Boris Tóth - O kapele | Bandzone.cz

Boris Tóth pop-pop / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Propadak
    Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Bio a historie

Boris Tóth se narodil v roce 1990. Dětství prožil v pěstounské rodině evangelického kněze a lékařky, ovšem v patnácti letech byl umístěn do dětského domova v Sázavě. Po dosažení plnoletosti ovšem jeho pobyt v domově skončil a on se ocitl sám a bez prostředků na ulici. Toto nelehké období se mu podařilo překonat, aniž by propadl drogám či alkoholu, nebo se účastnil trestné činnosti. Zdárně se mu podařilo odrazit se ode dna a svůj život stabilizovat, aby se mohl naplno věnovat tomu, co je mu nejbližší: umění.

Divadelní svět okusil již v dětství, kdy čtyři roky působil v dětském divadelním souboru Tyjátr v divadle Radar v Praze. I později v dětském domově se díky pochopení a podpoře místní ředitelky mohl věnovat svým zájmům. V té době se zúčastnil umělecké soutěže, v níž se svým textem zvítězil a mohl jej tak prezentovat v divadle Rokoko, kde jej ocenily mnohé osobnosti, například Simona Stašová. V té době se zdálo, že se jeho sny začínají plnit.
Ovšem v roce 2013 bylo porotou smeteno jeho vystoupení v Česk Slovenské SuperStar a Boris se ocitl v pověstné Hvězdné pěchotě. Tento neúspěch jej ovšem neodradil, a tak již v témže roce natáčí spolu s Viktorem Preissem video pro obecně prospěšnou společnost Rozlet. Její slogan "Pomáháme mladým lidem v nouzi chytit ten správný vítr" jej oslovil natolik, že se rozhodl podělit se o svou životní zkušenost s ostatními lidmi. Tak vznikla novela Story of My Story, která byla vydána a distribuována do škol v České republice, kde sloužila jako skvělá prevence.

Poslední roky věnuje Boris práci na svých singlech, k nimž si píše i texty. Tyto písně vypovídají mnohé o jeho životě a svým osobitým způsobem oslovují mladé lidi.

Boris se díky svému spletitému osudu stal člověkem, kterého jeho neúspěchy a prohry nezdolávají, ale naopak jej posunují blíže k jeho cíli: dávat lidem kolem sebe odvahu poprat se se životem, překonat jeho překážky a hlavně věřit v sebe sama.

Podobné kapely

K vypsání podobných kapel nemá kapela dost fanoušků.

Podobnost se určuje podle počtu společných fanoušků.