich je jakýsi Akhenaten, který si nechá poslat promo Black Rain a vzápětí nabízí smlouvu na vydání tohoto dema na CD. Vzhledem k tomu, že BR není aktuální materiál, dochází k dohodě a upřednostnění vydání CD SHADOWS..., BR má dle dohody vyjít později. Přípravě bookletu prvního CD je věnována náležitá pozornost a jako titulní cover je zvolen obraz Albrechta Altdorfera z roku 1526 Bitva Alexandra s Dariem. O vnitřek se má postarat vydavatel. V prosinci skutečně přicházejí návrhy obalu, který se zdá být na velmi dobré úrovni. Během roku jsou fanziny AVENGEREm doslova zaplaveny, rozhovory se objevují v Abomination (Sk), Knife, Minas Trith, In Deed Hell, Marten, Payo, Pentagramu. V říjnu 1997 se konečně daří najít třetího maniaka do AVENGER. Je jím Crescention (ex Isacaarum), který drtí basu, koncertní premiéru si odbývá 19.12.1997 na festiválku v Jindřichově Hradci a do konce roku stihne ještě další dva koncerty. Také vychází druhé pokračování české blackmetalové kompilace Black Horns , kam se tentokrát prosazují dvě skladby z BLACK RAIN, na kompilaci z Kostariky po jedné skladbě ze SHADOWS OF THE DAMNED i BLACK RAIN. (Sestava na konci roku: Rámus - kytara, Honza - bicí, zpěv, Crescention - basa).


1998
Takže i přes pár vcelku úspěšných koncertů ve dvou pokračuje AVENGER od r. 1998 opět jako tříčlené kombo. Koncerty pokračují v rychlém sledu (leden 2, březen 4). V dubnu se sen stává skutečností a SHADOWS OF THE DAMNED vychází na CD pod americkou firmou Breath Of Night Rcs. Během půl roku je náklad 1000 ks rozebrán. Stejnou nahrávku na kazetách vydává také rumunská firma Bestial Rcs. s obalem podobným tomu z CD. 13. června vyjíždí AVENGER na svůj první koncert v zahraničí do německého Mnichova, spolu se Sorath a dvěmi domácími smečkami. Koncert končí triumfem AVENGERu a výsledkem je i několik prodaných CD a také setkání s Akhenatem. V červenci Rámus pořádá 1. Open Hell Fest ve Volyni, který se vydaří nad očekávání. Vystoupily i dvě zahraniční kapely (Zóna A a In-Quest) a jednalo se o punkovo-metalovou akci. Začátkem září 1998 si odbývá svůj první koncert i druhý kytarista Vlasta S. z Českých Budějovic. Ale ani tato sestava nemá dlouhé trvání. Ještě na podzim je vyhozen Crescention, protože zcela změnil svoji hudební orientaci a jeho funky technika hry se stala neslučitelná se soundem Avengeru. Na tři koncerty za něj zaskočil Michal M. (Grace). Ve dnech 13. - 15.11. nahrává již tradiční duo ve studiu Benas novou nahrávku, která po smíchání dostává název FALL OF DEVOTION, WRATH AND BLASPHEMY. Autorem hudby je Honza, textů Rámus. Hotové dílko je zasláno Akhenatenovi do USA, který slibuje vydání zhruba v polovině roku 1999. 20. prosince odjíždí AVENGER do belgického Genku na koncert, kde mimo jiné vystupují i God Dethroned! (Sestava na konci roku: Rámus - kytara, Honza - bicí, zpěv, Vlasta - kytara).


