Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

BaroTy! alternative-world music / Praha

„"we can also take this power back"“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Baskytara

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Kapela BároTy je amorfní uskupení několika muzikantů, kteří se na zkoušky dostavují výhradně náhodně.

Tím je zásadně ovlivněn i její doslova organický repertoár. Část písní z repertoárů, které uslyšíte, jsou z vlastní tvorby, ty doplňuje několik coverů. A části písní, které zazní, jsou teprve ve zrodu. 

Jak již název napovídá,

BároTy si nejlépe vychutnáte v baru, a to jsou také místa, kde servírujeme nejčastěji své dobroty!

Bio a historie

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

CO JSME TO JSME

Na podzim roku 2013, po návratu do Pragu, jak by řekl Union, sešli se nedaleko ubytovaní, sousedi Víťa a Forme, v okolí Kavalírky na ulici Plzeňská.

Protože byli studenti, měli čas na pičovinky a tak se scházeli, aby si užívali, a hráli při tom na nástroje. První zněla bassa a trubka. Forme pustil songy, které obsahovaly trumpetu a společně hráli jakési "karaoke" nebo covery.

Sem-tam se takhle sešli, ale oheň ještě moc neplál, spíš bylo nachystáno na podpal a kluci měli z hraní radost..

O rok později, v říjnu 2014, přestěhoval se Forme na Arabesku, takže už to s Víťou neměl tak na blízko, ten bydlel ve Strašnicích. Avšak ohýnek začínal plápolat, tu a tam se páni kluci domlouvali na jammování.

Studium plynulo a klasicky po zimním zkouškovém období následoval měsíc nicnedělání, a to byla vhodná příležitost pro hraní a nekonečné jammování a celkově pohoda, jakou studenti mají.

"Do naší pohody se zapojila celá banda kamarádů - na jamm se scházeli - na cajon Oscar Mike, na akustickou kytaru Johnny Š, saxofón a texty a vokály i přednes měl na starost Čestmír. Dále byly zapojeni Forme na bassu a Víťa, ten měl trumpetu." řekl Forme. "Později si Víťa nabrnkul divošku, milou slečnu z východu jménem Bara - ta se stala naši zpěvačkou, a to byl signál pro mě, zavolali jsme Jiřího Ondrušku."

S touto ohrmonou energií, chodili se studenti bavit a hráli dokonce i v zahradách, jen tak pro radost. To ještě nevěděli, že pilují písně a dovednosti pro kapelu.

Takže těleso bylo na světě, to bylo pražské jaro 2015. Později v létě Forme prchl do Skotska a Víťa s Barou, horalové, jeli se podívat na Dolomity. Johnny Š byl taky mimo Prahu a Česťa jak by smet. Oscar Mike mezitím pracoval na kapele Surrender Brainchild. Jiří Ondruška piloval své dovednosti pro kapelu a pracoval, aby si mohl koupit novou kejtru. Taky kul plány na vytesání tělesa z hlíny.

Přišel podzim 2015 a nastaly změny. Čestmír zmizel do Brna, prý se jel více věnovat divadlu, svému oboru, masky uměl nasazovat precizně. Ať se Ti daří, chlape! Johnny Š přestal chodit na zkoušky, věnoval se dokončení diplomové práce, aby mohl odjet na Erasmus do Vídně s čistým štítem. Oscar Mike s námi již déle nechtěl hrát, protože se chtěl věnovat jen kapele Surrender Brainchild, domluvili jsme se s ním, že by mohl být případně naším perkusionistou.. Bára doplňovala a ošperkovala jammovací hodiny a Jiřik Ondruška zažehl jiskru - potlačil nás k tomu, abychom zformovali těleso do jiného stavu. To se nám s Víťou líbilo, nyní hrajeme v kapele, která je definovaná.

Zůstali jsme Forme na bassu, Bára zpěvy, Víťa trumpeta a Jiří na elektrickou kytaru. Za ušetřené peníze si pořídil Gibsona a udělal si konečně radost - vytříbeným zvukem.

Dále byla kapela velmi ovlivňována zpěvačkou Barou, která udávala směr, rytmus i melodie, za to Jí patří dík! Podobnou roli si na sebe vzal i Jiří O. a přidával riffy, nové akordy i nové rytmy.

