Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Silent Avenger hardcore-metal / Velké Poříčí

„31.7. - Bystré / 1.8. - Jetřichov / 14.8. - Police“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

 • Silent Avenger - Vysrkám (cover Heebie Jeebies) 513 ×
 • Silent Avenger - Čachtická paní (album Ke hvězdám 2010) 996 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Baskytara, Doprovodný zpěv, Jódlování, Scream, Growl
Nástrojové obsazení: Zpěv, Doprovodný zpěv, Jódlování, Growl, Scream
Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Bicí, Bonga
Nástrojové obsazení: Kytara, Ukulele

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Tomáš Tomýk Balíček - baskytara, řev, management, webmaster

Lukáš Strakáč Straka - bicí nástroje

Marcel Berger - černá sólová kytara, ukulele

Petr Dasty Dostál - zpěv, vokály

Přemek Přéma Škop - bílá sólová kytara

 

Bio a historie

Současné složení kapely

 • Tomáš Tomýk Balíček - basa, řev, management, webmaster
 • Marcel Berger - černá sólová kytara
 • Petr Dasty Dostál - zpěv a vokály
 • Lukáš Strakáč Straka - bicí souprava
 • Přemek Přéma Škop - bílá sólová kytara

Historie

Od konce devadesátých let až do roku 2005 působila tato kapela jako Avenger, či Avenger-rock, hrající viceméně zábavy s převzatými metalovými skladbami smíchané několika vlastními skladbami.

Složení muzikantů Máca, Polda, Peteris, Panther vydrželo cca do poloviny roku 2005 a členové se postupně rozutekli do jiných skupin - Století Nudy, ESP - Polda, Tortharry - Máca a Panther.

Poslední zbylý Peteris vyvíjel snahu kapelu dát znovu dohromady a v roce 2006 vzniká nová sestava:

 • Peteris - sólová kytara,
 • Slay - zpěv,
 • Dasty - doprovodná kytara,
 • Tomýk - basa,
 • Pářa - bicí.

Plánovaná koncepce je otočena - hrát vlastní skladby a občas přidat cover, čehož se držíme.

5. července 2007 se na podiu s Nanovorem kapelu opouští zpěvák Slay. Jako záskok na post zpěváka přichází Vlčák z kapely Cugrunt, který nám vypomáhal půl roku. Po jeho odchodu neuspěšně hledáme zpěváka a když se nedaří, tak se nakonec mikrofonu chopí Dasty, což se později ukázalo jako ideální řešení.

Tvorba mírně stagnuje a koncem ledna 2009 se Peteris, poslední z původního Avengeru, rozhodl pověsit kytaru na hřebík a věnovat se paraglidingu a hlavně rodině.

Po 3 měsících klinické smrti se objevuje mladý a velmi šikovný kytarista Hanz, kapela znovu ožívá a necelé 2 měsíce opět vstupuje na pódia. Nároky kapely se nadále zvyšují a vzhledem k tomu, že je těžké zpívat a k tomu hrát plně druhou kytaru se začínáme poohlížet po další kytaře na post doprovodu k Hanzově sólovce.

Přichází Julliáni, který to ale po několika zkouškách přehodnotil, a dohodil nám jiného kytaristu - Ottu Calaveru, který zapadl velmi rychle avšak ne jako doprovod, ale jako druhý rovnocenný sólista, který později přinesl i klávesy a ukázal se jako schopný autor a přemýšlivý aranžer.

Půl roku po jeho příchodu vzniká myšlenka natočení CD, které zahajujeme 20.listopadu 2009 ve studiu Pulton ve Velkém Poříčí. Asi po třech týdnech nahrávání je náš první počin na světě. O finální mastering se postaral Ondra Martínek. Křest proběhl 13. února 2010 v Červeném Kosteleci v hospodě U Hobla a společně s námi na něm zahráli kapely ESP, Torharry & Czech Sepultura revival a Nanovor.

Po našem vystoupení na Czech death festu II. (11. června 2010) ukončuje svoje působení v kapele kytarista Hanz

Protože máme dojednané koncerty, které nejdou na poslední chvíli odřeknout, a také jsme si vědomi pravdivého rčení "sejde z očí, sejde z mysli", rychle se poohlížíme po novém kytaristovi. Nakonec padne volba na Marcela (ex Gummo), který se nebojí naskočit do rozjetého vlaku a již po třech zkouškách s námi absolvuje své první hraní na Radvanickém kolotoči (18. června 2010).

Přibližně v půlce srpna 2010 ukončil svoji činnost v kapele zpěvák Dasty.

S nadcházejícím podzimem proběhl konkurz na nového zpěváka a vyšel z něj úspěšně Lemy. Celá zima a jaro byly věnovány přípravě našeho druhého CD, které by mělo spatřit světlo světa v zimě letošního roku.

V druhé půli března roku 2012 opouští místo zpěváka a frontmana Lemy a na jeho místo se po téměř dvouleté odmlce vrací náš starý známy Dasty

V březnu 2013 došlo v kapele Silent Avenger k personálním změnám. Z postu budeníka odchází jeden ze zakládajících členů Pářa. A z postu kytary/kláves odchází Calavera

Rozhodli post druhé kytary již neobsazovat a na místo na škopkama jsme nejdříve zkoušeli našeho kamaráda a spoluhráče z dob minulých, jehož krycí název zní Šidilidi. Kvůli jeho pracovnímu vytížení to nedopadlo a tak naše oči padly na Strakáče. Podle něj by se daly kalibrovat metronomy a díky tomu se naše hudba mohla ubírat jiným směrem. Směrem, který nás všechny baví mnohem víc, směrem k HC.

Po nějakém čase se nám začalo stýskat po druhé kytaře a začali jsme přemýšlet, kdo by na to místo pasoval. Začali jsme lovit mladé talenty a v naší síti uvízla rybka vskutku nevídaná. Náš dlouholetý kamarád Přéma. Začlenil se opravdu rychle a po pár zkouškách s námi absolvoval svůj první koncert, kde doslova zářil.