Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Aculeos hardcore-punk / Praha

„SHARP Oi!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

 • Rise Up For Rojava 157 ×
 • Pérák (Stay rebel, stay sharp, 2017) 788 ×
 • Děti ulice (Stay rebel, stay sharp, 2017) 988 ×
 • Skins & Punks (Stay rebel, stay sharp, 2017) 819 ×
 • Oběti- Stay Rebel, Stay Sharp (2017) 1 748 ×
 • Proti proudu- Stay Rebel, Stay Sharp (2017) 1 440 ×
 • Work together - The Oppressed cover (Stay rebel, stay sharp, 201 434 ×
 • Polizia Merda feat. Eugenio /Bull Brigade/ (Stay Rebel, Stay Sha 523 ×
 • Obsaď a žij (Stay rebel, stay sharp, 2017) 557 ×
 • Boj o život- Stay Rebel, Stay Sharp (2017) 1 247 ×
 • Otevři oči (Stay rebel, stay sharp, 2017) 338 ×
 • Destroy all borders (Stay rebel, stay sharp 2017) 521 ×
 • Dobýváme svět - The Protest cover (Stay rebel, stay sharp, 2017) 274 ×
 • Zabíjačka- Fuck and Kill vol. I (2015) 1 275 ×
 • Obsaď a žij- Fuck and Kill vol. I (2015) 1 028 ×
 • Aculeos- Fuck and Kill vol. I (2015) 939 ×
 • Punks and Skins- Fuck and Kill vol. I (2015) 984 ×
 • Work Together (LIVE) 727 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Historie kapely Aculeos sahá do roku 2013, kdy se parta kámošů scházela v pražském klubu Úl. V té době se pozdější zakladatelé kapely intenzivně bavili o tom, že by bylo fajn vzít nástroje do rukou i z toho důvodu, že tu z jejich pohledu nebylo úplně mnoho antirasisticky laděných skinheadských kapel. Realita byla v té době taková, že když se pořádal koncert nějaké zahraniční kapely, jako český support se v podstatě točily pouze dvě formace (konkrétně Crossczech a Muerti).
Protože jsme rádi měnili místa konání našich organizačních schůzek, tak rozhodnutí, že ke stávajícím dvěma členům přibereme třetího (Donalda), padlo v Michelské pivnici. Zároveň jsme vymysleli sofistikovaný název kapely „Střihouni“ podle článku „Holohlavci, to jsou pane chlapci“ v časopisu 100plus1, který vyšel v roce 1985.
Fakt, že máme rádi výzvy, se prokázal prakticky záhy. Donalda, který jediný opravdu uměl hrát na nějaký nástroj, a to na kytaru, jsme prozíravě hodili za bicí. David, který uměl vcelku hovno, si vzal kytaru a Martin si vzal basu, na které se v té době začínal učit hrát.
První zkoušky probíhali ve sdílených zkušebnách na Žižkově. Hudebně to bylo celkem utrpení, ale zase byla sranda. Hráli jsme v té době pořád dokola čtyři akordy, které jako jediné David zvládal, a protože ty hmaty na pražci tvořili jakýsi čtverec, říkali jsme tomu songu prostě čtverec.
 
Záhy se zrodila myšlenka, že vymyslíme nějaký rozumnější název. Nenapadal nás žádný český název a angličtina nám nepřipadala zrovna lákavá. V té době jsme chodili do Úlu, který sídlil ve včelařském domě, navíc David v té době začínal koketovat se včelařením, a tak jsme chtěli název, který by tenhle romantický obor nějak evokoval. Padaly různé návrhy. Nakročeno jsme měli dokonce k názvu Varroa Destructor, ale po uvážení, že není dobrý se jmenovat po parazitovi, který likviduje námi milované včely, jsme od tohoto názvu upustili. Nakonec přišel Martin s nápadem na latinské slovo Aculeos, což znamená žihadla.
 