1999
V lednu končí Michal a od února komplikuje situaci zlomená ruka Vlasty. Opět nastává varianta s bicími na CD (nově nahranými) a 26.2. ve Chvalešovicích a 15.3. v Žilině hraje opět pouze duo Honza - Rámus. V březnu konečně přichází nový baskytarista. Je jím David Z. (ex Gride, Closing, Martyrium Christi,...) a kapela zase koncertuje alespoň ve třech. K nejvydařenějším akcím patří koncert v Mnichově, kde opět došlo k setkání s Akhenatenem. 25.5 hraje AVENGER konečně zase ve čtyřech v Horažďovicích a další koncerty následují v hustém sledu. 16. - 17.7. pořádá Rámus druhý ročník Open Hell Festu ve Volyni, tentokrát již ryze metalový za účasti kapel jako Root, Debustrol, SSOGE nebo rumunských vlkodlaků Negura Bunget. Obsáhlá reportáž vychází v Rockreportu, ohlasy jsou jen kladné. Avenger samozřejmě vystoupil také, úspěch na domácím pódiu byl zřejmý. Vystoupení na OHF ale bylo zase na delší dobu poslední, protože kapelu opouští Vlasta. To však nezabránilo nahrávání dvou coverů od Master's Hammer a My Dying Bride jako bonusů pro reedici alba SHADOWS.. . Tento běs byl stvořen během srpna - října 1999 ve vlastním studiu HELLSOUND. V září vychází u Breath Of Night Rcs. druhé CD, na kterém je jako bonus i nahrávka BLACK RAIN, ale kvůli defektu při výrobě disků tato edice nemůže být rozšiřována a celý náklad je reklamován u výrobce. V prosinci 1999 přichází nový kytarista Přemek Š. z rozpadlých Grace ze Strakonic. Den před vánocemi pořádá Rámus ve Volyni Satan Klaus Fest, který je solidně navštíven, AVENGER ale ještě vystupuje ve třech. (Sestava na konci roku: Rámus - kytara, Honza - bicí, zpěv Přemek - kytara, David - basa).


2000
Na začátku roku je Přemek schopen zahrát celý koncertní program a AVENGER hraje na koncertech 3.3. v ČB, 25.3. v Táboře, 1.4. v ČB. V dubnu jsou nahrány dvě skladby (Hrabě Konrád, Pojď blíž a uslyšíš) na připravovaný tribute album legendy Fata Morgany, samozřejmě v Hellsoundu. Honza s Rámusem také začínají koncertovat s blackmetalovými Maniac Butcher, Honza nahrává i CD této sebranky, které se opět točilo v Hellsoundu. Během května a června se naplno rozjíždí koncertní šílenství, kdy AVENGER absolvoval 9 (!) koncertů. Zajímavou štací byla účast na letním Under the Black Sun festu v Německu, kde hrál nejen AVENGER, ale i Maniac Butcher a Honza bubnoval i s kapelou Akhenatena - Judas Iscariot. Prázdninový maraton festivalů absolvoval AVENGER v pořadí Silesia, Nuclear Storm, Open Hell, Brutal Assault a Divočák Fest. Open Hell Fest se opět vcelku vydařil, opět se zlepšila sestava kapel (Root, Torr, Impendig doom (D), Lungorthin (D), SSOGE), ale kvůli deštivému počasí přišlo přecejen méně lidí. Avenger ale předvedl jedno ze svých nejlepších vystoupení v historii. V září vychází album Peklo nezná vyvolených - a tribute to Fata Morgana, téměř bez zájmu médií. I na podzim AVENGER hraje a hraje a hraje (12 koncertů za čtyři měsíce, z toho třikrát v Německu a jednou v Polsku!!), v listopadu dokonce Rámus s Honzou posilují již třetí formaci - Dark Storm. Během podzimu je také v Hellsoundu znovu nahrán materiál FALL OF DEVOTION - WRATH AND BLASPHEMY. V prosinci si Avenger ještě zahrál na Rámusem pořádaném Satan Klaus Festu ve Volyni, kde byl pořízen videozáznam v dobré kvalitě. O AVENGERu vychází články i v exotických zemích jako je Mexiko nebo Kuba. (Sestava na konci roku: Rámus - kytara, Honza - bicí, zpěv, Přemek - kytara, David - basa).


