Anyway - O kapele | Bandzone.cz

Anyway garage-punk / Mělník

Sledovat

Bandzone.cz Tip týdne

16. října 2006
Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Anyway - Bad Patient - z nové desky!
  Nezařazeno
 • Anyway - World is burning- z nové desky!
  Nezařazeno
 • Anyway - More (Burden )
  Nezařazeno
 • Anyway - A Man Who Stands (Dead End)
  Nezařazeno
 • Anyway - Mad In The Rain (Burden)
  Nezařazeno
 • Anyway - Jockey (Burden)
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Garážový sound kapely ANYWAY je ovlivněný punkem a noise rockem, okořeněný špetkou klasického rock'n'rollu, country a blues.

Na svém kontě mají kromě jiného dvě alba na renomovaných labelech Silver Rocket a Day After.

Objeli kus Evropy včetně Anglie. Ukázali se na podiu s takovými veličinami jako jsou Mudhoney,The Bronx, MC Rut, NoMeansNo, Samiam, The World/Inferno Friendship Society, RX Bandits, Atom and His Package, Burning Airlines, The Epoxies, Spermbirds nebo Victims Family.

Bio a historie

Počátky pražsko-mělnické formace sahají do léta roku 1996, kdy spolu začali hrát Bohumil Krejza (zpěv a harmonika), Robert Taschner (bicí), Dan Vinař (kytara) a Petr Sládek (basa). Koncem roku 1999 mikrofon přebral bývalý frontman Clean Slate Jiří Nedvídek se svým charakteristickým ječákem. Po singlu vydaném vlastním nákladem, 7" splitku s L'Point (obě 2000) a účasti na kompilaci My Time Is Over (2001), kam přispěli svou frenetickou World's A Stage, Anyway vydali dlouhohrající debut Golf Club (2002). V suverénní produkci Ondřeje Ježka na něm Anyway konečně ve velkém zachytili svůj vysokooktanový mix hard coru, punku a obyčejného špinavého rock'n'rollu, opepřený zášlehy foukací harmoniky: pochvalná srovnání s Mudhoney, Fugazi, Dead Kennedys nebo zmíněnými Hüsker Dü byla nevyhnutelná. Song How z téhle desky se objevil ve filmu Smradi režiséra Zdeňka Tyce (2003). Vedle toho Anyway neúnavně koncertují, přičemž kromě České republiky projeli i velkou část Evropy včetně Velké Británie a hráli například s NoMeansNo, Sunshine, The World/Inferno Friendship Society, Atom and His Package, Burning Airlines, The Epoxies nebo Victims Family. Jejich intenzivní živé sety znějí, jako když vypruzené hyperaktivní dítě s móresy Elvise Presleyho dostane do rukou kladivo a hřebíky. V poslední době Anyway přispěli coverem Nation Of Ulysses na Dischord Records Tribute kompilaci u norimberských Millipede Records (2005), v létě se chystají nahrát další velkou desku opět s Ondřejem Ježkem. Do té doby je zkuste chytit naživo: jestli jednou chcete mít o čem vyprávět vnoučatům, tohle je vaše šance..kompletní diskografie:.alba:

Dead End - Silver Rocket / More Noise Less Music, 2006

Golf Club - Day After Records, 2002

sedmipalcové singly:

Mama/Space Game 7" - Anyway Recordings, 2000

Split 7" s L'Point - Silver Rocket Records, 2000

kompilace:

Tribute To Dischord Records - Millipede Records, 2005

Move Your Ass DVD video-zine vol.1, MYA 2004

Boardel/Report kompilace, 2003

Z-Z-Z The World kompilace - ZZZ Records, 2003

Svoboda zvířat Benefit V/A - Misanthrope Records, 2003

Zwei Kessel Buntes - Noiseworks Records, 2002

My Time Is Over - Samuel Records, 2001