Hashtag - O kapele | Bandzone.cz

Hashtag pop-folk / Český Krumlov

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Good night
    Nezařazeno
  • Vločka sněhová
    Nezařazeno
  • Killed a man
    Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Kapela Hashtag [heštek]vznikla roku 2016 v Českém Krumlově pod záštitou domu dětí a mládeže. Kapela se účastnila hudebních soutěží, Dětské porty a Folky Tonku a díky tomu se podívala do Prahy, Ostravy či například Kroměříže. Díky soutěžím Hashtag dostal šanci zahrát si i na Mohelnicém dostavníku nebo na festivalu na Konopišti. Hraní kapely bylo bohužel ovlivněno pandemií, takže musela začít roku 2022 téměř nanovo.

Hashtag původně začínal jako dívčí kapela, ale jak šly roky, tak se členové trochu pozměnili a kapela byla obohacena o dva mužské hlasy a samozřejmě skvělé hudebníky. Repertoár kapely tvoří převážně autorské písně s nádechem folku a popu, které jsou psány v češtině a angličtině.

Název kapely byl pojat jako propojení mezi moderní dobou sociálních médií a hudbou. Hashtag je na sociálních sítích používán jako označení klíčového slova, které slouží jako odkaz či bližší zařazení. Stejný symbol (#) je používán i v hudbě a to konkrétně v notové osnově a značí, že se mají označené noty zahrát či zazpívat o jeden půltón výše.

Bio a historie

Podobné kapely

K vypsání podobných kapel nemá kapela dost fanoušků.

Podobnost se určuje podle počtu společných fanoušků.