2001
První koncert v novém tisíciletí absolvoval AVENGER v již ustálené sestavě v pražském Rock Café - předvedený velmi dobrý výkon byl oceněn v Big Bengu a Sparku. V březnu 2001 konečně vyšly CD a LP SHADOWS ... u Merciless Rcs. z Německa, obohacené o oba annoncované bonusy. V červnu je následovaly CD FALL OF DEVOTION - WRATH AND BLASPHEMY u amerického labelu Deathgasm Rcs. Během prvního pololetí stihli AVENGEři ještě dalších 12 akcí a pak již následoval opět domácí Open Hell, který měl klidný průběh a velmi dobrou úroveň (kapely hovoří za vše - Debustrol, Root, Desaster /D/, Trimonium /D/, Darkside /A/, ORK /Bulg/). Ani nadále neutuchaly koncertní aktivity, akce následovaly v hustém sledu celý zbytek roku. Za zmínku stojí předskakování God Dethroned v Praze či další výjezdy do Německa, kde si AVENGER díky kvalitním vystoupením vybudoval celkem pevnou pozici. Jedním z plodů byl i velký čtyřstránkový rozhovor v kultovním německy psaném ABLAZE vč. účasti na časopisové kompilaci. Zhruba od poloviny roku jsou také spuštěny oficiální internetové stránky kapely www.avenger.web.wo.cz, které přinášejí základní info o kapele a jsou pravidelně aktualizovány. V listopadu vrhají Merciless Rcs. Na trh Fall of Devotion .. na černých deskách a krátce nato odjíždí Přemek na zkušenou za malou louži. Na výpomoc přichází člen Mortifilie Petr, ale toto řešení nemá mít trvalý charakter. Hledání nového člena je ale velmi složité. Navíc se zaječími úmysly netají ani David, kterého táhne srdce do grindové kapely Bizarre Embalming. (Sestava na konci roku: Rámus - kytara, Honza - bicí, zpěv, David - basa).


2002
Rok 2002 je již desátým, kterým působí AVENGER na metalové scéně. I přes problematickou sestavu a houstnoucí atmosféru v kapele nepolevuje koncertní činnost, zajímavé vystoupení je 21.2. v klubu Hell's Bell's po boku Unpure /Swe/, Watain /Swe/ a dalších českých kapel. Zajímavě vypadalo předskakování Grave na zlínském koncertu, leč po odehrání setu AVENGERU se hvězdy nedostavili ani do půlnoci a tak k setkání s bývalými idoly nedochází (i když koncert se nakonec uskuteční od jedné hodiny ranní). Zato vystoupení na Redblack festu v Brně po boku Root, SSOGE aj. absolvuje AVENGER pouze ve třech bez Davida, který nemá čas. Hledání nových členů ale spěje k závěru, přichází nový basák Adam a druhý kytarista Franta, kteří pilně nacvičují koncertní program. Ještě ve staré sestavě pokračují koncerty v Rakousku a v ČB. Následovat měl super Smash Fest, ale kvůli pochybné organizaci nakonec AVENGER do Polska neodjel (stejně jako Kreator, Diabolical...), protože hrozilo neproplacení cestovného; fest se sice uskutečnil, ale za naprostého chaosu. 6.7. v Písku poprvé vystupuje AVENGER v nové sestavě, zkrácené vystoupení čítá pouze 4 skladby a dva přídavky. Přes určitou nervozitu nových členů (Franta stál na pódiu poprvé v životě) vše dopadá nad očekávání slibně a nová sestava se jeví být velmi silným příslibem do budoucnosti. Open Hell Fest vol. 5 26. - 27.7. proběhl za velkého zájmu fanoušků a je posledním koncertem Avenger s Petrem a Davidem. Již v nové sestavě absolvuje AVENGER všechny srpnové plánované koncerty. Krátce na to ale odchází z rodinných důvodů Franta a z Avengeru je opět trio, na koncertech občas doplněné o Petra (z Mortifilie). Na turné "MARCHING TOWARDS CHRISTIAN EXTERMINATION" o sedmi štacích po Evropě po boku Black Witchery a Manticore z USA a Armagedda ze Švédska však vyráží pouze trio. V prosinci se uskutečnil Satan Klaus fest, žel bez headlinerů Root, kteří nedorazili kvůli rozmarům počasí. I přesto se akce vydařila a návštěva byla velice slušná. (Sestava na konci roku: Rámus - kytara, Honza - bicí, zpěv, Adam - basa).


