Půljablkoň - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Půljablkoň acoustic-folk / Praha

„Komorní odnož Jablkoně, písně klidu i neklidu“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Come with the beauty- Němec&Puttnerová (2014) 523 ×
  • Ej, horo 589 ×
  • Jednou si spolu připijem 550 ×
  • Hostina Bláznů 490 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Kapela v současnosti úspěšně koncertuje po celé republice i v zahraničí. Další informace, které nenajdete na této stránce je možno vytušit na www.jablkon.com

Bio a historie

Půljablkoň je nejmladší a nejmenší odnoží legendární skupiny Jablkoň, která neúnavně brázdí hudební vody ( od folku a rocku přes jazz, až po vážnou hudbu) již více než 30 let.

Tvoří ji frontman a zakladatel Jablkoně Michal Němec a fenomenální zpěvačka Marie Puttnerová

Duo vzniklo počátkem roku 2014 a již 22. listopadu 2014 uvedli v Hradci nad Moravicí na festivalu Hradecký slunovrat do života první společné CD, které obsahuje 14 autorských písní a jeden bonus. Na portále Folktime.cz dostala v hodnocení kritiků nejvyšší ohodnocení ze všech alb vyšlých v roce 2014.  V  anketě Radia Proglas do níž svým názorem přispělo 70 hudebních publicistů, pořadatelů a vybraných muzikantů,  se CD Půljablkoň – Němec Puttnerová   dostalo mezi 6 nejlepších desek loňského roku. Není též bez zajímavosti, že na obalu alba spolupracoval špičkový výtvarník Jaromír Švejdík (Alois Nebel).

 Kromě písní z uvedeného alba hraje i pozapomenuté písně z repertoáru Jablkoně, kterým Marie Puttnerová svým krystalicky čistým hlasem vdechla zcela novou a neopakovatelnou energii.  Jejich hudba okouzlí publikum jak při samostatném celovečerním  koncertu, tak v rámci festivalů, kde jsou velmi oceňováni  jak alternativním tak i středněproudým publikem.

Koncem roku 2018 vydala album autorských písní s násvem Světelné léto.