Silence & Joy - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

Silence & Joy indie-pop / Zábřeh

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Rock and Fortress
    Nezařazeno
  • Where are You
    Nezařazeno
  • Who can compare to You
    Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Bio a historie

Ludmila Smejkalová – zpěv, banjo, akordeon

Tomáš Velzel – kytara, doprovodné vokály

Veronika Kolářová – příčná flétna, doprovodné vokály, akordeon

Zuzana Řeháková – klavír

Václav Lexman – bicí


"Chceme hrát hudbu, která povede k vnitřní tichu a radosti."


 

Tomáš Velzel, zakladatel a skladatel kapely TWO MEN, která se jednoho dne transponovala v kapelu INDICAN, se pár dnů po prvním koncertě INDICAN, který podpořila MORAVSKÁ FILHARMONIE od kapely oddělil a založil spolu s flétnistkou Veronikou Kolářovou a zpěvačkou Ludmilou Smejkalovou kapelu SILENCE & JOY. Později se k trojici přidal bubeník Vašek Lexman a klavíristka Zuzana Řeháková.

Kapela Silence & Joy se snaží hrát hudbu tak, jak z nich vychází a jak ji cítí i za cenu, že se bude vymykat všem pravidlům a tradičnostem. Do svých písní se snaží dostat ticho, radost, vděčnost a chválu. To, že je skoro celá kapela tvořena z lidí hlásících se ke křesťanství, je poznat jak z textů písní, tak z celkového pocitu, který hudba nese. 

„Každá hudba nějakým způsobem působí na člověka (dalo by se říci, že má každá svého ducha). Po některé hudbě se cítíte nabuzeni, některá zase uspává, po jiné cítíte vztek, vzdorovitost, strach nebo třeba naopak klid a mírnost. Naším snem a cílem je, aby se každý po poslechu naší hudby cítil pokojně (aby zažíval vnitřní ticho) a zároveň radostně. Proto se jmenujeme právě Silence & Joy!“