2003
Prakticky celý leden a únor probíhá nahrávání nového CD GODLESS ve vlastním zmodernizovaném studiu Hellsound. Dochází k dohodě s americkým labelem Deathgasm Rcs., který CD vydá během roku 2003. Evan March (majitel DEATHGASM) opět nabídl dobré podmínky, navíc souhlasil i s úhradou nemalého honoráře pro Juanjo Castellana, profesionálního malíře ze Španělska, který patří mezi věrné fanoušky AVENGER. Juanjo se vryl do podvědomí UG pracemi pro kultovní kapely jako Incantantion, Evil Incarnate a mnoho dalších a postará se i o ztvárnění obalu nové nesvaté kolekce AVENGERu. V anketě metalového portálu MetalWorld obsadil AVENGER velmi dobré 8. místo mezi domácími kapelami a Open Hell Fest je zmiňován v kategorii koncertů na místě prvním!!! Na internetu se objevuje několik ohlasů z koncertů, a všechny pódiovou show vychvalují do ... pekla.. V květnu hraje kapela dva koncerty po boku Satanic Slaughter v západní Evropě, ale další pokračování turné nemá, auto vypovídá poslušnost a nutí k návratu domů. Akhenaten (ex Breath of Night Rcs) ve spolupráci s Merciless Rcs. vydali pod novou značkou Terror nahrávku projektu Black Rain - Bez Ohně. CD disponuje černobílým obalem. Open Hell Fest opět končí skvělým úspěchem (jak pro pořadatele, tak pro kapelu), spousta veskrze kladných ohlasů. Naposledy vystupuje s AVENGERem Petr. Na dalším koncertě se do řad AVENGER vrací Přemek navrátivší se z Anglie a ihned absolvuje výlet do Srbska, kde v perfektní atmosféře před skvělým publikem AVENGER triumfuje. Po tradiční zastávce - Brutal Assaultu - se vyjíždí na další zajímavý výlet - minitour po východní Evropě (začíná se v Praze a pokračuje přes Vídeň do Srbska a Maďarska). Průšvihem končí srbská monster akce - málo lidí a neproplacení cestovného, ale na druhou stranu zajímavá zkušenost. Na podzim se poprvé za celou existenci Avenger stěhuje do nové zkušebny v Česticích kde se zároveň nově usídlilo i studio HELLSOUND. V říjnu vychází třetí album GODLESS! Vychází i limitovaná edice 333 kusů navíc jako 2CD s bonusovým CD - živákem z Open Hell Festu 2003. Do konce roku se objevují dvě velmi pochvalné recenze a 2CD jsou vyprodány. Stejně tak jsou vyprodány i CD a LP Shadows... a také LP Fall... . Rok je jako již tradičně zakončen Satan Klaus Festem ve Volyni, tentokrát ozdobeným znesvěcením nového alba. Roli znesvěcovačů přijali Beherit, David (ex - basák Avenger) a Dan Folprecht (Report mag.). Akce se opět povedla a učinila tečku za vydřeným rokem. (Sestava na konci roku: Rámus - kytara, Honza - bicí, zpěv, Adam - basa, Přemek - kytara).


