Authentic - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

Authentic hard rock-heavy / Čelákovice

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Cesta (Kdo jsi 2020)
    Kdo jsi
  • Černá dáma (Kdo jsi 2020)
    Kdo jsi
  • Čaroděj (Kdo jsi 2020)
    Kdo jsi

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Bicí

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

KAREL BARTŮNĚK - KYTARA , ZPĚV

PAVLÍNA BOUŠOVÁ - BASOVÁ KYTARA , ZPĚV

MARTIN BOUŠA - KYTARA , ZPĚV

MARTIN BENDA - BICÍ

 j.h.LUDĚK "JUDAS"PLOHÁK - KYTARA , ZPĚV 

Bio a historie

1992 - 1997 - Skupina Authentic byla založena na jaře 1992 HONZOU MATOUŠEM (basová kytara) a VÁCLAVEM JIŘIČKOU (kytara) v Čelákovicích.Za bicí soupravou se střídá PETR CHALOUPKA a JIRKA  TOTH , až se paliček chopí sám VÁCLAV JIŘIČKA. Dvojice je od začátku doplněna zpěvákem a kytaristou KARLEM BARTŮŇKEM a druhé kytary se ujímá PETR SOCHA. Postupem času se na bicí stoličce objeví PETR JAVORSKÝ, RADEK KRUPIČKA a MARTIN BENDA.

1998 Restart - Po náhodném setkání KARLA BARTŮŇKA a MARTINA BENDY a zjištění , že se oba přestěhovali do Středočeských Milovic , kde získávají na dlouhá léta sklepní zkušebnu ,už nic nebrání k restartu kapely s HONZOU MATOUŠEM. Bohužel PETR SOCHA se z důvodu studia na vysoké škole neúčastní. Kytary se ujímá TOMÁŠ VOBECKÝ.

2001 - Vychází demo "PROCESÍ"

2003 - Vychází demo "SEVEŘANÉ"

2004 - HONZU MATOUŠE ze zdravotních důvodů a jeho vytíženosti v jiných projektech (J.Schelinger revival , Ozzy Osbourne revival , Black Sabbath revival , Piosenki , Gang...) střídá na postu basové kytary JOSEF ŠTĚPÁNOVIČ (ex. Vosí hnízdo).

2005 - Opět změna u basové kytary , na delší dobu se čtyř strun ujímá KAREL ŔÍPA (Ex.Vkrátkosti).

2008 - Důležitý rok v historii kapely. Legendární koncert Nymburská rocková scéna se skupinou Iras , seznámení s LUĎKEM "JUDAS" PLOHÁKEM , který se stává duchovním otcem kapely a postupem času se objevuje jako host na koncertech v roli třetího kytaristy a zpěváka. V tomto roce jsou položeny základy pro budoucí pódiovou prezentaci skupiny v podobě , kostýmů , sekání hlav , lebek... naší domovskou scénou se stává hospoda "V Lázních" Zápy , kde je založen festival "Rockové prázdniny".

2010 - Unavení a vyčerpaní opouštějí kapelu TOMÁŠ VOBECKÝ a KAREL ŘÍPA. Držáky KARLA BARTŮŇKA a MARTINA BENDU doplňuje opět ztracený syn HONZA MATOUŠ a kytary se ujímá dlouholetý kamarád JIŘÍ FOTR (ex.Saffron , Spwash , Letim...),který stojí za dyzajnem obalů desek ,banneru atd.).Velmi silná sestava v historii kapely pokračuje ve válečném tažení po malých i velkých podiích v nastaveném směru.

2012 - AUTHENTIC slaví 20 let ! Oslavou je monster koncert "V Lázních" , kterého se účastní v roli hostů bývalí spoluhráči.

2015 - Rok úpadku. Stěhování  , zdravotní problémy , rušení koncertů , vytíženost , nahrání desky , která nikdy nebyla vypuštěna do světa ,  to jsou důvody k pozvolnému rozkladu kapely.

2016 - Zázračné setkání KARLA BARTŮŇKA a MARTINA BENDY s PAVLÍNOU a MARTINEM BOUŠOVÍMI (ex. Mladá garda). Původně plánované hraní coverů pro radost se mění prvním koncertem této sestavy pod hlavičkou AUTHENTIC. Vzájemné sympatie a nadšení  přináší svěží vítr do plachet korábu Authentic a plavba pokračuje dál!

2017 - Nový člen , legendární kapelní dodávka s příznačným názvem "ROCKER"

2020 - První officiální nahrávka "KDO JSI". Zároveň za poněkud zvláštních okolností kapela přichází téměř po 20 letech o zkušebnu v Milovicích. Z tohoto důvodu již nechce být uváděna jako Milovická kapela.Vzniká definice AUTHENTIC - POLABÍ.

2021 - Officiální video ke skladbě "ROBOT" - spolupráce JIRKA FOTR A LUDĚK PLOHÁK.

2022 - AUTHENTIC SLAVÍ 30 LET!