ARVA - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

ARVA heavy-metal / Kouřim

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Král mozků
  • Pes
  • Otázky
  • Pojď ven
  • Žít dál
  • Od Tábora až k nám
  • Sám
  • Zmatek
  • Black Magic
  • Mám tě rád

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

ARVA  -    A-matérský R-ockový V-ýběr A-lkoholiků

Kouřim, okr Kolín

 

Martin KMOCH "Šáma" - zpěv

Zdeněk PETR - kyt

Jarda BARABÁŠ - kyt

Jarda CVACH "Wonid" - bass

Milan ŠEDINA - bicí

Bio a historie

Založeno květen 1985 ( do podzimu jako VAJGL )  / rozpad 2005

 

V původním složení Jarda Barabáš-s.kyt., Tomáš Nehasil-kyt,
Martin Kmoch-zpěv,bass, Milan Šedina-bicí.
V 1987 odchází M.Kmoch na ZVS ( základní voj. služba ), na basu ho nahrazuje Jarda Cvach (P.S., Tři čutory, Living puding) a T.Nehasila nahradí Honza Jukl (Plexis). A to je právě zlom kapely, kde Jukl s Cvachem původní hard nahradí čímsi na tehdejší dobu jako punkhardblackmetal. Jsou tam prvky od všeho trošku. Tehdy,když to kluci hráli,tak si to náramě užívali,ale lidem to nic moc neříkalo a někteří to nechápou dodnes.Na tu dobu to bylo dost nadčasové.Mělo to přijít tak možná o 10-15 let déle.
První demo 1988" Král mozků" je vlastně živák z Barči ( KD Barikádníků Praha ). Akce se jmenovala Polabský rock a vystoupili na něm kolínský Klakson, přeloučský Polymetal.  Z vojny si odskočil zazpívat s Arvou M.Kmoch skladby "Otázky" a "Pojdˇven". Na vojně zpíval popinu a kluci hráli úplně jinak, takže hlas do toho vůbec nešel .Bylo a je to příšerný i po těch letech. Takže v tom 1988 už ARVU tvoří vlastně jen tři kluci:
Jarda Cvach - bass,zpěv, Honza Jukl - Kytara, Milan Šedina - bicí.
Hrálo se tak do podzimu 1988 a pak i ten zbytek nastoupil na ZVS.
 
Znovu se dává ARVA dohromady v roce 1990, kdy Honzu Jukla (zpět do Plexis) nahradí Zdeněk Petr (ex Tři sestry) a to je definitivní složení ARVY.
Stanislav Spilka a Martin Nohava byli jen na focení rockového kalendáře, protože jsme se nějak rafli.  Nikdy s Arvou nehráli.
V 1992 nahráváme další demo "Hra osudu".
Citace M.Kmocha: Tak nějak pořád hrajeme to samé na zábavách,parketech,akcích, ale nic dalšího už netvoří. Jen se hraje a chlastá. Žádné zkoušky,žádné nápady, jen to,že se zase v pátek a sobotu  zboříme a zhulíme. Já sem z toho nic moc neměl,protože sem kluky po kšeftech rozvážel domů.Nicméně jsem ten konec
s čistou hlavou viděl daleko dřív,než oni.
Arva hrála aktivně do roku 1998. Pak už jen příležitostně 8x do roka,aby se neřeklo do 
roku 2003. Zdeněk Petr hraje se skupinou Tři sestry  a Jarda Cvach ve svých kapelkách.
V roce 2003 na popud  M.Kmocha, že by to přeci jen chtělo něco na památku z hraní na stará kolena, nějakou studiovku ,ne jen demáče, vzniká v listopadu ve studiu Martina Borůvky v Praze poslední album "ARVA Best Off" s nákladem pouhých 300 ks, CD pokřtěno na koncertu v Konojedech. CD je v průběhu roku na posledních zábavách ARVY rozprodáno.