2004
V lednu mizí Honza v zahraničí zaneprázdněn koncerty s Dark Stormem v Belgii a nahráváním projektu Ancestral Fog v Paříži. Po jeho návratu do domoviny pokračuje AVENGER v koncertním šílenství na pár akcích v Německu i na domácích podiích.. V březnu probíhá skromná šňůrka s francouzskými Bloody Sign skýtající zastávky v Praze, Strakonicích a Plzni. Velice zajímavě vypadala účast na společném turné legend Torr a Root v dubnu.Z turné se však nakonec pro Avenger vyklubaly pouze dvě akce - Chrást u Plzně a Praha Futurum. Po pár dalších koncertech dochází k polevování zájmu Přemka o dění v kapele a tento stav vyvrcholil jeho dobrovolným odchodem na začátku června. Avenger tak byl opět postaven před nelehkou situaci a došlo opět na povolání Petra z Mortifilie, který odehrál 3 letní festivaly včetně již tradičně silného Open Hell Festivalu. Na OHF se přihlásili hned 2 bubeníci, kteří by rádi posílili řady Avenger. Jeden z nich, Václav Vlček, se ukázal být natolik bubenicky zdatným, že byl přijat a dochází k dosti radikální změně - Honza po téměř 13 letech hraní v kapele opouští bicí sadu a chápe se kytary. První koncerty v této sestavě se odehrály na Metal Breath tour po boku Sorath a The Rays Of The Sun v září. Následoval koncert v pražském Futuru v říjnu po boku Torr, Morrior a Depression. V říjnu vychází také samostatné CD Live at Open Hell které je limitováno na 666 ks. V listopadu proběhlo původně velice slibně znějící turné se švédskými kapelami Satanic Slaughter a Misericordia. Turné však díky špatné organizaci dopadlo fiaskem a Avenger hrál pouze v Berlíně a Praze - z původně plánovaných 7 akcí po celé Evropě. Po zbytek roku se Honza plně věnuje práci v HELLSOUNDU a Avenger má pauzu až do tradičního Satan Klaus Festu. Ani tento rok nedošlo ke zklamání a akce se vydařila. (Sestava na konci roku: Rámus - kytara, Honza - kytara, zpěv, Adam - basa, Venca - bicí).


2005
Na začátku roku byl Honza plně vázán v Hellsoundu, takže první koncert odehrál Avenger až v březnu v Aši. Na březen bylo původně plánováno natáčení nového alba, ale kvůli nedostatku času bylo nahrávání odloženo. Neslavně dopadl i plánovaný koncert s Enslaved - z "technických důvodů" Avenger nevystoupil. Zato na Žižkově vraždícím palcátu to opravdu stálo za to, stejně jako ve Strakonicích s Deformed (Pl), Adultery a Abstract (Sk). V červnu přichází první vážná krize, kapelu opuští bicmen Venca, aby se posléze vrátil odehrát plánované letní festy. Avenger odehraje koncerty v Trhových Svinech (AFOD), Vimperku (moto sraz) a na Basinfire festu ve Spáleném Poříčí. Na Open Hell je ohlášený poslední koncert. Kvůli problému s trestným činem v blízkosti areálu OHF ale došlo ke skluzu v programu OHF a AVENGER tedy nevystoupil. Po Open Hellu nekončí Venca, ale Honza, který opouští kapelu z osobních důvodů. AVENGER zastavuje všechny aktivity (koncerty, natáčení alba) a zkouší hledat náhradu. V prosinci odjíždí do zahraničí Adam a AVENGER nevyvíjí žádné aktivity. Pouze Rámus opět pořádá nadmíru vydařený Satan Klaus Fest 25. prosince ve Volyni. (Sestava na konci roku: Rámus - kytara, Venca - bicí).


