Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Alchemy progressive-rock / Krnov

„pracujeme na novém cd !“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

 • Maluju čerty na zdi (CD Fantasy) 198 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Fantasy (CD Fantasy) 119 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Sedm let 1 326 ×
 • Podzimní 808 ×
 • La Danza Macabre (CD Another Face) 1 546 ×
 • Cherub (CD Wailing Garden) 1 684 ×
 • Into A Dream (CD Another Face) 1 141 ×
 • Difficult System (CD Another Face) 953 ×
 • Black Roses (CD Another Face) 1 106 ×
 • Called into being decadent 1 853 ×
 • Dybuk 1 285 ×
 • Wailing garden 1 094 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv
Nástrojové obsazení: Violoncello

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

 

Mafy (kytara, zpěv)                                             Ninkwen (zpěv)

Dave (bicí)                                                            Honza (kytara, zvuk)

Vlasta (violoncello)                                               Fly (baskytara)

Bio

Kapela Alchemy hraje progressive-rock od roku 2001. Duchovním otcem hudby je krnovský kytarista a zpěvák Mafy (Discordant, ex Limits of Nescient). Do roku 2008 se Alchemy věnovali jenom instrumentálkám ve složení dvě kytary, baskytara, bicí a violoncello. Poté rozšířila řady zpěvačka Ninkwen. Na novém CD, chystaném na rok 2012, bude zpívat také kytarista Mafy. Hudba Alchemy má mnoho tváří - od zamyšlených, melancholických hudebních ploch až po dříve metalové, dnes spíš rockové songy. Kapela má díky svému složení a aranžím svůj charakteristický zvuk, který v českých hudebních vodách příliš často neuslyšíte.

Odkazy

  Hard Music Base České kapely.cz - Nabízej a nakupuj českou hudbu

 

Diskografie & Merchandise

 !!! NEW !!! PLACKY s tématem Another FACE

Od září 2010 dostupné na všech koncertech.
Jako dárek zasíláme s CD, objednanými po internetu. Za realizaci placek mohou mj. NABZÍDKY serveru Bandzone.cz, bez kterého by české kapely měly život mnohem složitější;)

 

 

Naše CD si můžete koupit na koncertech, případně objednat mailem.

 ANOTHER FACE (2009)

Tracks:
Black Roses, Into a Dream, La Danza Macabre, Green Fairy, Difficult System

Nahráno ve studiu UnART Slavičín.

 

WAILING GARDEN (2006)

Tracks:
Called into being decadent, Dybbuk, Wailing Garden, Cherub

Nahráno ve studiu UnART Slavičín.

 

ALCHEMY (2004)

Tracks:
Carpe Diem, Amadeo, Vesna, Fly's, Last of the Amazons, Chardage

Nahráno ve studiu Půda Jeseník.

Bio a historie

Historie

Po rozpadu deathgrindového seskupení Limits of Nescient na konci roku 2001 se Mafy (kytara) a Fly (baskytara) pouštějí do rozpracovaných témat, které nezapadaly do stylu LON. S Vlastou (violončelo) se začínají utvářet první skladby. Po pár pokusech s jinými muzikanty přichází v létě 2002 Marcel (kytara) a z dosavadního projektu vzniká pevná sestava. Od počátků se tvorba ubírá instrumentálním směrem art či progresivního rocku.

Od léta 2003 - s v pořadí již druhým bubeníkem - kapela začíná vystupovat pod názvem Alchemy (pro inspiraci jsme si zašli k Y. Malmsteenovi)

Na jaře 2004 získává Alchemy zkušenosti při studiové nahrávce. Výsledným počinem je stejnojmenné, šestiskladbové CD.

Svou tvorbu se Alchemy snaží prezentovat nejen koncerty a nahrávkami, ale také účastí na soutěžích. Zásadním problémem se kterým se kapela po celou dobu své existence potýká, jsou odchody členů a hledání nových muzikantů. Nekompletní sestava neschopná veřejné produkce často na dlouhou dobu uzavírá Alchemy do zkušebny, díky čemuž prochází kapela mnohokrát ponorkou.

V lednu 2007 začínají Alchemy natáčet nový materiál ve studiu UnArt ve Slavičíně. Ve spolupráci s mistrem zvukařem F. Šebákem je natočen materiál, ke kterému je ještě v dubnu dotáčeno úvodní slovo ke každé skladbě. Takže na nahrávce jsme měli také hosta R. (RA) Kostovského který nám prology namluvil. V červnu 07 spatřuje světlo světa druhé dítko Alchemy se čtyřmi skladbami nazvané Wailing Garden.

První polovina roku 2008 je plná zásadních změn. Jsou připravovány skladby pro zpěv. Odchází jeden ze zakládajících členů kapely, bubeník věnuje čas své nové kapele. K Alchemy (Mafy, Fly, Vlasta) se postupně přidávají Honza (kytara) a Dave (bicí), kteří do kapely přináší i svou tvorbu.

Koncert v dubnu 2008, na kterém si střihnou duet hosté Haneke a Pavel je předzvěstí dalšího vývoje kapely. V té době již s kapelou začíná zkoušet Ninkwen (zpěv). Alchemy se věnují jak čistě instrumentální tvorbě, tak i skladbám s vokálem.

V dubnu 2011 byli Alchemy Městem Krnovem oceněni za Významný kulturní počin v roce 2011, viz foto.


 

History (EN)

The origins of the band dates back to 2001 when first compositions, which are still in Alchemy's repertoire, were written. Since 2003 is the band on musical scene under the name Alchemy. Genre of Alchemy's music was instrumental art or progressive rock. In 2004 relased Alchemy first six track studio record called Alchemy. In summer 2004 saw the light of day second CD Alchemy with four songs called Wailing Garden. Melancholicly dark guitar parts, underlined by stringend violoncello melodies, are on this record even more expressive. Alchemy presents itself not only on concerts, but also in competitions and other cultural actions. On the beginning of 2008 started Alchemy thinking about singing. Since then is the music not only instrumental, but also vocal-instrumental. In spring 2009 was self-released third demo record called Another Face. From filmed studio sessions was created also a video for song La Danza Macabre.

 

Historie (PL)

Początki grupy sięgają kooca roku, kiedy powstały pierwsze kompozycje, które są w repertuarze do dziś. Pod nazwą Alchemy grupa ta istnieje od 2003 roku. Gatunkowo twórczośd idzie w kierunku rock artu instrumentalnego, lub roku progresywnego. W 2004 r. Alchemy wydawają tutułową płytę, która składa się z szesciu instrumentalnych kompozycji. Latem 2007 r. ujrze światło dzienne druga płyta Alchemy zawierająca cztery kompozycje, CD zostało zatytułowane Wailing Garden. Melancholiczno ciemne partie gitarowe podkreślone pilnymi melodiami wiolonczelo w nagraniu tym są bardziej wzraziste. Grupa nie tylko prezentuje się na koncertach, ale także występuje w konkursach i innych wydarzeniach kulturalnych i nagraniach. Na początkju 2008 r. Alchemy rozpoczynają eksperymentowad ze śpiewem i następnie przechodzą na czysto instrumentalną twórczośd i na utwory wokalne. Na wiosnę 2009 r. wydają po kosztach własnych płytę demo pt: Another Face. Do piosenki La Danza Macabre z nagrzwania tej płyty jest także edytowany teledysk.