acousticbythefire - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

acousticbythefire acoustic-post rock / Plzeň

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • 01_intro 314 ×
  • 02_katalpa 348 ×
  • 03_hondo 183 ×
  • 04_hymna 155 ×
  • 05_kytice 136 ×
  • 06_zpověď 103 ×
  • 07_pf1989 77 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

"tahle rádoby kapela má velice, ale velice pohnutou rádoby historii."

profesor klaus

 

je tomu opravdu tak. tahle rádoby kapela je vlastně projekt, který vznikl díky houbě jménem kombucha. ta pozvala v listopadu ´09 madebythefire do cafe na půl cesty, kde chystala svůj poloakustický set. v minulosti nám to již jednou nevyšlo, rozhodli jsme se tedy postavit se k tomu pro tentokrát jako chlapi, a skutečně vzali do rukou španěly a začali něco zkoušet. nachystaná byla i akustická basa, honzík ale neměl čas, tak zůstalo u akustického dua.

byla to prča, hlavně ale krása dávat skladbám jemnější ráz. hmmmm, a ten nezapomenutelný zvuk strun martin&co, které vždy asi ještě den po natažení zněly jako nové. během poctivého zkoušení jsme v rámci budějovického manifestu využili nabídku na generálku, a na začátku listopadu zahráli v tamní solnici poprvé akusticky. 

nicméně tedy nadešel čas, kdy jsme koupili rum do čutory, nacpali spacáky do tlumoku a vyrazili vlakem směr pražský pankrác. brnkli jsme si pěkně v kupé, brnkli jsme si v metru, a ve finále i v osadě na půl cesty.

a ke štěstí tohoto profilu zašel na jedno i pán kulimán, který pomohl k lepšímu ozvučení svými mikrofóny, jimiž ještě ke všemu vše poctivě zaznamenal. tož rum a daleká cesta udělali své, ale i tak nahrávka stojí za to (tedy kromě přídavku, na který ondík uvalil menší embargo a bujarou jamahu tedy neuslyšíme). i následující večírek stál za to, ale to už je jiná histórie. 

a třeba se v budoucnu naskytne další příležitost, a zahrajeme akusticky i v plnějším obsazení, ideálně v celé aktuální sestavě. 

 

...jako se téměř povedlo v chodově, kde jsme se pokusili vzdát hold legendě songem happiness

 

Bio a historie