2006
Kapela spí a komunikace mezi hlavními mozky Rámusem a Honzou je na bodu mrazu... I přesto Rámus v lednu kývne na nabídku labelu Ravenheart, aby Avenger nahrál jeden song na připravovaný zlatý tribut Master´s Hammer. V únoru se ozývá předák Adultery Franta a nabízí Avengeru vystoupení v Ostravě, netuše, že kapela víceméně neexistuje. Ale tahle nabídka se pro Honzu stává impulsem a z ničeho nic ohlašuje návrat. A začíná se znovu zkoušet, zatím ve třech, protože Adam je stále v cizině. K Avenger se poté coby host připojuje baskytarista Jarda Pelán (In Articulo Mortis, Amok, Moriorr). V dubnu se webová prezentace kapely obléká do nového, řádně temného kabátu a začíná se koncertovat - do konce května jde o 6 koncertů, z nichž německý Total Metal Fest patří k nejzajímavějším. V Hellsoundu je na jaře živě nahrán aktuální koncertní set a díky vydařenému zvuku jde PROMO 2006 i mezi lidi. Kromě starších fláků obsahuje dvě zbrusu nové pecky a cover od My Dying Bride. V červnu stihl Avenger akorát Eternal Hate Fest a poté koncertní aktivity ochabují kvůli zaneprázdnění Vency, který odchází za prací mimo jižní Čechy. V září je nahrána skladba Zapálili jsme onen svět na tribut MH a také další nová věc Rituál hněvu, rovněž na toto album - každá kapela má mít jednu svou a jednu předělanou skladbu. Poté se vrací z ciziny Adam, ale když se má na podzim opět začít koncertovat, je tu další morová rána - Venca si na motorce láme kosti a je po živém hraní. V listopadu se konečně Avenger na internetu stěhuje pod svou doménu, www.avenger-cz.net a zároveň se na stránkách objevují úryvky několika skladeb v mp3. Pak už vše směřuje k prosincovému Satan Klaus Festu, kde kapela slaví patnáct let od založení speciálním koncertním setem. Slibované promítání starých záběrů z počátků kapely se sice nepodařilo technicky zrealizovat, přesto byl sáhodlouhý koncert velice zajímavý, se spoustou raritních skladeb a předělávek, které pánové hráli v začátcích. (Sestava na konci roku: Rámus - kytara, Honza - kytara, zpěv, Adam - basa, Venca – bicí, Jarda - tympány).

 

2007
Na začátku roku jsou na světě nová trika s výročním motivem. V březnu vychází v magazínu Pařát podrobná historie Avenger včetně recenzí všech nahrávek. V dubnu vychází u labelu Ravenheart The Golden Tribute To Master´s Hammer s dvěma songy Avenger. Prvním koncertem roku 2007 je tradiční dubnový Heaven In Fire Fest ve Volyni, na jaře následují další tři vystoupení, žel již bez baskytaristy Adama, který je kvůli změně zaměstnání časově zaneprázdněn. V červenci pak Adam řady Avenger definitvně opouští a zbývající trio hledá náhradu a zároveň chystá nové album – takže koncertní aktivity jdou k ledu. Až v listopadu hraje Avenger v Českých Budějovicích s Debustrolem a v prosinci potom v Praze a samozřejmě na „svém“ Satan Klaus Festu, který registruje rekordní návštěvu. Nahrávání nového alba FEAST OF ANGER, JOY OF DESPAIR vypuklo v září a až do konce roku se pracovalo na základní verzi nahrávky, která by měla sloužit jako promo pro vydavatelské firmy. Jsou připravována nová trika metodou strojního vyšívání a plánovány koncerty na rok 2008. (Sestava na konci roku: Rámus – kytara, zpěv, Honza - kytara, zpěv, Venca – bicí, Jarda - tympány).