V prosinci roku 2015 přišel první koncert. Zahráli jsme na hokejové rozlučce, pro naše spolužáky a pro tým HC Geografie Univerzita Karlova. Ostatně od tama také pocházíme. Jsme Ge-Ka a tomuto tělesu patří také velký Dík! Akce to byla slušná, lidé se bavili a my jsme nic nepokazili.

Další koncert byl v lednu 2016, kdy jsme vyrazili do Vzorkovny na národní třídě. To se celkem povedlo, avšak byla na nás znát nesehranost a kostrbatost. Přibrali jsme nového bubeníka, Jakuba z řad studentů. Tři roky hrál na bicí v metalové bandě a na koncertě v loděnici jsme se mu zalíbili, tak s náma chtěl hrát.

Víťa odjel na Erasmus do Schefieldu v Anglii a tím naše těleso zesláblo, taky proto, že nám s sebou odvezl zpěvačku Baru. Byl to prostor pro cvičení s rytmem - bassa, kytara a bicí měli tři měsíce na sehrátí. To se taky povedlo. Bara se vrátila dřív, protože se těšila na muziku v Praze. A tak jsme začali zase se zpěvačkou a vznikaly nové písně,. a vznikaly nové energie a nové prvky, čas byl jiný - Forme odjel od teplých krajin a Víťa se vrátil až v červnu 2016..

Dva hráči Jiří a Bara si střihli koncert pod širým nebem na akci "Dvorky" na Žižkově. Jejich spolupráce se osvědčila a oheň vzplanul, kapela chytla novou dynamiku a měla jasnější směr. Na tomto koncertě hostovali kapelní kámoši z Loštic - Hanez Dostál na cajon a Marty kytarista. Potom se vrátili jak Forme, tak Víťa a přišlo nové světlo.

"To jsme hned odjeli na soustředění na Kokořínsko, vrchol Radechov a chata Lesy ČR. Výborné, prospěšné. Musel jsem se sice učit do školy (Matkart), ale i tak jsem zvládl hrát s uskupením.. Noc u ohně a nekonečná pohoda a notná dávka lásky. Vznikla lidová píseň a další motivy na jamm. Měli jsme s sebou taky Looper, ten se ukázal jako skyrytá síla." říká Forme.

Na konci června jsme zahráli koncert v klubu Žižkovšiška, kam přišlo spousta kamarádů a známých, dokonce se zúčastnili i staří dobří kámoši ze školy i z ulice. Koncert se povedl, Bára zazpívala impozantně, Jiří odvedl kvalitní práci na kytaru, Víťa měl co dohánět, po návratu z Anglie.. Forme bassu hladil a podkreslil barvy v klubu. Dokonce přidal i sólo metalovou píseň "média jsou pastýři, svý ovce si dobře střeží, ale chtěj na talíří, maso masy, co jim věří" (text: Filtr (Dark Light)) a taky hitovku pro Karmen. Koncert se povedl.

Barča nasmlouvala další koncerty, ale to se teprve uvidí,. Chraň Bůh tyto hráče, aby se opět v září 2016 v záři sešli, a společně si zapěli i zahráli.

Zatím poslední koncert byl 16. prosince 2017 v Zázemí, kde kapela odehrála hezký set, protkaný improvizací. "Bara recitovala a kluci hráli, byl u toho i Samko. Na akci se objevil Robin i Hunka a byl tam i Miloš. Poprvé jsem tam viděl Jolanku,." řekl Forme

Později se od kapely oddělila zpěvačka Bara a vydala se sólovou drahou Sarou. Fandíme ji a ať kvete do krásy jako vždy. Jen musí pořádně drtit na kytaru, aby mohla skládat pořádné písně. Ty aktuální za tolik nestojí z hlediska instrumentálního. 

za BároTy 

prostřednictvím

T. F.

_._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._

Fanoušci: 6

Spřízněné kapely: 0

Žádné spřízněné kapely

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
1
Návštěv celkem
2 419
Poslechnuto skladeb
1 342
Profil registrován
27.6.2016