Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Alvaréz Peréz gothic-electronica / Brno

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Ztracená 2018 15 × Stáhnout MP3 zdarma
  • Když spím...2016 707 ×
  • MEDEA -2016 567 ×
  • Ornamenty světel- Království (2013) 47 ×
  • Orfea- Království (2013) 279 ×
  • Forbidden Path- Unmasked (2008) 1 275 × Stáhnout MP3 zdarma
  • The Last Time- Unmasked (2008) 61 ×
  • Trojice- Unmasked (2008) 55 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Zpěv, Kytara
Nástrojové obsazení: Baskytara
Nástrojové obsazení: Kytara, Syntezátor / Sampler

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

 Alvarez Perez
od svého vzniku v roce 1993 si jde kapela svou vlastní cestou ,ať už je to osobitý zpěv Ellen Alvarez,
specifický zvuk a přístup k hudbě či poetické místy až surealistické texty ,kterými dávají Alvarez Perez
jasně najevo propojení jejich hudby a světa knih,příběhů a básní.Hudba je tedy jakýsi nosný prvek pro
sdělení k jehož pochopení potřebujete jediné-vaši fantazii.

 Ellen Alvarez-zpěv,basa                                                                                                                          Yyen Perez-kytara,klavesy,hudba,texty

 

 

Bio a historie

   1993
   Skupina Alvaréz Peréz vznikla v roce 1993 v sestavě: Ellen  - zpěv/kytara, Yyen - basová kytara, Martin K. - kytara. Rytmiku udával automatický bubeník. V této sestavě vzniklo v roce 1994 dvoupísňové demo. Éterický dívčí vokál, hlukové kytarové stěny, hypnotické bicí… takto popisují začátky hudební publicisté. Píseň "Velryby" boduje v "Demoparádě", soutěži začínajících kapel v tehdejším brněnském rádiu Hády. V této době skupina vystupuje po klubech a na undergroundových festivalech.


1995
 Ve stejné sestavě vznikl v roce 1995 dvanáctipísnový eponymní demosnímek.
   Velice mystická a temná nahrávka, na které se objevuje mimo jiné i první verze kultovní písně "Lavondyss", napsané podle stejnojmenné knihy anglického spisovatele temné fantasy Roberta Holdstocka. Hudebními kritiky je tento snímek přijat velice kladně. V této době se také poprvé objevuje označení gothic rock pro hudbu Alvaréz Peréz.  Jedno z vystoupení zaznamenává televizní stanice Cabelplus.
 
1997
 V roce 1997 natáčí skupina singl "Melancholie". Zde se opět pojí prvky gotiky a kytarového rocku.
 
1998
  Začátkem roku 1998 přichází do kapely   bubeník Libor "Sinclair" Kornia. To mění tvář i zvuk A.P. Tato skutečnost působí rozepře mezi členy a jeden ze zakládajících, kytarista Martin K. z kapely odchází. Nahrazuje ho tehdy ještě sedmnáctiletý Martin Křivý. S tímto mladým talentovaným kytaristou se začíná připravovat materiál na novou nahrávku. Kapela zkouší experimentovat s klávesovým zvukem. V tomto roce se kapela zúčastnila rockové soutěže Rock Fest Dobříš, odkud si zpěvačka odvezla ocenění za nejlepší pěvecký výkon

1999
  Vzniká debutové album "Mare Ingenii", jenž vydává "Uroboros Records". Spoluproducentem této nahrávky je tehdy ještě neznámý Dušan Neuwerth a kmotřičkou spisovatelka vampýrských románů Jenny Nowak. Toto album provází výborné recenze v hudebních časopisech u nás i v zahraničí (německý Totem, belgický The Original Sin). V této době také natáčí Česká televize pro svůj kulturní magazín "Salón moravskoslezský" rozhovor s kapelou a videoklip, jenž je několikrát odvysílán na ČT2.

