Grady Ann - O kapele | Bandzone.cz

Grady Ann hard rock / Blovice

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Oheň a mráz
  Nezařazeno
 • Apetit
  Nezařazeno
 • Černý řád
  Nezařazeno
 • Dobrý sluha je zlý pán
  Nezařazeno
 • Já vám chci říct
  Nezařazeno
 • Nekromant
  Nezařazeno
 • Zavírám oči
  Nezařazeno
 • Zítra mě možná zabijou
  Nezařazeno
 • Loutky (CD No.1 2018)
  Nezařazeno
 • Studna (CD No.1 2018)
  Nezařazeno
 • Vlkodlak
  Nezařazeno
 • Není cesty ven
  Nezařazeno
 • Heavy metal
  Nezařazeno
 • Začíná to pokaždý stejně
  Nezařazeno
 • Až do konce
  Nezařazeno
 • Divnej sen
  Nezařazeno
 • Nečekám na zázrak
  Nezařazeno
 • Braun
  Nezařazeno

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Kytara

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Tak vážení přátelé,fanoušci a kamarádi!!!

Hrajeme už rok,tak bych rád shrnul,co se nám za tu dobu povedlo podělalo a co se přihodilo.

Když začal personálně haprovat NYX,došlo mi,že nemá cenu lepit něco,co nefunguje a jen tak pro radost jsem si chodil zahrát do zkušebny s Jirkou Matouškem,Pavlem Vachovcem a Pepou Vanišem. Pepa za čas skončil a Pavel se začal nějak víc věnovat rodině. Tak jsme s Jirkou povolali Martina Voráčka,ten přivedl Verču Černou a Honzu Votýpku no a   kapela Grady Ann byla na světě. Z NYX jsem si přinesl dvě písničky a třetí jsme změnili text. Martin s Verčou přinesli pro změnu pár písniček od skupiny Empaty,kde fungovali. Pak nás posílil dočasně Dan Balín na postu zpěváka. Dočasně proto,že jeho domovská kapela měla toudobou pauzu. Proto Dana za nějaký čas nahradil Michal Vican.

Odehráli jsme několik celkem úspěšných vystoupení,ale i takových,kdy jsme hodně tápali =).Pak také privátní "Garden Party" u Milfortů v Blovicích na zahradě našemu už skalnímu fanouškovi Ráďovi Milfortovi na narozeninách.

Od září zapracujeme jak na počtu vystoupeních,tak i na programové tváři našich koncertů. Jsme totiž kapela,která nikdy nebude nikoho vychovávat svými texty,ale vždycky se bude snažit dělat zábavu.

Koncem prosince 2015 jsme hráli na předsilvestrovské zábavě v Kramolíně s Kabát revival Plzeň a tady už s námi nevystupoval Michal. Po Novém roce tedy přišlo,co asi přijít muselo a po vzájemné dohodě Michal Vican z Grady Ann odešel. Na jeho místo naskočil big beatový proletář z Plzence Jozzef Pepíček Bárta a už 16.1. vystoupil na své premiéře v Grady Ann ve Skašově

No a Ježíšek nám přinesl dalšího člena kapely a to VW Transporter a jmenuje se Trepek =)

složení Grady Ann:

Verča Černá - zpěv do ledna 2017

Michal Vican - zpěv do ledna 2016

Jozzef Pepíček Bárta - zpěv od ledna 2016

Petr Šíša Šperl - zpěv od února 2017

Jirka Matoušek - kytara

Martin Voráček - kytara

Honza Votýpka - basa

Petr Šošon Hůrka - bicí

Johny Matoušek - foťák, kasa

Miri Kokošková - mobil, notebook

VW Trepek Transporter-Doprava z bodu A do bodu B

Dan Balín-zpěv kdykoliv bude mít chuť si s námi zazpívat

 

 

 

 

Bio a historie

Všechno to začalo v jedné malé zkušebně v malém městě a s malými ambicemi. Zde zkoušel Šošon se svojí starou kapelu. V práci pracoval s naším budoucím kytaristou Jurou. Za nějakou chvíli si chodili jen tak zahrát do zkušebny. Po nějaké době zkoušení a hraní s různými lidmi se k nim přidal Worry, kterému se rozpadla kapela Empaty a chtěl s hraním už skončit. V té době už všechno co měl, prodával a chtěl svojí hudební kariéru definitivně ukončit. Tato nabídka pro něj, ale znamenala nový start a tak jí naplno využil. Se Šošonem se znali z období, kdy se pokoušel dostat do jeho kapely Nyx, ale tenkrát neuspěl. Původně ho chtěli vzít na basu, ale Worry chtěl hrát pouze na kytaru. Po pár zkouškách se uskupení začalo poohlížet po base. Worry v práci oslovil a přivedl na post basáka Dibce, který působil v kapele Hanval. Tehdy už jeho kapela moc nevystupovala a tak se chopil příležitosti nového hraní. Jeho příchod do kapely byl legendární. Když do místnosti vešel se svým kontrabasem na zádech v kytarovém pouzdru a v ruce držel své kombo známé též jako Tsunami. Proč tsunami? Jednoduchá odpověď. Kombo se zapínalo tlačítkem ON, přičemž se z komba začaly ozývat zvuky podobné vlnám. Upozorňuji, nemusela být ani připojena basa. Aby kombo hrálo, musel být do něj umístěn přesně mířený kopanec. Po příchodu Dibce byla kapela byla prakticky hotová.