S názvem přišla i touha po tvorbě. David s Martinem se proto rozhodli pro výjezdní zasedání, které nasměrovali do legendární hospody U Tiskárny. Tam dali hlavy dohromady a po pár desetistupňových pivech se na několika pivolístcích zrodily první dva autorské texty. Aculeos, který měl evokovat náš život v Úlu a Zabijačka. U té byla tvorba obzvlášť zábavná, protože se házely do pléna různé nápady, jak originálním způsobem mučit člověka.
Po pár měsících bezradných zkoušek se Martin s Davidem přiopili s kuřetem v legendárním klubu 007 na Strahově a jen tak mimochodem mu nabídli možnost hraní v kapele. Kuře se chytil a stal se z něj druhý kytarista. Tou dobou už hudebníci pochopili, že to chce bubeníka, který to umí a že Donald, který umí na kytaru, by si jí měl vzít do ruky. Kapela proto vyhodila inzerát, že shání člověka za bubny. Tím začalo nekonečné martýrium ostud, nasranosti a změn.
Historicky první koncert kapely Aculeos proběhl v klubu Café Na půl cesty 26. 10. 2013 spolu s kámošema z Punto D‘Onore. Za bubnama jsme tehdy měli Tondu, který se uvolil, že to s námi dá. Páč přestože jsme si vymysleli koncert, neměli jsme bubeníka. Na poprvé to ještě nebyla úplná šílenost, tedy ne taková, jako na dalších koncertech té doby. Na druhé akci, která byla 11. 1. 2014 v klubu Pilot s kapelami jako Lion’s Law či Hard Times, už jsme měli bicáka, kterého jsme našli na inzerát. Dejva. Dejv byl poměrně vtipný člen. Měl rád metal, hrát tak nějak uměl, i když rytmus ho moc nezajímal, ale měl menší nešvar. Občas prostě zmizel. Když se měsíc neukázal na zkoušce a pak se nás jen tak mimochodem zeptal, proč nejsou zkoušky, bylo to vlastně vtipný. Když ale nedorazil na koncert, který se konal v klubu Dr. Voják, a až půl hodiny před hraním jsme se mu dovolali, aby nám oznámil, že si den před tím zlomil ruku, byla to už trochu bída. Nicméně z toho vznikl jeden z nejlegendárnějších koncertů kapely Aculeos, na který dodnes všichni zúčastnění vzpomínají. Za bicí si sedl Donald, kterej se úplně nechytal, kytaru měl na starosti Kuře, kterej byl ale taky lehce mimo, a tak po jednom totálně dokurveným songu jsme se rozhodli, že to pojmeme lehce divadelně. Hráli jsme nazí, přičemž David sedl i za piáno, abychom doplnili zvuk o další skvěle znějící nástroj. Koncert, na kterém jsme vlastně nedokázali zahrát ani jednu píseň, skončil naprostým sukcesem.
Po Dejvovi se vystřídalo ještě pár bubeníků. Někteří po první zkoušce s námi raději utekli, jako například Filda z Existence Nové Doby, jiných jsme se raději zbavili my.
Jeden z nejdéle hrajících bubeníků byl Cyril. S ním se sestava na delší dobu ustálila a v tomhle personálním složení vyprodukovala kapela první čtyři nahrávky, které byly součástí splitka Fuck and Kill vol.I s plzeňskou crust/punk kapelou Demoralizer.
Na Cyrilovi ale bylo postupně víc a víc vidět, že ho Aculeos zas tak moc netankují. Zkoušky zevlil, nic nového nepřinášel a na koncertech měl zálibu ukončovat songy v půlce. Následovalo tedy další pátrání po někom, kdo se nebojí vzít do rukou paličky. Tenkrát David napsal spřátelené kapele Zlá krev info, že bohužel nemůžeme společně vytvořit splitko, na kterém jsme se domlouvali, protože nemáme bubeníka. Ve skutečnosti jsme ale věděli, že bubeník Zlé krve bydlí v Praze, a tak vzniknul nápad, že by třeba chtěl mít druhou kapelu. A co čert nechtěl, Bad se chytil a téměř záhy odepsal, že četl o našem chybějícím článku a že by to tedy zkusil.
 
Touhle personální změnou začalo nejplodnější období kapely. Po chvíli působení Bada v kapele jsme nahráli tři songy na singl „Uříznu ti hlavu sklem“, nahráli klip k songu „Proti proudu“ a nakonec nahráli i první LP „Stay Rebel, Stay Sharp“.

Při natáčení klipu „Děti ulice“ došlo v kapele k menšímu rozkolu. Částečně zdravotní problémy a špatná komunikace zapříčinily odchod zakládající člena kapely Martina. Po odehraném koncertě bez baskytary nás čekalo vystoupení na narozeninovém večírku naší kamarádky. V té době jsme se scházeli v Malešické hospodě „U Kladiva“. A protože se Drak chvástal, jak se učí na baskytaru a jak chce založit kapelu, tak jsme ho oslovili, ať si s námi střihne koncert. Drak se chytl a v kapele je dodnes.
V lednu 2018 se David rozhodl, že na rok opustí českou vlast a vyrazí na Nový Zéland. Tam zůstal nakonec o pár měsíců déle a na jeho místě sporadicky zaskakovali Vokurka z Crossczech a Olda. David se nakonec vrátil nejen do Čech ale i do kapely a nyní tvoří spolu s Kuřetem, Badem a Drakem další historii kapely…

———

Report ze Žižkostela

http://porkpie-ezin.blogspot.cz/2017/02/report.html

—————————————————————————————————————————

Report - Our Music Our Scene vol. 3

www.kidsandheroes.com/zurivi-spanele-non-servium-potvrdili-ze-antifasismus-ma-smysl

——

Recenze - Fuck and Kill vol. 1

www.czechcore.cz/Demoralyzer-ACULEOS-split-P7026249.html

www.the-aardvark.cz/demoralyzer-aculeos-unholy-preachers

Bio a historie

Leta Páně 2013. Aktuálně ve složení:

Bumbrlíček - zpěv

Donald - kytara, zpěv

Kuře - kytara

Drak - basa

Bad - bicí, zpěv