Final Crisis - O kapele | Bandzone.cz

Final Crisis rock / Brno

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Chase with Devil
    Nezařazeno
  • Hero of Ordinary days
    Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Kapela Final Crisis hraje převážně rockovou muziku s prvky elektronických rytmů až po popíkové popěvky. :-)

Bio a historie

Brněnská rocková smečka založená v roce 2013 bubeníkem Miroslavem zvaným Mirusem.

Po domluvě se rozhodlo, že se pokusí najít další spoluhráče přes inzeráty.  Hlavně nechtěl mezi sebe okoukané tváře brněnského bigbítového podsvětí (beztak se to úplně nepovedlo :-)) a timto způsobem byl osloven kytarista Michal, který taktéž mezitím hledal kapelu a shodou okolností našel na inzerát basáka Štěpána, který tou dobou hraje v kapele Herd Instinct.

Dá se říct, že v tomto momentě už byla kapela téměř kompletní, ale dvě kytary jsou prostě dvě kytary a tak Štěpán navrhuje kytaristu Petra z druhé kapely Herd Instict, kde hrají spolu.

Final Crisis se v té době pracovně jmenuje Calcar a oficiální název není vůbec na pořadu dne :-)

Po pár měsících hraní kapelu opouští kytarista Michal z důvodu studia v zahraničí.

Na jeho místo překvapivě až po několika měsících hledání příchází čas na okoukanou tvář brněnského bigbítového podsvětí a tím není nikdo jiný než sám velký Vigo z kapely Entrust, ex-Mystická spirála, ex-Orfell.

Tímto se tedy vlastně v kapele schází 3 býva členové kapely Entrust, ale byl by omyl se domnívat, že hudební směr bude podobný či dokonce stejný. Ne!  Právě naopak, tím že hlavní skladatelé kapely jsou Peťa a Štěpán je kapela stylově zařaditelná do rockového stylu, což je pojem široký, ale to z části samotnou kapelu vystihuje :-).

Na přelomu roku 2013 a 2014 přichází do kapely poslední člen a tím je klávesák Honza, který hudebně kapelu posouvá opět o řád výš!

Final Crisis mají za sebou koncert ve Slavkově (West Hill) a Brně (Melodka). A chystají se na charitativní koncert do Blanska po boku kapel Misty Ways a Arch of Hell....

V polovině roku 2015 kapelu opouští kytarista Viktor a kapela zůstává tedy pouze s jednou kytarou, která jak se zdá bude stačit. :-)

Final Crisis se chystají 19.12. 2015 na koncert v Troubsku po boku kapel Flowerwhile a Nightride no a to je nejlepší čas na posílení sestavy!

Do kapely tedy příchází vynikající zpěvačka Hanka.

rok 2021 a bandu čekají velké personalní změny...Final Crisis se vydává novou žánrovou cestou...nechte se překvapit ;-)