V té době ukončila činnost kapela Nyx. To znamenalo, že Šošon se mohl naplno věnovat nové kapele. Kapela začala zkoušet několik písniček z kapel Nyx a Empaty. Po několika pokusech kdy Worry zkoušel zpívat, bylo potřeba najít jiný zpěv. Zpívat nechtěl a moc mu to nešlo skloubit s kytarou. Dostal, ale nápad oslovit svoji bývalou spoluhráčku z Empaty Verču. Verča se ochotně k souboru přidala a začalo se konečně něco dít. Po nazkoušení songů Začíná to pokaždý stejně, Braun a Není cesty ven kapela rozhodla, že nejlepší bude mít zpěvy dva a vzájemně je doplňovat. Jura oslovil Dana, který se prozatím chopil postu zpěváka. Dan slíbil účast jen omezeně, protože jeho kapela Styxx měla krátkou pauzu a on chtěl hrát. Pomohl hodně při psaní prvních písní z vlastního repertoáru. Zejména jeho pomoc při psaní songu Proč a Bestie.

Jak už to bývá, nacvičil se první materiál a kapela dostala možnost vystoupit. Mělo se tak stát v prosinci 2014 nakonec se to odložilo na leden 2015. To nám pomohlo ještě víc pocvičit materiál. Kapela ještě neměla jméno. Mnohokrát jsme přemýšleli o názvu a dávali různé nápady, až Worryho napadlo Gradient později zkomoleno na Grady Ann. Nic to neznamenalo, tak jsme to použili. Do znaku dali okřídlenou lebku.

Kapela už měla jméno, songy, lidi, tak hurá na první koncert. Uskutečnil se 24.01. 2015 ve Skašově v hospodě na koupališti s kapelou Vlídnej kravál. Na to, že to byl premiérový koncert, předčil všechna očekávání. Hospoda byla doslova plná k prasknutí a premiéra kapely se velmi povedla. Hned po koncertu se kapela pustila do práce na novém materiálu. Přišli tehdy písničky jako Černý řád a Nečekám na zázrak. Bohužel v té době jsme již věděli, že Danovo působení v kapele se začíná krátit.

V lednu 2015 jsme začali hledat za něj náhradu. Tehdy jsme zaslechli o novém zpěvákovi z Přeštic, který zkouší v místních kapelách. Oslovili jsme ho a on se přidal do kapely. Repertoár se mu líbil a chtěl se na něm podílet. Dan se s námi rozešel a my jsme rozjeli nové období s Michalem. S Michalem jsme začali hned pracovat na několika písních. Zejména vydařený byl přepis textu a následné hraní písně Vzpomínka z kapely Nyx a nový text a vylepšená hudba na song Divnej sen, který kdysi Worry napsal pro Tranzistor. Přibývalo koncertů a kapela mířila strmě nahoru. Nejvíce se nám do srdcí zapsal koncert na narozeninách našeho věrného fanouška Milforda a do podvědomí nás dostala spolupráce s kapelou Kabát revival Plzeň. A námi organizovaný Rockfest Skašovští Patrioti, kde měli možnost vystoupit některé z místních kapel, ať už více nebo méně známé. Vznikly další nové songy. Z Worryho a Michalovo dílny vznikla dokonce jedna z možná nejlepších písní kapely - Zítra mě možná zabijou. Jak už to bývá, každé období dosáhne pomyslného bodu zlomu. V kapele začali rozepře a drobná ponorka. Po několika vyhozených písních a pokusu o úpravy starých, začala mezi několika členy být rozepře. Lidi nechodili na zkoušky a v zákulisí byly pomluvy.

