Spodní voda - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Spodní voda alternative-hip hop / Tábor

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Fanoušci: 2

Spřízněné kapely: 0

Žádné spřízněné kapely

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
1
Návštěv celkem
590
Poslechnuto skladeb
246
Profil registrován
14.2.2016

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Bio a historie

"V době převážné orientace amatérské rockové scény na různé varianty heavy-metalu přichází Spodní voda s poněkud odlišným typem hudebního výrazu. Netradičně sestavený soubor v létě 1988 prezentuje repertoár, který kromě dominujícího vkladu autorů vlastních skladeb, využívá prvky house-music, hip-hopu a metal rapu, aniž by se odvracel od domácí rockové avantgardy.

Tvorbu Spodní vody charakterizuje aktivní pódiové dotažení písní, kde vitalita mladých sólistů staví na samozřejmé a vyzrálé rockové rytmice. Tyto skutečnosti spolu s důrazem na aktuální současné texty svědčí o snaze Spodní vody obohatit mozaiku naší amatérské rockové scény o nový model tvorby."

Tak charakterizovala hudební kritika dnes již neexistující, ale ve své době velmi progresivní, táborskou kapelu Spodní voda. Skupina fungovala cca v letech 1988 - 1990 a ve svých textech skrytě napadala odumírající totalitní systém a posléze první prosakující signály o některých negativních aspektech nově vzniklé posttotalitní společnosti euforicky bující v nastupujícím českém raném kapitalismu.

Sestava kapely se měnila, ale základními členy byli:

Marda - baskytara, zpěv
Fíša - sólová kytara, zpěv
Šmidla - bicí
Láva - sólová kytara, zpěv
Lapka - klávesy, zpěv

Kapela dále disponovala dvěma až třemi vokalistkami a perkusionistou. V určité fázi existence používala Spodní voda automatického bubeníka doplněného právě o perkuse, což dále ozvláštňovalo rytmickou sekci.

Po rozpadu kapely v roce 1990 se její členové etablovali v různých hudebních sestavách v několika českých městech (Rapmasters, Černý mosty, Blue Apples/Vesper ...)