Acid Row - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

Acid Row stoner rock-punk / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Animal Love
  Nezařazeno
 • Desert Chaser
  Nezařazeno
 • Lobo
  Nezařazeno
 • Heritage Of Broken God
  Nezařazeno
 • Stand Alone
  Nezařazeno
 • Sublime
  Nezařazeno
 • Headshot
  Nezařazeno
 • Lucifer
  Nezařazeno
 • Mr. Dickinson
  Nezařazeno
 • Enema
  Nezařazeno
 • Running high
  Nezařazeno
Účastníme se soutěže

SPARK FRESH BLOOD

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

        Kdyby se Robert Johnson dožil časů elektrických kytar a zesilovačů, možná by se nebránil ani jamu s českými stoner punkovými šílenci Acid Row. Krom riffů je spojuje i sympatie k ďáblu. A zatímco Johnson a další zásadní bluesmani položili základy pro rock'n'roll a vše, co následovalo, Acid Row pokračují s mnoha odkazy na punkové, stonerové nebo i doomové vzory dál ve vražedné jízdě, na níž se dali přibližně na začátku roku 2012. Od raného období měla kapela jasnou představu o tom, co za žánry a hudební vlivy chce zařadit do vlastní tvorby a jak budou skladby znít. Ze záznamu i naživo lze Acid Row poznat dle typické výbušné kombinace stoner rocku a punku, kořeněné prvky a ozvěnami doomu, psychedelického oparu, drásavého noise rocku či devadesátkového grunge.

 

Bio a historie

Kdyby se Robert Johnson dožil časů elektrických kytar a zesilovačů, možná by se nebránil ani jamu s českými stoner punkovými šílenci Acid Row. Krom riffů je spojuje i sympatie k ďáblu. A zatímco Johnson a další zásadní bluesmani položili základy pro rock'n'roll a vše, co následovalo, Acid Row pokračují s mnoha odkazy na punkové, stonerové nebo i doomové vzory dál ve vražedné jízdě, na níž se dali přibližně na začátku roku 2012.

Od raného období měla kapela jasnou představu o tom, co za žánry a hudební vlivy chce zařadit do vlastní tvorby a jak budou skladby znít. Ze záznamu i naživo lze Acid Row poznat dle typické výbušné kombinace stoner rocku a punku, kořeněné prvky a ozvěnami doomu, psychedelického oparu, drásavého noise rocku či devadesátkového grunge.

V současné době hrají Acid Row v sestavě Alex Fonar (zpěv, baskytara), Dominik Klesa (kytara) a Venca Zlø (bicí). Díky zásobě ďábelské zuřivé energie projeli za léta na turné nejen Českou republiku, ale i část Evropy; cítí se jako doma v malých klubech, ovšem nezaleknou se ani velkých festivalových pódií.

Čtyři roky trvalo, než se podařilo vydat první studiovou nahrávku – v roce 2016 vychází EP „Bad Delivery“, obsahující čtyři skladby. Vznik EP byl zafinancován díky výhře v plzeňské soutěži kapel „Múza“. Od doby vydání Bad Delivery kapela téměř bez ustání koncertuje. Po dvou letech, v červnu 2018, vychází u Beatcraft Records debutové album Spikes, distribuované přes plzeňské Day After Records. Nedlouho po vydání Spikes kapelu opustil bubeník Lukáš Sedlák a je nahrazen Vencou Zlem. S novým bubeníkem představili Acid Row nové album na desítkách koncertů po střední Evropě, v Německu, Rakousku, Polsku, na Slovensku, v Maďarsku a Slovinsku.

Některé za zmínku stojící festivaly/kluby na kterých kapela vystupovala jsou.: Setalight Festival v Berlíně, Festival Podtvrzí, Deziluze Festival, Mountain Jam Generator (Polsko), BRN Festival v Drážďanech, Žižkovská noc, Plzeňská noc, Živá ulice,  FreakinOut Festival v Mnichově, Stone Smoker Festival, GockelScream, Landflucht Festival, Z-BAU Jubileum v Norimberku, Kramladen ve Vídni, Kreuzberg am Ostkreuz v Berlíně, Café Tiko Erfurt, CMK v Koperu, Duncker Club Berlin, Rock Café Prague, Cross Club, Kabinet MÚZ Brno, Underdogs’ Praha, Divadlo pod lampou Plzeň, Papírna Plzeň, D.K. Luksus Wrocław, Junktown festival atd. 

V letech 2018-2020 přišlo v rámci tour i předskakování řadě zahraničních stálic scény, jako jsou Egypt (USA), Ecstatic Vision (USA), Dopelord (PL), Dopethrone (CAN), Weedpecker (PL), Sasquatch (USA), Major Kong (PL) nebo Acid Witch (USA). Rok 2019 znamenal pro kapelu změnu působiště, z původní Plzně přesídlila na základnu v Praze. V roce následujícím vychází Acid Row první videoklip a to k novému songu „Cut It Out“. V podivném roce 2020 se kapela nevyhne personálním změnám – v srpnu ji opouští baskytarista David Hlůžek. V dalším pandemickém roce 2021 dochází k dalším personálním změnám. Tentokrát na postu bubeníka. I když kapela vymění za rok tři různé bubeníkv, kapela nebrzdí, aktivně vystupuje a  nelení ani co se produkční stránky týče. Vydává dva videoklipy a jeden featuring singl s německou stoner-rockovou kapelou Samavayo a ohlašuje vydání nové desky. V nadcházejícím bouřlivém roce 2022 plánuje kapela vydání LP “Afterglow”,  několika dalších videoklipů, především release tour po střední evropě společně s rakouskými Swanmay a představení nové desky v tuzemských festivalech a v tuzemských klubech.