 

2008

Na začátku roku doplňuje kapelu nový baskytarista Sinneral (jinak Panychida), tympánista Jarda se stává řádným členem kapely a finišují práce na novém albu. Na jaře se také začíná v nové sestavě hojně koncertovat, premiéru si Sinneral odbývá ve Strakonicích a poté následují letní festivaly v pořadí Into Cold Darkness, Eternal Hate Fest, AFOD, Basinfirefest, lehce exotický srbský monster Exit fest, Dunkelheit Fest a Cibulák Fest. Na podzim stojí za zmínku parádní plzeňský fest Phantoms of Pilsen, kde vystoupily norské kapely Helheim, Vulture Industries a Atrox a český metal reprezentovali AVENGER, Panychida, Beltaine, Trollech a další, a pak už se vše chystalo na tradiční prosincový Satan Klaus Fest. Nové album, ač nahrané a pojmenované, se do konce roku vydat nepodařilo. (Sestava na konci roku: Rámus – kytara, zpěv, Honza - kytara, zpěv, Venca – bicí, Sinneral – baskytara, Jarda - tympány).

 

2009

K chystanému albu je natočen videoklip k songu Radost z beznaděje, deska se domíchává a příliš se nekoncertuje. První koncert hraje Avenger až v dubnu na lokální akci v Horažďovicích. Poté jsou odtajněni vydavatelé Feast… - pro evropský trh je to srbský Grom Records, pro americký kontinent vyzkoušený Deathgasm Records. V červnu vychází rozhovor v magazínu Pařát a v červenci i CD u Deathgasm, o měsíc později i u Grom. V přípravě je vinylová verze prvních dvou demosnímků s hodně kontroverzním obalem od polské malířky Jowity Kaminske. V září se Avenger opět objevují v metalovém pořadu Madhouse a v říjnu se ve Volyni koná znesvěcení alba Feast…, po kterém z kapely odchází bubeník venca. Vychází i LP s demosnímky Minster of Madness – The Black Zone a začínají se objevovat recenze na Feast…; a světe div se, samá chvála… V obou tištěných magazínech – Pařát, Spark – končí album na skvělém 9. místě ze zhruba 50 nahrávek, na webzinech se hodnocení pohybuje v rozmezí 70 – 100 %, obsáhlý rozhovor pak vychází v Hardrockeru. Rok uzavírá Satan Klaus Fest, na kterém hrají Avenger po dlouhé době bez živého bubeníka, s bicími naklepanými Honzou a puštěnými z PC. (Sestava na konci roku: Rámus – kytara, zpěv, Honza - kytara, zpěv, bicí, Sinneral – baskytara, Jarda - tympány).

 

2010

V lednu je uzavřena dohoda s labelem Doomentia Records na vydání Feast… ve formátu LP, demosnímky Minster… a The Black Zone by měly vyjít na CD u Underground Rcs.- dodnes ale není jasné jestli to vůbec někdy vyjde.Byly zahájeny předprodukční práce na dalším albu "Of His Blood", které by mělo spatřit světlo světa do léta 2011. V dubnu probíhá Easter massacre Tour s May Result (Srbsko, Panychidou a Asgard; kvůli řadě problémů je ale několik štací zrušeno a celkově konči turné finanční ztrátou. Zkraje léta si Avenger zahráli na Basinfirefestu hned po samotných Venom na hlavním pódiu Na červenec přichystal Rámus jednodenní Metalfest Volyně, který se měl uskutečnit v letním areálu na koupališti, ale kvůli nepříznivému počasí byl přesunut do sálu Na Nové – přesto akce dopadla na výbornou. Avenger se představili s novou posilou za bicími, Čertem (Gride, Radiolokátor). V srpnu vyšlo tributní album Debustrol, na němž Avenger přehráli po svém legendární Příchod zla. V říjnu vychází luxusní vinyly Feast…, die hard verze navíc obsahuje SP. V listopadu se hraje na dvou menších festech a v prosinci na Satan Klausovi ve Volyni, kde se „křtí“ asfalty Feast… (Sestava na konci roku: Rámus – kytara, zpěv, Honza - kytara, zpěv, Čert - bicí, Sinneral – baskytara, Jarda - tympány).