Anna D. - O kapele | Bandzone.cz

Anna D. progressive-folk / Málkov

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Tlak
  ANNA DE
 • Dotkni se
  ANNA DE
 • Nevyspalá (2012)
  Nezařazeno
 • Bassblues
  ANNA DE
 • Bílý vrány (2012)
  Nezařazeno
 • Pojď
  ANNA DE
 • To be addicted
  ANNA DE
 • Zastávka U Naděje (2012)
  Nezařazeno
 • Pro maminku
  ANNA DE
 • Ráno moudřejší večera (2012)
  Nezařazeno
 • Úhel pohledu (2012)
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Anna Olejníková, basistka jabloneckých Berušek a zpěvačka libereckého Disneybandu, tentokrát se svými vlastními písněmi; naživo nejčastěji ve triu s Petrem Olejníkem a Janem Drábkem.


Anna Olejníková (zpěv, cajon, perkuse, kytara)
Jan Drábek (kytara, zpěv, perkuse)
Petr Olejník (baskytara)

Bio a historie

Anna Olejníková (za svobodna Drábková) je multiinstrumentalistka, písničkářka a zpěvačka, která se na českých pódiích pohybuje už od roku 2002. Se svou písňovou tvorbou vystupuje pod pseudonymem Anna de.

Společně se svým bratrem Janem Drábkem (baskytara, zpěv) jako sourozenecká autorská dvojice Duo D od malička získávají mnoho ocenění v nejrůznějších dětských soutěžích (Brána, Folkový Kvítek, Jizerská Sova, Jizerská Nota, Lomnické hudební jaro...). Ve spolupráci s bratrem pokračuje Anna i dále jako zpěvačka a kytaristka kapely Kapitola 22, která hraje opět její písničky. S touto kapelou jsou na soutěžích (Porta, Stárplej...) hojně oceňováni, zvlášť za texty písní. V roce 2012 začíná Anna hrát repertoár, který psala pro Kapitolu 22, sama (jako Anna D.). Tvoří nové skladby a začíná spolupracovat s Petrem Olejníkem, který ji doprovází na baskytaru. K nim se brzy připojuje Jan Drábek, který se tentokrát ujímá postu kytaristy. Při tvorbě nového repertoáru Anna spolupracuje s Petrem Olejníkem a Dennisem Plundrem, s nimiž v roce 2014 natáčí desku Anna De.

Od roku 2009 vystupuje po České republice i v zahraničí s dívčí jabloneckou hudební skupinou Ladybirds (dříve Berušky), kam nastupuje původně jako kontrabasistka a zpěvačka. V současné době v kapele hraje na akustickou baskytaru, stomp box a zpívá společně s Alenou Schernstein (zpěv, kytara) a Zuzanou Šírovou (zpěv, housle, rytmika).

Od roku 2012 Anna působí jako zpěvačka v liberecké kapele DDB (dříve Disneyband). V roce 2017 natáčí s Martinem Kadlecem (kytara, zpěv) a Markem Štulírem (baskytara) nové album Zprávy z jiné reality.

V roce 2013 spoluzakládá kapelu Ž.Z. (Mr. Big tribute pub band) a ujímá se postu zpěvačky.

V minulosti spolupracovala i s uskupeními Corpus Delicti (kde hrála na klavír, příčnou flétnu, violoncello, akordeon... a zpívala doprovodné vokály), Ztraceni v překladu, s nimiž hostovala jako violoncellistka, s kapelou Apple Spice a s písničkářem Janíkem Večeřou, kterého podporovala především instrumentálně.

Vyzkoušela si i skládání a natáčení filmové hudby a hudby a písní k divadelním představením.

Anna je absolventkou pražské Akademie múzických umění, kde studovala na Divadelní fakultě obor Herectví se zaměřením na autorskou tvorbu a pedagogiku. Mezi její nejúspěšnější divadelní počiny patří autorská představení „Dýchej, žij a tanči“ (autor, hlavní role), „Dohráno, Cyrano!“ (hlavní role) a „V půlnoční hodinu“ (spoluautor hudby, vedlejší role).

Souběžně s DAMU studovala nejprve tanec na Konzervatoři Duncan centre a poté hru na příčnou flétnu na Konzervatoři Jaroslava Ježka, kde v roce 2017 úspěšně odmaturovala.

Od roku 2015 Anna vedle aktivní hudební činnosti a koncertování vyučuje hru na klavír, kytaru, baskytaru, příčnou flétnu a zpěv.