Standard Směs Bossa Jazz
Kapela Bossa Nova Trio + 1 začala spolupracovat se zpěvačkou Monikou Fomínovou v lednu 2024. V prosinci 2025 se kapela přejmenovala na Standard Směs Bossa Jazz a vydala své cd, které natočila 30.8. 2025. Také se naše kapela rozrostla o novou členku, flétnistku Lenku Cutler v lednu 2026.
Jak už název napovídá, na repertoáru má kapela jazzové standardy a latinsko- americké bossa novy. Zkrátka kapela ráda hraje také swing, blues nebo jiné převzaté skladby ( třeba od zpěvačky ZAZ nebo Zuzany Navarové). Kapela se hlavně zabývá jazzovou interpretací a improvizací. Standardy kapela občas proloží autorskou tvorbou kytaristy Jiřího Zicháčka, který se komponování jazzově laděných skladeb rád věnuje.
Monika Fomínová - zpěv
Lenka Cutler - příčná flétna
Jiří Prokop Zicháček - kytary
Ivan Lexa - baskytara
Štěpán Chlouba - bicí