A5 - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

A5 thrash-metalcore / Týn nad Vltavou

„17.7. Týn n.Vlt. Art Caffe bar“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Growl, Zpěv, Jódlování
Nástrojové obsazení: Bicí, Dřívka, Tamburína
Nástrojové obsazení: Baskytara
Nástrojové obsazení: Kytara

Kontakty a odkazy

+420602136382 - Olák
+420724524550 - Kasa
+420724590115 - Filip, kontakt pro pořadatele, výměny koncertů.
+420724687801 - Kopyto

Dodatečné info

Přátelé pište své názory ať víme na čem jsme

Nové CD "Vo ničem" nyní též k dostání na koncertech, či poštou.

 "Líheň zmijí" je k dostání především na koncertech, nebo poštou za 99,-

+poštovné. 

K mání jsou opět také placky s novým logem za 25Kč.

CD Respekt:.cena je 66,- + poštovné.A nebo po dohodě přímo u někoho z nás.

a5.edge@email.cz ,nebo na tel.724662531,724590115

fb: https://www.facebook.com/A5-193175664222428/

Bio a historie

Základy kapely vznikly v roce 2005 z trosek hudebního tělesa WENTYL. První členové byly Rajčák (kytara) a Kopyto (bicí). Později se přidal začínající kytarista Lucky. V této neúplné sestavě onanovalo těleso téměř 3/4 roku. Pak se podařilo Rajčákovi u popelnic sehnat basistku Štěpánku bývalou to členku kapelky IGRÁLA PAKÁŽ. Při jedné rockové párty byl osloven zpěvák již dlouho nefungující partičky MORAX (již notně pod vlivem) Olák. A tak se začala psát opravdová historie A5. Zatím však bez názvu. To se událo někdy kolem března léta páně 2006. První vystoupení proběhlo na Festu v Nuzicích v Kempu nad Jezem (viz fotogalerie). Na tuto akci bylo tedy nutné vymyslet nějaký název. To bylo možná to nejtěžší co nás mohlo potkat. A tak vzniklo A5 a nikdo neví proč. Dlouho jsme pak mydlili ve zkušebně a mezitím nás opustila naše hezčí část basistka Štěpánka. Dva měsíce jsme usilovně pracovali a sháněli náhradu. Podařilo se to někdy v říjnu, ale pouze na záskok. Člen kapely RABIES vypomohl pouze na chvíli a pak nás po měsíci a půl nadobro opustil. V únoru nebo tak někdy se Rajčákovi podařilo ukořistit Čmouda, právě začínajícího basáka. Bylo mu 16let a neměl ani nástroj a ani aparát. Rychle se ale učil a posléze si opatřil vše potřebné za podpory své matky.
Před tím ještě proběhlo vystoupení v Týně nad Vltavou v klubu Špejchar na Vánočním rockování. Celkem úspěšný set. Lidí dostatek a našli se i tací, kterým se to líbilo. Na tuto akci jsme ještě požádali bývalou basistku Štěpánku. Díky tomu,že jsme krásný a inteligentní chlapi, nemohla této nabídce odolat. V té době se již v záloze připravoval Čmoud.
Po zvládnutí repertoáru jsme se rozhodli jít do studia a namatlat nějakou nahrávku. Podařilo se to v polovině května roku 2007. Je to jen demo obsahující 4 skladby.
Dále jsme se protloukali českou hudební scénou po různých klubech a rockových hospůdkách. Sem tam i ten nějaký festival např. Týnfest, kde jsme si zahráli po boku kapel Sepultura revival, X-core, ZNC, Nightwisch revival, F.O.B. apod. Podařilo se nám též rozehřát publikum před kapelami Debustrol, Torr, Alkehol, či Harlej.
Na podzim l.p. 2009 nám Lucky (kytarák) oznámil,že končí. Odehrál s námi ještě v té době domluvené koncerty a pak nás nadobro opustil.Na jeho posledním koncertě, přesně 3.10.2009 v Albrechticích nad Vltavou, kde jsme se sním oficiálně rozloučily, tak hned vzápětí za námi přišel chlapík zove Jirka Kasl a že je prý volný a že by to s námi zkusil. Tak jsme si plácli a noha je v nohávě. Tento lesní a vodní muž je s námi zatím stále a myslím, že nám to docela sedí. 
Po čtyřech letech koncertování chlastání a jiné pokleslé zábavy se nám podařilo vydat vlastním nákladem téměř dlouhohrající debut " Líheň zmijí" .Stalo se to přesně 13.12.2013 kdy jsme CD pokřtili za účasti Big Bose z kapely ROOT. Rok 2014 je pro nás spíše odpočinkový, vzhledem k množství různorodých úrazů členů kapely.Navíc nás začátkem školního roku opouští Čmoud do nově vzniklého bandu United Front. Basodíra naštěstí nezůstává moc dlouho prázdná a je plnohodnotně zaslepena ještě mladším chlapíkem Vladem. 
2017 odešel zakládající člen kapely Venca. Od té doby hraje A5 s jednou kytarou. 
2019 je vydáno CD "Vo ničem"

Současná podoba sestavy je:

  • kytara no.2:     Kasa
  • bassmasturb:  Vlado
  • bicí:                    LJ_Kopyto
  • řev:                    Olák