V kapele jsme se rozhodli, že je třeba provést zásadní změny a nastolit pořádek. Výsledkem bylo, že po necelém roce působení v prosinci 2015 se rozhodl kapelu opustit Michal. Jeho odchodem musela kapela náhle řešit problém blížících se koncertů a rychle reagovat. Naštěstí jsme byli sehraní a byli jsme schopni hrát i v oslabení. Proto na následujícím koncertu jsme dokázali dobře zahrát a zároveň natočit i první z našich videí z koncertu.

V krátké době se k nám připojil nový zpěvák Pepíček. Jeho naprosto odlišný styl zpěvu a hlasový rozsah znamenal, že kapela musí přestavět celý repertoár. Kapela experimentovala s různými nastaveními zvuku. Kytaristé podladili jednou hlouběji, pak zase výš až po cca půl roce zkoušení se našel vhodný kompromis. Kapela začala prakticky znovu od začátku, ale vše se rychle rozjelo. Pepík svým charakteristickým chraplákem udivoval a kapela zase letěla a měli jsme chuť jít dál a dál. Z tohoto období stojí za zmínku koncerty jako křest CD kapely Drtimosaz nebo hraní v narvaném Blovickém Bronxu před kapelou V3ska.

Bylo potřeba dalšího kroku, který čeká každou kapelu. Bylo to studio. To jsme si darovali k Vánocům 2016/2017. Moc jsme se těšili a připravovali se na něj. Spolu se studiem vznikl i náš první klip na song Divnej Sen. Jako vždy Worry obměnil kytary a pořídil nový aparát. Jura se připravil svým obvyklým Prazdrojem. A Dibcovi nefungovala basa. Toho mrazivého rána kdy naše korejská mini dodávka odmítala startovat, ale nakonec se rozkašlala k životu a my jsme vyrazili. Do studia jsme jeli k Frantovi Pelíškovi do Kocourova. Vybrali jsme si ho po doporučení Dibce. S Hanvalem tam měli dobré zkušenosti. Ve studiu jsme dokázali za jeden den natočit 6 písní. Což bylo mnohem lepší, než jsme čekali. Po studiu se zase začali nad kapelou stahovat mračna. Znovu nás navštívila nešťastná ponorka. Následky byly, že jsme se museli rozloučit s Verčou. Na posledním koncertu se rozloučila s publikem a z kapely odešla. Tehdy na koncertu v Točníku proběhly jednání s Šíšou a hned jsme měli náhradu. Byla to velmi šťastná náhoda. Šíša se znal s Worrym, protože kdysi od něj kupoval kytaru. Jednání proběhla rychle a měli jsme hned zase plnou sestavu.

Šíša nalétl do kapely jak hurikán. Kapela se ocitla naprosto v nové fázi své existence. Šíša svým způsobem přípravy na zkoušky a spoluprací s ostatními členy ukázal, že je tím nejlepším přínosem pro nás. První koncerty v nové sestavě ukázali, že Šíša má ten pravý duch showmana, který nám chyběl. Od jeho příchodu kapela nazkoušela za ne celý půl rok skoro deset nových písní a odehrála bezmála patnáct koncertů. Na podiích jsme se začali cítit lépe a hraní nám jde podle ohlasů mnohem líp. Podařilo se nám dostat na festival při srazu motorkářů v Plasích nebo na prosnulý Úslava fest, kde jsme bravurně obstáli. Byl to asi jeden z největších koncertů, kde jsme měli tu čest vystoupit.

Na závěr se dá říct jediné. Kapela je složena víceméně z lidí, co moc nevěřili v její úspěch, ale dokázali jsme se ozvat i v této době, která moc mladým kapelám nepřeje. Základními pilíři stavby kapely jsou kytaristi, bubeník a basák, kteří jsou spolu v kapele od začátku. Zpěváci jsou dobří parťáci a dobře se vzájemně doplňují. V kapele se vystřídalo mnoho lidí. Každý něco přinesl a snad si do své další kariéry odnesl. Současná sestava snad dlouho vydrží a známá ponorka se našim vodám snad již na dobro vyhne. Ať žije rock Grady Ann.

Současná sestava:

Petr „Šošon“ Hůrka - bicí
Jura „EK“ Matoušek - kytara, zpěv
Martin „Worry“ Voráček - kytara, zpěv
Honza „Dibec“ Votýpka - basa
Jozef „Pepíček“ Bárta - řev
Petr „Šíša“ Šperl - zpěv
Miri „Kokeš“ Kokošková - manažerka, fotografka,
Jirka „Johny“ Matoušek - kasa, obchod, fotograf

Bývalí členové:

Michal Vican - zpěv (leden 2015 – prosinec 2015)
Veronika Černá - zpěv (září 2014 – leden 2017)

Záskok:

 Daniel Balín - zpěv (listopad 2014 – leden 2015)

 David Fazy - třetí kytara (únor 2017)