Khargados - O kapele | Bandzone.cz

Khargados heavy-metal / Plzeň

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Padlý Voják
  Demolice
 • Loď
  Demolice
 • Pekelní Anďelé
  Demolice
 • Karbaník
  Demolice
 • Ztracený Král
  Demolice
 • Mezi Řádky
  Demolice
 • Demolice
  Demolice

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Zpěv
Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Baskytara, Doprovodný zpěv

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Khargados je česká metalová kapela z okolí Plzně, hrající vlastní tvorbu. Kombinuje styly heavy, thrash a power-metalu, doplněné českými texty a energickým podáním mladých členů kapely. V průběhu let se vypracovala do známé a zaběhnuté kapely, hrající od menších klubů po veliké stage.

V roce 2021 vydala své první album Demolice. Vystoupila například na akcích Knížecí Metal Fest nebo Rockové Léto na Mži.

Složení kapely:

Jan "Honzina" Němeček - Zpěv

Jan ,,Růža" Růžička - Klávesy, zpěv

Jan ,,Johny" Klášterka - El. kytara

Zdeněk ,,Zdeny" Vyleta - Bicí

Ondřej Benda - El. kytara

Martin ,,Žíža'' Žížek - Basa

 

Bio a historie

Hudební skupina Khargados vznikla v podbrdských končinách v únoru 2015. Málokdo možná ví, že název Khargados má i svůj význam, a to sice: Kapela Hráčů Rockových Gentelmanů Autorizující Dílo Okolního Světa, z pochopitelných důvodů ale uvádíme jen název Khargados.
Během prvního roku své existence se kapela prezentovala hraním písní převzaných a zároveň psaním skladeb vlastních, jejichž počet vyšplhal na více než 10.

Na počátku dubna 2016 došlo v kapele k personálním změnám. Zdenda Vyleta se z pozice zpěváka přesunul za bicí, na které nikdy předtím nehrál, ale celá kapela se shodla na tom, že má pro tento nástroj opravdu talent. Nahradil tak Jardu Šefla, který upřednostnil hraní s kapelou Agnes Rock. Zdenda se však zpívajícím bubeníkem, jako někteří v hudební historii, nestal. U mikrofonu ho nahradil již téměř zapomenutý zpěvák Vance. Kromě toho během předchozích měsíců se k této sestavě připojil i druhý kytarista Martin Michálek. 

Po tom co se tato nová sestava sehrála, což netrvalo příliš dlouho, se začaly ohlasy na kapelu výrazně zlepšovat a to nejen díky zvyšující se úrovni hraní, ale i díky kvalitě nově vznikajících písní. Na konci září 2016 Martin Michálek kapelu opouští a Khargados opět hraje jen s jednou kytarou. Kapela mění zvuk a z bigbeatu se pomalu začíná stávat řízný heavy metal. 

Na konci září roku 2017 po osobních neshodách z kapely odchází zpěvák Vance. Kapela usilovně hledá nového zpěváka. Tohoto postu se v listopadu ujímá Honza Němeček ze zaniklé kapely Do When Blade. Následně se pilně zkouší celý repertoár, aby se 10.února příštího roku mohl Khargados opět prezentovat na pódiu v plné síle. V roce 2018 v tomto složení kapela odehrála několik koncertů a na tradiční Měchpijádě, které se účastní již 4.rokem, překvapila fanoušky s další posilou. V polovině srpna totiž přišel Ondra Benda jako druhý kytarista, dřívější spoluhráč Honzy Němečka.

Na začátku listopadu roku 2018 po dlouhých poradách a debatách o přístupu k hraní a ke kapele samotné se rozhodlo pro odchod baskytaristy Jardy Heřmana. 

Po dlouhém a usilovném hledání se kapele podařilo najít nového mistra basu a to Bárta Pecháčka který si písničky během pár zkoušek podmanil do svých strun. S kapelou nahrál její první album Demolice které mělo křest 10.7. 2021. Bart je součástí až do září 2021, kdy kapelu opouští z důvodu studií v Brně.

Jelikož kapela věděla v čas že o basáka přijde neváhala a začala pátrat po novém. Ten na sebe nenechal dlouho čekat a tak hned od září 2021 nastupuje do kapely borec plný energie Martin Žížek.

Cílem kapely je koncertovat co nejčastěji to půjde. Což můžete ovlivnit zejména Vy, věrní fanoušci! Nebojte se nás tedy kontaktovat, rádi přijedeme.