Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Mixtérium big-beat-alternative / Brno

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Átman_live 141 ×
  • Víla snu_live 69 ×
  • Krása života_live 56 ×
  • Myslím, že vím_live 50 ×
  • Touho_live 46 ×
  • Procitání_live 39 ×
  • Vize krize_live 27 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Mixtérium je brněnská skupina hrající v klasickém rockovém složení písničky s českými texty, díky nimž svůj styl nazývají spirit rock nebo spirit beat. Ale nebojte se, nejde o žádnou náboženskou hudbu - v písních se prosazuje až punková energie a velkou část textů okupují témata vztahů - nejen mezi lidmi, ale i k sobě samému, svému vědomí a také k tomu, co nás přesahuje.

Bio a historie

V půlce devadesátých let jsem z aktivní muziky („Emajemá“, „Pavel Fajt a Pluto“) po úraze vypadl a musel jsem se věnovat přežití, což se povedlo. Ale postupně se mi začaly kupit v hlavě a po papírech nové texty a melodie, jenže kapitola s kytarou a mikrofonem byla uzavřena, tak jsem je nechával ležet a místo toho se vrhl na alikvotní hudbu – s tibetskými mísami, činely, bubny, didgeridoo…i ten „uoaei" zpěv se postupně ve zničeném hrdle objevil - až z toho vznikla spousta koncertů s kapelou „Roman Ravin a Swayambhu“. Textů nebylo třeba, jen uvolněného soustředění na sílu zvuku. Jenže… texty se nedaly odbýt a stále se podbízely k přebrušování a vylepšování a také si začaly přivolávat své vlastní melodie a rytmy…. Prostě to byly písničky, které se vzpouzely být jen zapsanými verši na papíře. Také se znovu skamarádily s mými pozapomenutými oblíbenci - texty Williama Blakea - a co víc - začaly se chtít realizovat!  Uf! Jak jsem byl bláhový…. Nejprve si vynutily oprášení kytary, pak už jim nestačil zpěv jen tak do vzduchu a chtěly mikrofón s aparátem a nakonec prý, že to je slabota a že jedině další muzikanti tomu dají tu správnou šťávu.

Tak jsme s kamarádem - basistou ze staré „Emy“ – Martinem Dufkem („Dusche“, "After Shower"), sháněli další členy do kapely. První partička se nakonec ustálila na přelomu 2007/2008 pod názvem Dreamfluence a byla celkem nadějná, jenže ještě před prvním koncertem nám někdo kompletně vybílil zkušebnu, tak jsme se rozpadli. Následovalo pár let marných pokusů, přičemž dvě formace - DREAMFLUENCE a RELIXÍR - to dotáhly alespoň k prvnímu koncertu, po kterém se pod náporem jiných projektů svých členů opět rozpadly. Klasika.

Přelom roku 2013/2014 přinesl přelom i do snažení o vytvoření funkční kapely, neboť jsme se sešli čtyři muzikanti v klasickém složení (bicí, basa a kytary) a pod novým názvem MIXTÉRIUM připravili postupně program a pak odehráli během dvou sezón nějaké ty koncerty.

Další zlom nás čekal v létě 2016, kdy bubeník Honza zdědil bývalou likérku ve Vizovicích a odjel z Brna. Vystřídali jsme pár bubeníků, ale stálého jsme našli až na podzim 2018, kdy se k nám přidal Mira Novotný, který dřív hrál s kapelami Hrozně a Sblížen.

Jenže mezitím si basák Martin i kytarista Petr pořídili nejen ženy, ale i děti, a tak jsme s novým bubeníkem osiřeli. A museli hledat dál. A k Vánocům 2018 jsme dostali místo dárků nového basáka - Igora Morese. Ten hrál dříve spíše metalovou hudbu, a když už přistoupil na "měkčí" hudební žánr, alespoň přitvrdil na zkouškách - takže zkoušíme a snad už se blížíme ke koncertům (podzimek 2019). Hledali jsme i kytaristu, ale nenašli vhodného, tak mi kluci řekli, že to necháme takhle, syrové, ve třech, bez Petrových sól. Asi to tedy bude trochu jiné. Ale už se těšíme.

Roman

 

MIXTÉRIUM momentálně hraje ve složení:

Mira Novotný  -  bicí

Igor Mores  -  baskytara

Roman Ravin  -  zpěv, kytara

- - -

Bývalí členové:

Jan Tomanec - bicí

Martin Flekna  -  baskytara

Petr Píchal  -  kytara

- - -

Kontakty:

Tel.: 606 238 303

Mail: mixterium@seznam.cz

Fanoušci: 7

Spřízněné kapely: 3

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
2
Návštěv celkem
2 645
Poslechnuto skladeb
1 531
Profil registrován
2.6.2014