2000
  Na jaře roku 2000 Martin Křivý "věší kytaru na hřebík" a odchází. Zanedlouho poté opouští kapelu i bubeník. Tato krutá rána se zacelila příchodem výborného klávesisty Michala Závěrky a bubeníka "Titána"  Po nekonečném hledání vhodného kytaristy se kytary ujímá Jan Cupák a basu předává zpěvačce Ellen. Nová krev přinesla s sebou energii a nové nápady, a tak v krátké době v roce 2001 vznikl nový materiál a kapela natáčí (vlastním nákladem) nové CD "Milovat je umírat". Toto album bylo u českých kritiků přijato velice rozporuplně…

  2001
 Kapela začíná dávat o sobě vědět častěji i v zahraničí, skladby Ledová královna, Lesnění a Medusa jsou hrány v gotickém Californském rádiu a ve specializovaných gotických pořadech ve Španělsku a na Kanárských ostrovech. Na konci tohoto roku odjíždí Michal Závěrka studovat do Anglie a jeho místo zaujímá "Pollo 04". Tento klávesista hrál před vstupem do A.P. ve výhradně elektronických projektech a to se odráží na novém zvuku kapely. Navíc jako stálý host při vystoupeních dobarvuje zpěv Ellen vokalistka Hana Vyšovanová.

2002
Na jaře roku 2002 vystupují A.P. společně s belgickými The Breath of Life. Kapela koncertuje v zahraničí, Švýcarsko, Německo. Nejdále hrají na gotickém festivalu v Barceloně. Tento rok je pro A.P. velice příznivý, vystupují na Festivalu Fantazie EUROCON v Chotěboři, kde se setkávají osobně s panem spisovatelem Robertem Holdstockem, jehož knihy byly vždy velkou inspirací, a rozšířily řady svých fanoušků o čtenáře sci-fi, hororu a fantasy.

 2003
 Rok 2003 začíná slibně. V soutěži německého časopisu Sonic Seducer "Battle of the bands" se se skladbou "Vtělení" umístili na mystickém sedmém místě z padesáti již vybraných evropských kapel. Na jaře kapela vyjíždí na týdenní turné po Německu (Berlin, Leipzig, Chemnitz, Neukirch, Greifswald). V létě pak Alvaréz Peréz uzavřeni v chladu a přítmí sklepního studia v Bílých Karpatech, nahrávají nové oficiální album, jehož název je "Thanatophobia", a které vychází v říjnu roku 2003 u knižního nakladatelství "NETOPEJR" spolu se sbírkou hororových povídek.
 
2004
Kapela natáčí v únoru na Pálavě svůj první videoklip k písni "Flowers of the Night". Režisérem je David Spáčil z brněnského cabinetart.org. V listopadu se tento klip vysílá na TV Óčko spolu s krátkým rozhovorem a je zařazen do soutěže Anděl 2004. Koncertování je na nejaký čas přerušeno.

2006
 Na sklonku roku se kapela vrací na pódia, ale již bez bubeníka Titána, který kapelu během pauzy opustil. Jelikož za něj kapela nenalézá adekvátní náhradu, rozhodla se vrátit zpět k programovaným bicím, jako ve svých počátcích. Úvodní koncert si odbyla na akci "Prague in dark" v pražském MATRIXU, kde měla možnost se mimo jiné osobně setkat s legendarní kapelou Clan Of Xymox.

2008
  CD "Unmasked". Kmotrem alba je Andre Alabaster z německé kapely Expretus. Vystoupení na festivalech Wave Gotik Treffen v Lipsku, Idependent Fest ve Waršavě a Night Side v Praze. Celý podzim koncertují A.P. nejen po českých klubech, ale i na Slovensku a v Německu. Na těchto podzimních koncertech hostuje kytarista "Bigger" z kapely Amortez, což se odráží v daleko tvrdších a energičtějších vystoupeních. Na konci roku se A.P. můžou pochlubit i novým animovaným videoklipem k písni "Svědomí Města" z aktuálního CD.

2010
Vystoupení na festivalu Castle Party v polském Bolkowě
  Ellen a Yyan zakladají vedlejší projekt LateXjesuS

2011
Kapela pracuje na novém albu,přesto si nachází čas i na koncerty.Na podzim přihází do kapely nová klávesistka Alex
  

2012
 Natočení klipů k písním Orfea a Mechanické sny

2013

 Kapela sláví 20let a  k tomuto výročí výdáva hudební komix Království  a na začátku roku v rámci  vyročních turné  odehraje koncert na Festivalu Dark Valencia  ve Valencii