Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Aorta hardcore-punk / Brandýs nad Labem-Stará Boleslav

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Ve spechu 1 706 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Baskytara, Scream

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

SLOŽENÍ KAPELY:

Recyklátor – Zpěv
Filípek – Bicí
Honzik a.k.a. Jahodář – Kytara, skřekot
Fossil – Basa, řev

Bio a historie

Píše se rok 2007, nadějná kapela RECYKLACE se rozpadá po pěti letech svého působení. Členové kapely se začínají věnovat jiným aktivitám, a tak nezbývá čas ani síla na rozvíjení kapely. Oficiální ukončení činnosti padlo při závěrečném vystoupení o tři roky později. To proběhlo spolu s kapelou D.N.K. a HUDEBNÍ VÝCHOVOU. Kluci se důstojně rozloučili a udělali silnou čáru za jednou životní/hudební etapou.

Hned po rozpadu D.N.K. a RECYKLACE, bylo jasné že někteří členové budou chtít pokračovat dál. Netrvalo dlouho a začali se tvořit nové hudební formace. Recyklátor (Recyklace) se schoval za bicí u punkových P.M.H., kde hraje doposud. Filípek (D.N.K.) si zachoval post bubeníka v nově vzniklé kapele, která kromě jednoho vyjmečného vystoupení zůstala u hraní ve zkušebně. Název kapely nebyl nikdy uveřejněn.

V podobném časovém sledu, jako to bylo u prvně zmiňovaných kapel, se rozpadá Fossilova kapela A.S.S. Její členové formují nové uskupení s názvem COLYMBOSATHON ECPLECTICOS, kde znovu působí Fossil. Ten svůj post nemění a zůstává u bicí soupravy.

I přesto, že se Recyklátor věnuje aktivně P.M.H., cítí potřebu vyjádřit své myšlenky a pocity. Role textaře ho neopustila a v náhodných životních situacích píše nové skladby, nebo upravuje ty, které nevyužil v Recyklaci. První texty i s melodiemi jsou na světě. Není však nikdo s kým by se o ně podělil.

Uběhli tři roky a místní scéna díky Klubu-K ožívá. Lépe řečeno, jede na plný obrátky. Obrovská chuť a hlad všech, kteří měli konečně prostor se vyjádřit, měla za následek i první náznaky nově vznikající kapely.

Když se dal Recyklátor s Fossilem do řeči, zjistili, že by rádi hráli podobný styl hudby, ne-li pak stejný. Své nápady zkusili ve zkušebně a zdálo se, že by to nemuselo být špatný. Ale Recyklátor nechtěl propadnout dalšímu „bezvýznamnému projektu“ a čekal, jestli nadšení neopadne. Neopadlo! Obrovské Fossilovo nasazení, vedlo ke koupi basové kytary a následně basového aparátu. To byl odvážný ale zároveň dostačující důkaz toho, že snaha a čas vložený do nové kapely bude stát za to.

Nejprve hrál na bicí Recyklátor, ale sami s Fossilem toho moc nenazkoušeli. Proto zkusili kytaristu Honzika, který měl chuť hrát, v žádné kapele nikdy nehrál a neměl „zkažený sluch“.

Zkoušelo se ve tříčlenném složení. Zpočátku roli bubeníka zastával Recyklátor. Po zkoušení s různými bubeníky sáhli kluci na ověřené Eso – Filípka (D.N.K.), který bezkonkurenčně vyhrál neoficiální konkurz bubeníků. Přesto hlavním  důvodem je fakt, že Filípek patří mezi nejlepší kamarády a do kapely prostě patří!

Tímto vznikla AORTA!
Kruh kapely se prozatím uzavřel, ale nikde není psáno, že to tak musí zůstat…